10 незвичних вправ для мозку, які допомагають порозумнішати

Нейробіка — психологічні вправи, що нагадують кроссфітнес для мозку. У цих вправах задіяні 5 органів чуття: зір, слух, нюх, смак, дотик. Їх систематичне виконання стимулює розвиток нових нервових з’єднань в різних зонах мозку, робить нервові клітини більш міцними, сприяє виробленню поживних речовин, які покращують пам’ять.

Тутка також з задоволенням ділиться цими нескладними вправами. Роблячи їх вранці, через деякий час ви відчуєте позитивний ефект.

1. Чистіть зуби неробочою рукою

Brush teeth with your non-dominant hand.Дослідження показали, що використання протилежної півкулі вашого мозку (як у цій вправі) дає результати швидкого та істотного розширення зон кори головного мозку.

Цікаве
Loading...
  • Як робити: чистіть зуби неробочою рукою, а також не забувайте відкривати і використовувати тюбик зубної пасти тією ж рукою.

2. Приймайте душ із закритими очима

Shower with your eyes closed.Тактильні відчуття активізують інші зони головного мозку. Ваші руки помічають те, що неможливо побачити, і посилають про це сигнали вашому мозку.

  • Як робити: спробуйте використовувати з органів чуття тільки дотик (робіть все вкрай обережно, щоб уникнути травм). Відкрийте крани і налаштуйте воду, довіряючи своїм відчуттям. Потім мийтеся з закритими очима.

3. Міняйте свій звичний ранковий розпорядок

Switch around your morning activities.

Дослідження мозку показують, що нові завдання збільшують зони кори головного мозку, фіксуючи збільшення рівня активності головного мозку.

  • Як робити: одягніться після сніданку, погуляйте з собакою в новому районі, змініть ваш улюблений канал на ТБ або радіостанцію.

4. Перевертайте звичні предмети догори ногами. Буквально

Turn familiar objects upside down. Literally.Коли ви дивитеся на правильно повернені речі, ваша ліва, «вербальна» сторона мозку швидко їх розпізнає і відразу відправляє вашу увагу в інше місце. Коли ви перевертаєте догори ногами, ваша права сторона мозку включається в роботу і намагається розпізнати форму, колір і ставлення незрозумілої йому картинки.

  • Як робити: переверніть догори ногами фотографії вашої сім’ї, настінний годинник та календар.

5. Міняйтеся місцями за столом

Switch seats at the table.

У більшості сімей кожен має своє власне місце за столом, але ваш мозок постійно потребує нового досвіду.

  • Як робити: міняйтеся місцями, щоб змінити положення, яке ви займаєте і по-іншому подивитися на кімнату, і людей, і навіть те, як ви дістаєте до перцю і солі.

6. Вдихайте нові аромати

Make a new connection with your nose.

Ви, ймовірно, навіть не пам’ятаєте, як «вивчили», що запах кави асоціюється з початком нового дня. Задіяти нові нервові шляхи можна, зв’язавши незвичні аромати, наприклад, ванілі, кориці, м’яти, з яким-небудь видом діяльності.

  • Як робити: тримайте екстракт свого улюбленого аромату біля ліжка весь тиждень. Відкривайте і вдихайте його, як тільки прокинулися, потім коли вмиваєтеся і одягаєтеся.

7. Відкривайте вікно машини

Open the car window.

Гиппокампус — частина головного мозку, що відповідає за спогади. Вони будуть більш яскравими, якщо в них беруть участь запахи, звуки та образи.

  • Як робити: спробуйте розпізнати нові звуки і запахи на вашому шляху. Відкрите вікно допоможе вам у цьому.

8. Вивчайте продукти в супермаркеті

Scan at the supermarket.

Магазини спроектовані так, щоб найбільш прибуткові товари розташовувалися на рівні очей, тому коли ви отоварюєтесь, ви багато чого не бачите.

  • Як робити: зупиніться біля будь-якого ряду в магазині і подивіться на полиці зверху вниз. Якщо ви побачили те, чого раніше не помічали, візьміть це, почитайте склад і подумайте про це. Вам необов’язково це купувати, ви вже порушили свою рутину і отримали новий досвід.

9. Збільшуйте кількість комунікацій протягом дня

Make more social connections during your day.

Наукові дослідження неодноразово доводили, що брак спілкування має серйозний негативний вплив на загальні пізнавальні здібності.

  • Як робити: хочете пити? Краще купити напій у продавця в магазині, ніж у апараті з газованою водою. Закінчився бензин? Краще оплатіть чек у касира, ніж карткою в терміналі на вулиці.

10. Читайте по-різному

Read differently.

Ми використовуємо різні відділи мозку, коли читаємо самі або слухаємо, коли читаємо вголос або про себе.

  • Як робити: читайте вголос вашому співрозмовнику, чергуючи ролі слухача і читача. Можливо, ви набагато довше будете читати книгу, зате проведете більше часу разом.

За матеріалами RD

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close