13 шкідливих звичок, які прирікають вас на бідність

© my.goodhouse.com.ua

Чи знаєте ви які звички прирікають вас на бідне існування? Перевірте себе і відмовтеся від такої поведінки. Тоді достаток буде у вашому домі. Бідність це не відсутність грошей, а присутність негативних звичок, які є в людині.

Звичка 1: бідні завжди шукають винних

Бідна людина ніколи не бере відповідальність на себе. Вона, скоріше, звинуватить у своїх невдачах колег, начальника або систему, ніж визнає свою поразку. Бідний мислить так: «Якщо б не ВОНИ, то я б давно був успішним», «Мені ВСІ заважають, а я не можу нічого зробити».

Звичка 2: тягнути час

З дитинства нам нав’язують стару народну мудрість: «Сім разів відміряй – один відріж». Час іде, а Ви все думаєте, відмірюєте, і, зрештою, знаходиться хтось більш спритний, який відрізає «ваш» шматок і забирає. Перемагає той, хто не боїться зробити перший крок і ризикнути, той, хто використовує свої ідеї, а не зариває їх в куточках своєї пам’яті. Людина, з мисленням бідняка завжди тягне час, а власну бездіяльність знову ж приписує на чужий рахунок.

Звичка 3: діяти напевно

Бідні не ризикують. Вони вважають за краще стабільний, хоч і не великий дохід. В результаті так і живуть від зарплати до зарплати, зате під уявним крилом стабільності.

Звичка 4: навчатися безкоштовно

Типовий представник бідняків підписаний на величезну кількість безкоштовних тренінгів і семінарів, більшу частину з яких він так ніколи і не прослухає. В результаті — людина живе в ілюзії навчання, а на ділі ніякого розвитку немає. Безкоштовний сир відомо де… Щоб стати успішним підприємцем необхідно живе спілкування зі своїм наставником, необхідний чіткий курс дій до поставленої мети. Ціна тренінгу – це не тільки показник майбутнього успіху, але і ціна Вашої мотивації.

Звичка 5: не платити іншим за їх працю

Людина з мисленням бідняка любить жити шляхом інших. Музику, тренінги, фільми чи ПО ній качає з торрентів. Її філософія – це пошук можливості отримати платні послуги або товари — безкоштовно. А життя йому спрощують сервіси (торренти, складчини, піратські сайти, створені такими ж бідними для бідних. Скачав платний продукт безкоштовно = вкрав. Крадіжка чужої інтелектуальної власності і обман прирікають людину вічно жити в злиднях.

Звичка 6: жаліти себе

Часто люди бачать корінь своїх проблем в їхніх навколишніх обставинах – будь то несприятливе географічне положення, недоліки фігури, народився в бідній родині, недостатньо освіти, живе не в тій країні і т.д. В арсеналі бідної людини є десятки приводів себе пожаліти, а капітал на жалості не заробиш.

Звичка 7: нити і скаржитися

Не таємниця, що відсутність грошей — причина негативних емоцій. На відміну від бідняка, людина з мисленням багатія сприймає невдачі, як щабель до заповітної мети, він не звик скиглити і скаржитися на долю. Деколи хочеться виговоритися, щоб тебе пожаліли, але легше від цього не стає, та й кількість грошей в гаманці не зміниться – їх як не було, так і немає.

Звичка 8: думати, що скажуть інші

Успішна людина цінує свою індивідуальність, і не залежить від думки оточуючих. Бідний, як правило, навпаки – левову частку свого часу і сил, він витрачає на підтримку свого реноме в очах інших людей. При цьому він орієнтується на людей більш успішних і сильних. Порівняння проходить не в його користь, що дає йому ще один чудовий привід для ниття і скарг.

Звичка 9: витрачати гроші даремно

Бідна людина не має фінансової стратегії. Її мета – заробляй і витрачай. Багатий, у свою чергу, отримані працею гроші інвестує у створення капіталу. Поширена помилка мислення в такій ситуації: «Що я можу інвестувати, якщо грошей немає?». Грошей немає, тому що людина не думає про майбутнє. Багатими стають не ті, хто багато заробляє, а ті, хто навчився грамотно керувати своїми прибутками.

Звичка 10: пошук сьогохвилинної користі

Бідні не прагнуть вчитися новому, не працюють на перспективу, а хочуть заробляти прямо зараз. Це яскравий приклад споживчої поведінки. Людина хоче всього і відразу, за мінімум зусиль. Вона подібна селянинові, який взимку з’їдає посівну картоплю, не замислюючись про те, що сіяти навесні.

Звичка 11: займатися тим, що не подобається

У бідняка завжди знайдеться 10 винних, 100 виправдань і 1000 причин, чому він повинен ходити на нецікаву роботу. Він живе лише думкою про п’ятницю, проклинає начальство, але все одно кожен понеділок покірно крокує в офіс. На заняття своєю справою у нього, як правило, не вистачає сміливості. Так, нічого не змінюючи, людина проживає своє життя. Рік за роком.

Звичка 12: витрачати час даремно

Людина з мисленням бідняка задається питанням: як «вбити» свій час? Це вкрай негативна установка повинна трансформуватися в правильний питання: як використовувати час з максимальною користю? В результаті кожен отримує те, до чого прагне — бідний «вбиває» час і своє життя, а багатий використовує свій час і багатіє.

Звичка 13: жити чужим життям

Біднякам притаманна серйозна помилка мислення – проєктувати життя інших людей на своє. Численні серіали, художні книги та історії зірок тільки підбурюють це у цьому. Насолоджуючись пригодами інших людей, бідні живуть в ілюзіях і тіні успіху своїх кумирів. Не ризикують переступити через сумніви і страхи. Бояться почати з малого і по цеглинці самим будувати свою долю.

Можливо, в цих описах ви побачили і себе, але це не привід для смутку. Використовуйте цей текст підказку для того, що необхідно в собі змінити. Використовуйте опис звичок як мотивацію до дії. Успіхів!

За матеріалами cluber.com.ua