12 комплексів, які сучасним жінкам давно час викинути на сміття

Погодьтеся, жінки часто (іноді навіть занадто) знаходять у собі щось, що їм не подобається. Це можуть бути фізіологічні особливості, колір волосся, недосконала шкіра або форма носа. Однак часом усі ці нав’язані суспільством «пунктики» зовсім не варті того, щоб мучити себе самокритикою та губити впевненість у своїй привабливості.

Тутка відмовляється вважати ці типові недоліки такими. І вам радить.

Нестандартна зовнішність

Світ у XXI столітті втікає від стандартів. Зараз важливіше бути собою та приймати себе, ніж відповідати будь-яким ідеалам. Тож берімо приклад з Россі де Пальми, Бйорк та Тільди Свінтон, відкидаємо стереотипи та почуваймося чудовими.

Занадто доросла для чогось

Багато людей вважає, що пізно вчитися кататися на роликах, бо вже 40. А якщо почати займатися танцями в «елегантному» віці, то це приймуть за недоречну забаву та вважатимуть дивним.

Але у світі є безліч прикладів того, що іноді ніколи не пізно почати все з чистого аркуша і знайти справу до душі. Наприклад, Сінді Джозеф стала моделлю після 50, а Мері Кей Еш розпочала бізнес у 45.

Незаміжня або без дітей до 30

Здається, прийшов щасливий час, коли фраза про години, які втікають, дала жінкам спокій. За статистикою, середній вік одруження в усьому світі зараз значно зріс. І до тих, хто пізно одружується та народжує дітей, у суспільства все менше запитань. Наприклад, Геллі Беррі народила першу дочку 41 рік, а сина — 47.

Руде волосся

Це видасться дивним, але рудий колір волосся досі в деяких колах залишається ґрунтом для жартів та знущань. Якщо ви зустрічалися з такими глузуваннями в школі або більш зрілому віці, просто знайте: копиця яскравої вогненної шевелюри дає тільки радість цьому світові.

Вітиліго

Це — генетичне захворювання, внаслідок якого частина шкіри втрачає пігмент. Дуже часто люди з вітиліго відчувають психологічний тиск та невпевненість. Але світ змінюється, і більше людей починає сприймати такі «недоліки» як особливі, неповторні риси людини. Наприклад, дівчат із вітиліго зараз можна побачити серед моделей.

Неідеальна господиня

У часи клінінгів, пралень, доставлянь продуктів та готової їжі, нянь та інших допоміжних сервісів жінкам точно час припинити думати, що їм не потрібна допомога. Ви не будете поганими господинями та негідними дружинами, якщо делегуєте частину своїх обов’язків.

Альбінізм

Як і багато людей, які відрізняються чимось від більшості, альбіноси зазнають глузувань та навіть дискримінації. Добре те, що відкритість до всього, що відрізняється від звичного та зрозумілого, поширюється і на цю чудову мутацію. Сьогодні у світі більшає моделей-альбіносок, і це прекрасно.

Родимки

У ході розвитку нашого уявлення про красу статус родимок змінювався: це жахливий недолік, то всі приклеюють мушки, то відбілюють, то наслідують Мерилін Монро. Хоча мода і змінюється, а ви залишайтеся собою. І любіть свої родимки – це частинка вашої унікальності.

Вік

У нашій культурі чомусь вік, особливо якщо це не 18–20 років, це щось неприємне, якщо не сказати ганебне. Але не забувайте, що з віком до вас приходить досвід, знання та мудрість. “Спадає тиск суспільства, і ви просто відчуваєте, що заслужили свої зморшки”, — так сказала про старіння Мішель Пфайффер.

Шрами

Шрами — це ознаки того, що ви пережили певний досвід. І не більше. Не дозволяйте їм обмежувати вас: носіть такий одяг, який хотілося б, фотографуйтеся та любіть себе. Навіть знаменитості, які мають всі можливості приховати свої шрами, далеко не завжди роблять це. Наприклад, Кетрін Зета-Джонс пишається своїм шрамом, що залишився у неї після трахеотомії, зробленої в дитинстві. «Мене не було б тут без нього», — каже акторка, коли гримери пропонують їй замаскувати знак.

Гетерохромія

При гетерохромії очі людини відрізняються за кольором. Але не варто соромитись своєї унікальності. У світі багато людей, які мають цю особливість, і серед них є чимала когорта акторів — людей, які своїм обличчям фактично заробляють. Отже, і вам не варто хвилюватися. Ось, наприклад, в актриси Еліс Ів чудові очі зеленого та блакитного кольору.

Кесарів розтин, а не природні пологи

Стереотип про те, що кесарів розтин — це не справжні пологи, а мами, які народили дітей не природним шляхом, — взагалі ніякі не мами, нарешті теж зникає з нашого життя. Операція зазвичай супроводжується важким відновлювальним періодом, та й показання до її проведення часто пов’язані з безпекою дитини та її мами. Отже, всі жінки, які подарували цьому світові нові життя, — прекрасні та сильні героїні.

А на які комплекси та стандарти ви давно махнули рукою?

Джерело