in , , ,

11 чарівних фраз, які повинна чути кожна дитина

Серед тисячі слів, які ми говоримо своїм дітям, є кілька, від яких вони стають сильнішими, розумнішими, добрішими і впевненішими в собі.

Тутка зібрав 11 фраз, які сприяють гармонійному розвитку дітей та просто роблять їх щасливими.

1. Це велике щастя, що ти у мене є

Діти неусвідомлено тестують нас своєю поведінкою: «А ти будеш любити мене, якщо я буду поганим?». Відповідь має бути однозначною: «Звичайно буду! Щастя, що ти у мене є. Якби я могла вибирати з усіх дітей на світлі – я б вибрала саме тебе ». Так закладаються основи здорової психіки.

2. Я люблю тебе

Ці три чарівних слова по-справжньому важливі для здорового розвитку маленького чоловічка. Важливо підкріплювати свої слова реальними діями: проводити час разом, грати, сміятися і дуріти, пускати мильні бульбашки і обіймати свого малюка, обговорювати його проблеми, підтримувати в разі потреби.

3. Я помічаю і ціную твої успіхи

“Ось це так! Кімната чиста! », « Ух ти! Постіль застелена! », « Молодець — акуратно склав свій одяг! »- подібні фрази допомагають дитині відчути вашу підтримку і віру в нього і дають зрозуміти, що його зусилля оцінені належно. А ще, будь-яке «позитивне підкріплення» викликає приємні почуття і позитивні емоції, що призводить до здобрюваного батьком поведінки і надалі.

4. Пробач мені. Мені шкода

Всі ми живі люди. І всі ми можемо помилятися, помилятися, бути не праві. Важливо мати мужність визнавати свої помилки і просити вибачення у своїх дітей. Цим ми даємо їм зрозуміти, що цінуємо і поважаємо їх. А ще підносимо урок того, що, якщо був не правий, треба попросити вибачення і більше так не чинити.

5. Не бійся негативних емоцій

Придушення негативних емоцій призводить до формування неврозів і виникнення психосоматичних захворювань. Дитина має право сердитися. Вправі сумувати через втрачену іграшки або плакати, коли боляче. Заборона на прояв негативних почуттів – це заборона на те, щоб бути самим собою, бути спонтанним.

Наше завдання як батьків – навчити малюка виплескувати свої емоції без нанесення шкоди кому-небудь.

6. Сміливий той, хто вміє долати свій страх

Важливо дати зрозуміти малюкові, що нічого не боятися неможливо. Всі на світі чогось бояться, і сміливий не той, хто не боїться, а той, хто вміє долати свій страх. Якщо малюка щось лякає, ви можете поділитися з ним своїми власними спогадами та досвідом того, як вчилися справлятися зі своїм страхом.

7. Прислухайся до себе – чим би ти хотів зараз зайнятися?

Надаючи дитині право вибору, ми вчимо його прислухатися до себе і не боятися відхиляти пропозиції, які йдуть врозріз з його переконаннями, бажаннями, інтересами. Діти, яким постійно вказують, виростають пасивними, залежними і легко керованими чужим авторитетом.

Вимагаючи беззаперечного підпорядкування від дитини, подумайте на 20 років вперед. Ви дійсно хочете, щоб, ставши дорослим, він усьому підкорявся, не намагаючись відстоювати свою позицію?

8. Пам’ятаєш, як ти впорався з …

Нагадуючи дитині про його минулі успіхи, ви зміцнюєте його у власних силах, допомагаєте йому усвідомити свій досвід успіхів і перемог.

9. Помилки – це нормально!

«Нічого страшного, спробуй ще раз», «Я вірю в тебе!», «З першого разу ні в кого не виходить», – так потрібно говорити дитині в разі невдачі, навіть якщо вона здається серйозною (дитина отримала «2» за контрольну , програв на змаганнях і т. д.).

Для будь-якої людини важливо мати право на помилку. У дитини має сформуватися розуміння того, що кожен успішний чоловік робив помилки і що помилки допомагають сформувати наполегливість, терпіння і інші важливі якості.

10. Що ти зараз відчуваєш?

«Що ти зараз відчуваєш?», «Як пройшов твій день?» – такі питання, по-перше, сприяють емоційної близькості між батьком і дитиною. По-друге, формують його здатність формулювати свої думки. Але, головне, дозволяють дитині бути досить чуйною і уважною стосовно самої себе.

11. Ти сам зробив це!

Батькам часто властиво вживати займенник «ми» щодо своєї дитини: «Ми вже поповзли», «Ми ходимо в садок», «Ми скоро перейдемо до другого класу». У дитячому віці відчуття мами і дитини як єдиного цілого корисно для розвитку малюка і навіть необхідно для його виживання. Однак надалі це гальмує його розвиток і перешкоджає психологічному відділенню дитини.

Дитині важливий досвід того, що він може спиратися на себе. Психологи переконані: мета виховання — навчити дитину бути досить хорошим батьком самому собі. І перший крок до цього починається з займенника «ти».

За матеріалами

Сподобалось?

12 братів і сестер відомих акторів, про яких ви швидше за все не знали

12 простих способів розкрити свій творчий потенціал