14 Фактів, які доводять, що Ви дурніші, ніж думаєте

© brainum.ru

Всі Навколо Вважають Себе Раціональними, Розсудливими Людьми.

Але Ось 14 Фактів Про Те, Як Працює Наш Мозок. І Вони Доводять, Що Все Не Так Просто, Як Ви Думаєте.

1. Ваша улюблена пісня – та, яка пов’язує вас емоційно з важливою подією в житті.

І це підтверджено науковим дослідженням.

2. Музика може впливати на ваші рішення.

Скажімо, вчені з Університету Гронінгена знають, що якщо по радіо в автомобілі грає ритмічна музика, ви обов’язково почнете їхати швидше і агресивніше.

Вони також встановили, що весела музика справді може зробити вас веселішими, а сумна – сумнішими. Тобто музика задає вам настрій, а не ви вибираєте, що послухати, за настроєм.

3. Чим більше ви витрачаєте грошей на інших, тим щасливіше станете.

Це довели численні дослідження. Здоровий глузд підказує, що витрачати зароблене потрібне на себе, але біологія, вимагає від нас турботи про близьких, встановлює свої правила!

4. Щоб стати щасливим, потрібно витрачати гроші на досвід, а не на речі.

Знову ж таки, здоровий глузд продовжує твердити: якщо витратиш гроші на розваги, то пошкодуєш, а річчю можна користуватися довго. І довго отримувати від неї задоволення.

Але правда в тому, що до нових речей ми звикаємо швидше, ніж думаємо, а задоволення від них проходить буквально за кілька днів.

5. Більшість сучасних дітей вирушило б у дурку в 1950 році.

Близько половини населення Землі зараз страждає від хронічної депресії і тривожного синдрому. Приблизно такий же відсоток людей залежний від вживання тих чи інших психоактивних речовин. Якби стандарти роботи психлікарень не мінялися з середини XX століття, половину з нас можна було б сміливо закривати в психушці!

6. Деякі релігійні практики дійсно знижують стрес.

Дослідження показують, що люди, які регулярно моляться і займаються медитацією, у меншій мірі схильні до стресу і депресій.

7. За гроші можна купити щастя, але тільки якщо ви заробляєте до $75 000 в рік.

Гроші приносять задоволення тільки до тих пір, поки їх не вистачає на задоволення ваших базових потреб. Якщо ви були представником середнього класу, але потім різко розбагатіли, щастя це не принесе.

8. Стрес – заразна штука

Якщо ви будете спілкуватися з депресивними людьми, то незабаром і самі станете одним з них. Незалежно від того, які події відбуваються у вашому власному житті.

9. Якщо ви здатні навіяти собі, що добре виспалися, мозок в це повірить!

Для нашого мозку взагалі немає різниці між реальним і уявним світом. Якщо ви поспіть п’ять годин, але будете повторювати про себе, що відмінно виспались, то це спрацює! І ви відчуєте прилив сил.

10. Люди у віці 18-33 років – найбільш депресивні.

Сім’я, освіта, праця – все це викликає сильний стрес, чи не так? Роки, які ми називаємо “кращими” чи “цвітучими”, насправді – найважчі.

11. Розумні люди недооцінюють себе, дурні – переоцінюють.

Це називається ефектом Даннінга Крюгера.

12. Ваш мозок не згадує події з минулого. Він відтворює спогади, “вигадує” їх.

Ось чому свідчення свідків так ненадійні! ВСІ, тобто абсолютно ВСІ спогади з вашого життя мозок видозмінює. Кожен раз, коли ви до них повертаєтеся. Хочете зберегти щось у пам’яті? Намагайтеся згадувати про потрібному подію як можна рідше!

13. Ваші рішення будуть більш раціональними, якщо міркувати про них ви будете іноземною мовою.

Це довело дослідження університету Чикаго. Якщо люди розмірковують над тим, яке рішення їм прийняти, іноземною мовою, то в більш значній мірі спираються на логіку, а не на емоції.

14. Якщо ви поділітися своїми планами з іншими, то шанси на їх реалізацію дійсно впадуть.

І справа тут не в заздрості, як ви могли б подумати. Справа в тому, що люди, ділячись своїми планами, займаються, по суті, самозаспокоєнням. Мозок, як ми вже говорили, не бачить різниці між уявним світом і справжнім. Поділилися планами – тут же відчули радість від нездійснених подій, заспокоїлися і розслабилися.

Фото заголовку brainum.ru
За матеріалами brainum.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close