in , ,

10 порад батькам, діти яких мають сильний характер

Якщо у дитини сильний і вольовий характер, важливо знати, що така дитина далеко не завжди буде згідна з вашою точкою зору. Це не обов’язково погано. Але змусити її змінитися буде дуже і дуже непросто – виховання, може, перетворитися на боротьбу за владу. Найважливіше, щоб дитина відчувала, що ви її розумієте.

Як вести себе з такою дитиною? Намагайтеся максимально проявляти емпатію і пропонувати кілька варіантів на вибір. Якщо вона відмовляється йти спати, запропонуйте почитати казку на ніч або нагадайте, що її в кімнаті чекає улюблена плюшева іграшка.

Спробуйте створити такий сценарій, в якому виграють усі. Намагаючись в чомусь переконати дитину, ретельно вибирайте аргументи – така дитина чекає від вас чесності. У будь-якій суперечці постарайтеся проявляти розуміння. Поясніть, чому не можна ображати молодшого брата або сестру – їм дуже неприємно.

З появою дітей життя кардинально змінюється. Цілком припустимо пояснити це дитині. Головне – ясно дати зрозуміти, що ви все одно її дуже любите і піклуєтеся про неї.

Дисципліна – важлива частина виховання, але ще важливіше вміти знайти розуміння з дітьми.

Ось 10 порад, до яких варто прислухатися батькам дітей з сильною волею:

1. Завжди пам’ятайте про вік малюка.

Чим молодша дитина, тим більше вона залежить від вас і тим менше здатна робити або розуміти щось самостійно.

2. Враховуйте, на якому місці за старшинством знаходиться дитина серед братів і сестер.

Старші діти в сім’ї, зазвичай, люблять командувати, а молодші частіше бувають безтурботнішими. Цей шаблон дійсно дуже поширений. І це не випадково – батьки, зазвичай, вимогливіші до старших дітей.

3. Для дитини важлива чесність і справедливість.

Якщо вольова дитина відчуває несправедливу поведінку, вона починає захищатися. В цьому випадку треба знайти взаєморозуміння. Якщо вона вже достатньо велика, щоб це зрозуміти, поясніть, чому вам необхідно було вчинити саме так.

4. Дитина хоче відчувати свою незалежність.

Тому такі діти не люблять, коли їм нагадують почистити зуби. Якщо вона незадоволена такими порадами, краще просто дайте їй короткий список того, що потрібно зробити. Наприклад: щоранку ми чистимо зуби, снідаємо, одягаємося, і т.д.

5. Дитині потрібно, щоб ви до неї прислухалися.

Насправді їй важливо, як ви до неї ставитеся. Вона хоче, щоб ви були задоволені нею. Приділяйте час, щоб вислухати дитину і надати їй впевненості.

6. Дитині важливо, щоб її поважали.

Якщо дитина відчуває вашу повагу, то у неї не виникне потреби вередувати і сперечатися. Дуже часто діти з сильним характером боряться з батьками саме тому, що намагаються добитися поваги.

7. Дитині потрібна впорядкованість.

Коли дитина твердо знає, чого ви від неї очікуєте в конкретній ситуації, їй легше контролювати власну поведінку.

8. Дитині важливо знати, що її слово теж має вагу в родині.

Це допомагає дитині відчувати вашу повагу. Не варто просто говорити, що вам не подобаються її ідеї – спробуйте реалізувати їх на практиці. Ну і що, що вони не ідеальні? Зате дитина буде просто щаслива.

9. Дайте дитині вчитися на власному досвіді.

Більшість дітей з сильною волею вважають за краще вчитися на власному досвіді. Тому, коли ви говорите їм триматися подалі від гарячої плити, вони, навпаки, можуть підійти ближче. У тих випадках, коли мова не йде про небезпеку для життя і здоров’я, дайте дитині зробити те, що вона хоче.

10. Все добре. Все йде так, як і повинно.

Постійно боротися з батьками нормально для дитини з сильною волею. У свою чергу, ви повинні навчити її не тільки регулювати свої емоції, але і усвідомлювати їх.

Я завжди кажу, що хороші батьки – ті, які роблять помилки і визнають їх. Головне – отримувати від них уроки і намагатися все виправити. Так ви покажете дитині, що помилятися нормально. А це один з найважливіших уроків, який ви можете їй дати.

Фото заголовку
За матеріалами

Сподобалось?

10 швидких вправ для покращення зору

Ідеальна шпаргалка. Спеції і прянощі