10 прийомів колишнього агента ФБР, щоб стати привабливим на 200 %

Справжня краса не залежить від зовнішніх якостей, її видно по нашій поведінці. Агент ФБР Джек Шафер у книзі «Вмикаємо чарівність за методикою спецслужб» пише про виведену ним формулу дружби і закони привабливості, які кожній людині гарантовано допоможуть налагодити стосунки і увійти в довіру до співрозмовника. Його методи вже 20 років з успіхом використовуються американськими спецслужбами, а з недавніх пір стали надбанням громадськості.

Тутка вибрав найпростіші, але дієві техніки з опублікованої книги, які, напевно, не раз виручать вас на роботі і в особистому житті. В кінці статті наведена формула дружби, розроблена спецагентом, яка наочно пояснює, на чому будуються стосунки між людьми.

10. Почніть з нахилів голови в бік

Цікаве
Loading...

Ви помічали, що жінки нахиляють голову в бік частіше за чоловіків? Схожий прийом чоловіки використовують у бізнесі: тримаються прямо, підкреслюючи домінування. При неформальному спілкуванні нахил голови в бік — це знак довіри: у тваринному світі яремну вену показують лише тим, кого вважають безпечним і симпатичним.

Відразливі сигнали: закочування очей з нахилом голови назад. Навіть, якщо людина робить це в жарт, але часто, такий сигнал сприймається вороже.

9. Розвивайте міміку, грайте бровами

Люди піднімають брови при зустрічі, показуючи, що не мають наміру проявляти агресію. Наш мозок розпізнає цей сигнал з відстані до 2 метрів і сприймає таку людину як приємну в спілкуванні. Якщо вам подобається незнайома людина, подайте швидкий сигнал бровами на відстані.

Відразливі сигнали: тривалий зоровий контакт при грі бровами, насуплені брови, похмурий або оцінювальний погляд.

8. Навчіться посміхатися очима, тільки без оскалу

Коли мозок розпізнає щиру посмішку, змушує посміхнутися у відповідь і запускає вироблення ендорфінів, щоб відчути трохи більше радості. Приємний досвід підштовхує людину до продовження спілкування: ми прагнемо частіше бувати там, де почуваємо себе добре.

При цій посмішці навколо очей з’являються маленькі зморшки, вилиці й куточки рота рухаються вгору. Підробити таку посмішку непросто: доведеться думати про щось смішне і приємне.

Відразливі сигнали: холодний пильний погляд і натягнута посмішка, посмішка з оскалом.

7. Забудьте слово «будь ласка»

Ніколи не відповідайте словом «будь ласка» на подяку за послугу, надану іншій людині. Скажіть: «Думаю, на моєму місці ви зробили б для мене те ж саме». Таке висловлювання пробуджує почуття взаємності: людина відчуває бажання щось зробити для вас у відповідь, щоб віддячити.

Не соромтеся просити людини про невелику послугу: дати пораду, допомогти вибрати щось, на час поділитися книгою. Ми любимо відчувати себе значущими в очах інших, це підвищує самооцінку. Зізнайтеся, приємно бути в компанії людини, яка вами захоплюється.

6. Переходьте на шепіт, співчувайте без приводу

Щоб попередити незручні паузи посеред розмови, використовуйте легке співчутливе висловлювання, пов’язане з останньою фразою співрозмовника. Це досить простий спосіб для продовження розмови і створення невимушеної атмосфери.

Шепіт сприймається як інтимна форма спілкування. Спробуйте інколи говорити пошепки співрозмовнику окремі фрази, трохи нахиляючись в його бік, — так, наче ділитися таємницею. Людина інстинктивно нахилиться до вас, щоб краще почути. Незначне порушення особистого простору і відчуття того, що з вами поділилися особистим, зближують.

Відразливі сигнали: гучна мова, віддалення або відхилення до спинки стільця.

5. Нехай люди самі собі роблять компліменти

Кращий спосіб зробити комплімент — спонукати людину похвалити саму себе. Під час розмови підштовхніть співрозмовника розповісти про свої досягнення або достоїнства, потім продемонструйте здивування: «Ви дійсно зробили це самі? Як вам вдається справлятися з цим?» Такі запитання спонукають людину самій собі зробити комплімент.

Спробуйте зробити комплімент від третьої особи: скажіть, що ваш спільний знайомий відзначив відмінне почуття гумору вашого співрозмовника або хвалив його працьовитість.

Відразливі сигнали: комплімент часто розцінюють як лестощі, особливо, якщо він стосується не досягнень або достоїнств людини, а зовнішності або вроджених здібностей. Люди люблять, коли у них помічають те, що далося нелегким шляхом.

