10 речей, які потрібно знати, коли ви любите екстраверта

В Тутка також помітили, що останнім часом інтровертам приділяється дуже багато уваги: із завидною постійністю публікуються статті про те, як з ними взаємодіяти, не пошкодивши тендітну психіку, з’являються художники, музиканти, письменники, фотографи, чия творчість націлене винятково на інтровертів…

Пов’язане зображення

1. Екстраверти не будують близькі відносини зі всіма підряд

Цікаве
Loading...

Ось і дивовижне відкриття номер один. Так-так, у нас можуть бути сотні знайомих, приятелів, людей, з якими можна випити пива і просто поговорити, але близьких друзів практично завжди можна перерахувати по пальцях однієї руки. Те, що оточуючі можуть приймати за граничну і шокуючу відвертість, насправді нею не є. Більшість фактів про себе, які екстраверти охоче вивалюють в бесіді, — це інформація, що знаходиться «у вільному доступі».Ми можемо поділитися їй безболісно, не побоюючись подальшого розповсюдження — просто тому, що ви, швидше за все, вже далеко не єдиний, кому вона відома.

Даний довіру заслуживается довго, перевіряється часом і — що важливо — взаємністю. І воно завжди досить тонко — це з психотипом ніяк не пов’язано.

2. Екстравертам не потрібно весь час знаходитися поряд з коханою людиною

Пам’ятайте ці картинки, де бідний-нещасний інтроверт забився в кришталеву кулю, а бридке екстраверт тягне до нього свої рученята в спробі витрусити страждальця, швидше притиснути його до себе і сісти йому на вуха? Так от, ми не маніяки. Ми не будемо вибивати з вас спілкування і любов всіма правдами і неправдами. І ми точно не прилипнем до вас намертво і не почнемо всюди тягати за собою, вчепившись у вас руками, ногами і зубами. Нам це не потрібно: хоча б тому, що ми черпаємо енергію зі спілкування з різними людьми, відповідно, ви ніколи не станете нашим єдиним контактом.

Звичайно, нам хочеться проводити більше часу з коханими. Але екстраверти цілком уявляють собі, що означає особистий простір і час. Крім того — дивовижне відкриття номер два — іноді нам дуже подобається мовчати з коханими. Чесно-чесно.

3. Екстравертам подобається слухати, а не тільки говорити

Деякі люди думають, що «екстраверт» і «базіка» — синоніми. Ми любимо поговорити, це правда. Але нам набагато важливіше зворотний зв’язок — реакція співрозмовника, його думка, його відповідь. Спілкування — не однобічний процес, і необхідність базікати без зупинки не підживлює нас енергією, а навпаки, змушує вичерпати ресурси. Суть контакту екстраверта з середовищем — це обмін, а обмін передбачає віддачу з обох сторін.

4. Екстраверт і егоїст — це не одне і те ж

Настирливий, ніколи не замовкає, вічно у нього в запасі мільйон історій про себе коханого — типова думка про екстраверті. Давайте дивитися правді в очі: надто зосередженим на собі може бути будь-яка людина, незалежно від психотипу. І серед інтровертів зустрічається величезна кількість товаришів, абсолютно не бажають думати ні про чиєму комфорті, крім свого власного. Виправдання у них, до речі, залізне — «я інтроверт, занурений в себе, це від мене не залежить». Екстравертам просто доводиться бути більш уважними до оточуючих — адже нам потрібно постійно вибудовувати комунікацію.А вже турбота про близьку людину часто стає для екстраверта пріоритетом.

Загалом, якщо ваш партнер не звертає на вашу думку та ваш комфорт ніякої уваги, це не говорить про те, що він екстраверт чи інтроверт. Швидше за все, він просто самозакоханий свин.

5. Екстраверти бувають вразливими

Тонка душевна організація — зовсім не характеристика інтроверта. Так, екстраверт вміє багато пропускати повз вуха, не приймати близько до серця, ми вчимося фільтрувати інформацію, отриману від інших людей, і залишати тільки її значну частину, не надаючи особливого значення чужим емоціям. Але ми не володіємо непроникністю, ні один з нас не обріс слонової шкірою. І для близьких — тих, з ким у нас склалися по-справжньому довірчі стосунки — ми особливо вразливі, адже їм добре відомі наші слабкі сторони.

6. Екстраверти добре ставляться до інтровертів

Де ж це таке написано, що екстраверт і інтроверт не можуть уживатися разом? Навпаки, протилежності притягуються і цілком можуть співіснувати мирно. Іноді інтроверту потрібна струс, а екстраверту — спокійний вечір поруч з коханим. Вони можуть бути ідеальними співрозмовниками. Просто іноді кожному з них потрібен свій метод «підзарядки»: інтроверту — усамітнення, а екстраверту — спілкування з іншими людьми. Для побудови гармонійних відносин потрібно лише зрозуміти, що світ не повинен замикатися на них двох.Це розуміння виходить не з інтроверсії або екстраверсію, а з банального здорового глузду і взаємної поваги.

7. Екстраверти болісно переживають кризи

На жаль, важкі моменти в житті трапляються у всіх, і якщо вигорає екстраверт, то найчастіше практично дотла. Справа в тому, що у нас, на відміну від інтровертів, немає невичерпного внутрішнього ресурсу, який підживлював нас в критичний момент. Нам необхідно постійно шукати зовнішні джерела, і якщо система з якихось причин дає збій, відновлення її буває болісним. Ми не схильні до зайвого самокопання, тому нас не так просто підкосити, але коли таке трапляється, нам потрібно багато часу, сил і нерідко сторонньої участі, щоб вибратися.

8. Екстраверти люблять не всіх людей

Більше того, скажу по секрету: екстраверти взагалі можуть особливо не любити людей. І якщо малознайомий чоловік кидається на вас з обіймами, це не екстраверт, а просто якийсь дивний тип. Біжіть від нього.

Екстраверти люблять спілкування. Комунікація — наш спосіб існування. Деякі з нас терпіти не можуть галасливі вечірки і великі компанії, зате проводять нескінченні години в інтернет-спілкуванні. І вже, звичайно ж, ми любимо далеко не всіх. Виникнення симпатій і антипатій пов’язане з особливостями характеру, виховання, наявністю спільних інтересів і іншими абсолютно різноманітними факторами, а зовсім не з психотипом.

9. Екстраверт не пустушка

Існує стійкий міф про те, що багатий внутрішній світ — прерогатива виключно інтровертів. Це приблизно те ж саме, що приписувати солодкий смак апельсина його помаранчевим кольором. Екстраверсія абсолютно не заважає людині бути начитаним, освіченим, різнобічним, ерудованим. Любов до спілкування та її відсутність — це всього лише частина особистості, ніяк не пов’язана з її розумовим і духовним розвитком.

10. Ви — особливий, якщо вас вибрав екстраверт

Чи інтроверт. Або амбиверт. Насправді, кожні стосунки — особливі, і не треба робити культ з свого психотипу. Непогано, якщо ви «озброєні» знаннями про особливості свого партнера. Але ще краще, якщо вами рухає любов і бажання піклуватися про людину. Зрештою, саме любов у підсумку допомагає долати всі труднощі. Доведено часом і мільйонами щасливих пар.

За матеріалами AdMe.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close