12 ознак того, що батьки ведуть себе як ваші господарі

Батьківство — це подвиг. У різних сенсах: моральному, побутовому і (будемо чесні) фінансовому. Але навіть герої роблять помилки, тому зараз мова піде не про дрібні дитячі образи.

Іноді вчинки батьків виходять за рамки звичайної турботи. Тутка, набравшись сміливості, торкнеться гострої теми. Ось головні ознаки того, що межі особистого простору потрібно захистити від найближчих людей.

12. У батьківському домі поняття «особисті речі» ніколи не існувало

Ви з дитинства звикли до ревізій своїх кишень, сумок, шафок. Улюблені речі раптово могли бути передані родичам і знайомим. Або опинитися в сміттєвому відрі. У повітрі постійно відчувалося «нічого твого тут немає».

Виправити минуле не можна. Звичка ігнорувати чужі кордони давно пустила коріння — викорчувати її буде складно. Зате ніколи не пізно почати жити за своїми правилами. На своїй території. Зі своїми речами і бюджетом.

11. Батьки саботують «виліт пташенят з гнізда»

Батьки-дітовласники кидають виклик логіці. Ще вчора вони могли сказати, що занадто багато сил витрачають на турботу про дорослого сина/ доньку. Але як тільки «дармоїд» захоче жити самостійно, батьки організують акцію протесту.

Що робити? Висловити подяку за «інвестиції» у вашу персону. А потім зібрати волю в кулак і все-таки зважитися на втечу переїзд. Щоб не провокувати контрзаходи, захистіть батьків від подробиць. Збирайте необхідну суму, шукайте житло, а потім оголошуйте результат.

10. Окреме житло не гарантує приватність

Родичі можуть підстрахувати під час виїзду: нагодувати кота і врятувати улюблений фікус від посухи. Зазвичай це називають взаємовиручкою. Але якщо батьки приходять раптово і проводять ревізію в квартирі — це вже окупація.

Відстоюйте право на приватність. Почніть зі спокійних розмов. Радикальні заходи — змінити замки і прикинутися мертвим поговорити в ультимативній формі. Вийшло так, що орендували житло недалеко від рідного гнізда? Міняйте пункт дислокації. Хоча б на інший район. Так, це може заподіяти незручності, але:

  • виправдання в стилі «йшли повз — захотіли привітатися» втрачають актуальність;
  • у вас буде ще одна причина не бігти до батьків за першим покликом.

9. Всі ваші ресурси враховані і розподілені

Ваш вільний час, зарплата, житло — батьки «краще знають», як всім цим розпорядитися. «Дай», «зроби», «нічого купувати фігню», «пусти переночувати тітку Клаву»… А-а-а!

Відповідні дії. Звичайно, якщо ви самі не можете обходитися без допомоги батьків, говорити немає про що. Доведеться зустрічати тітку Клаву. В інших випадках час обговорити степінь особистої участі в житті родичів.

8. Батьки намагаються усунути «суперників»

Батьки готові «забракувати» будь-яку людину, до якої ви відчуваєте симпатію. Парадокс: після низки «N тобі не пара» від самотніх дітей раптово зажадають онуків. Ще й попрікнуть в невдачах на сімейнобудівельному терені.

Як реагувати? Згадати пункт № 11. Мінімум подробиць — максимум розсудливості. Втім, якщо батьки бачили фото обранця/ ці в рубриці «Розшукується маніяк», прийміть заходи. Ну а дрібні причіпки пропускайте повз вуха.

7. Ваше благополуччя під загрозою

Боячись втратити контроль над вами, батьки йдуть на багато що. «Краще жити погано, але поруч», — такий їх девіз. Під загрозою ваші закордонні стажування, переїзд у більш розвинуте місто, зміна місця роботи.

Як собі допомогти? Вистачить вже прикидатися полоненим партизаном. Розмовляйте. А заявивши про наміри, доводити розпочате до кінця. Дайте батькам зрозуміти, що ви не плануєте їх кидати. Просто настає час, коли потрібно переходити на свою територію.

6. Батьківська підтримка дорого обходиться

Подяка — нормальна реакція у відповідь на батьківську допомогу. Інша справа — вимоги виражати цю подяку в непорівнянних обсягах. Наприклад, 10 разів втратити свідомість від захвату через банки варення.

Як вирішити проблему? Хочете самостійності — виявляйте її у всьому. Більше не перекладайте на батьків свої турботи, щоб не давати приводу для докору. Взяли допомогу — віддячте. Навіть від самих добрих батьків нечесно що-небудь вимагати, не пропонуючи нічого натомість.

5. Ваші плани ігноруються

Тривожний симптом: ви можете хоч 100 раз обговорити свій графік — марно. Батьки сприймають вас як цілодобову службу підтримки.

4. А тому ви часто брешете

Як чинити? Чим далі, тим рідніші — слідуйте цьому принципу, якщо аргументи вичерпалися. Перечитайте пункт № 10. Покиньте зону дії батьківського «приїжджай негайно».

3. Дієздатні батьки ведуть себе як діти

«Що на цей раз?!» — думаєте ви, приймаючи дзвінок від батьків. І ніби живете окремо, але постійна залученість в їх буденні клопоти вимотує.

Як реагувати? Звичайно, у складних ситуаціях допомога потрібна. Але з більшістю повсякденних завдань дорослі і відносно здорові люди впораються самі. Згортайте рятувальні операції. Подумайте: може, дрібні проблеми виникають тому, що їх є на кого звалити?

2. Обезцінюючих коментарів занадто багато

Ваші вчинки, смаки, захоплення — без негативних оцінок вони не залишаються. Досягнення найчастіше знецінюються. Звичайно, батьки мають право на власну думку. Ось тільки критику (навіть заслужену) можна подати по-різному.

Як довести зворотнє? Аж ніяк. Краще перейти в режим «пофігіст року».

1. Вас «просочують» почуттям провини

Ви боїтеся відмовити в чому-небудь батькам. Власні плани розчиняються в почутті провини, немов метал в соляній кислоті.

Час усвідомити: батьківське «хочу» і ваше «зроблю» — це не синоніми. Ви навряд чи зуміли настільки зіпсувати життя рідним, щоб постійно компенсувати «збитки». Якщо протистояти моральному тиску не вдається, краще звернутися до фахівця. Так у вас з’являться сили відбивати емоційні атаки.

За матеріалами