4. Помиляйтеся прямо на очах співрозмовника

Зробіть навмисно помилку під час розмови, щоб співрозмовник помітив її. Зніяковійте і дайте виправити вас. Співрозмовник відчує себе впевненіше, усвідомивши, що ви теж людина і з розумінням поставитеся до його можливої незграбності. Спрацьовує закон подібності: чим більше у вас спільного, тим частіше ви спілкуєтеся і стаєте ближчими.

3. Спостерігайте за посудом, коли проводите час разом

70 % інформації люди повідомляють одне одному під час їжі. Їх жести в цей момент відображають емоції, почуття і симпатії. Якщо співрозмовник ставить чашку так, ніби зводить стіну, це говорить про бажання збільшити дистанцію. Роль чашки може виконувати ваза з квітами або підставка для реклами. Згадайте: з друзями ви сідаєте за стіл і відразу ж забираєте все зайве в сторону, щоб створити відкритий простір для спілкування.

Загальна тарілка — це своєрідний тест дружби: запитайте, чи можна спробувати щось з їжі на тарілці вашого супутника. Не кожен погодиться ділити їжу, але це незначне нахабство допомагає стати ближчими. Розділяючи з людиною їжу, ми розглядаємо її як друга.

2. Стежте за губами співрозмовника, навчіться змінювати колір очей

Людина, що торкається губ пальцями або предметами, соромиться. Це станеться, якщо поставити незручне запитання або торкнутися теми, від якої співрозмовник захоче піти. Стежте за цими жестами, щоб вчасно зреагувати і скорегувати власну поведінку.

Навчіться подавати правильні сигнали зіницями. Нашому мозку подобаються збільшені зіниці співрозмовника: це ознака симпатії та інтересу. Хочете сподобатися людині? Запросіть на вечерю в місце з приглушеним світлом або подивіться на неї розфокусованим поглядом: зіниці розширяться, очі будуть здаватися темнішими, майже чорними, зробивши погляд особливо привабливим.

Протилежна реакція: примружений погляд, стиснуті губи, показне позіхання, зморщений ніс.

1. Якщо не все йде гладко, згадайте про кіно

Це явище називають законом кам’янистої дороги. Трапляється, що люди сподобалися одне одному лише після низки перешкод і протиріч, але ці стосунки часто міцніші тих, які складаються з самого початку мирно і без конфліктів. Цей феномен став популярним кінокліше: спочатку герої ворогують, але поступово пізнають одне одного краще і стають найкращими друзями чи коханими.

Інші сигнали і тактики, які дозволять завоювати симпатію і довіру

  • Легкий випадковий дотик: зачепіть співрозмовника, ненавмисно ліктем, доторкніться до спини, удайте, що ви скидаєте щось з плеча.
  • Використовуйте емоційні жести: трохи кивайте головою, слухаючи довгий монолог співрозмовника, немов погоджуєтесь з кожним словом.
  • Будьте відверті як ніколи: розкажіть про власні слабкості, заповітні мрії, потаємні думки або просто випадки з життя. Це підвищить вашу привабливість в очах співрозмовника.
  • Демонструйте холодність або недоступність. Але лише іноді. Це збільшить цікавість і підігріє інтерес людини до вашої персони.
  • Покажіть, що зроблені з одного тіста: ви знаєте, що ідеальна команда — це люди, у яких максимум спільних інтересів і схожі долі?

Формула дружби, розроблена агентом ФБР

У цій формулі відображаються головні характеристики, необхідні для міцних щирих і дружніх стосунків між двома людьми. Це спрацює, якщо вам потрібно подружитися з бізнес-партнером, новим начальником або стати ближче з людиною, в яку ви закохані.

  • Близькість — це психологічна дистанція між людьми. Головна умова для виникнення близькості — відчуття комфорту і безпеки при спілкуванні. Дозвольте собі іноді порушувати особистий простір людини, даючи можливість їй вирішувати, як і коли вам варто бути ближче.
  • Частота — це кількість контактів і взаємодій, які ви робите з іншою людиною за одиницю часу. Чим більше часу ви проводите разом, тим більше у вас спільного і тим більший вплив ви чините на думки та вчинки одне одного.
  • Тривалість обернено пропорційна частоті. Якщо ви часто разом, то зустрічі поступово стають коротшими або рідшими. Навпаки, якщо ви зустрічаєтеся рідко, то тривалість і значущість кожної зустрічі значно зростає: ви буквально ловите кожне слово співрозмовника і не витрачаєте час на дурниці. Чергуйте тривалість, але дотримуйтесь частоти.
    Інтенсивність — це здатність задовольнити потреби іншої людини через вербальну чи невербальну поведінку. Зверніть увагу, наскільки цей показник важливий. Він відображає те, чи отримуєте ви задоволення від спільного проведення часу. І тут важливу роль відіграє спільність інтересів і бажань.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close