in , , ,

15+ досліджень на тему стосунків, які дадуть відповідь на запитання, що хвилюють

Коли мова заходить про почуття, здається, що знайти їм пояснення з точки зору науки неможливо. Проте вчені провели не одну сотню досліджень на цю тему, і їм є чим нас здивувати. Наприклад, що важливіше у стосунках – гарне обличчя або тіло? В яких ситуаціях люди закохуються швидше за все і як чоловіки висловлюють свою любов? Відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті.

Американський актор і комік Джордж Бернс сказав: «Любов – мов біль у спині: на рентгені ти її не бачиш, але точно відчуваєш». І ми в Тутка вважаємо, що важко знайти більш вдале визначення цього стану.

 • Любов з першого погляду існує, але найчастіше вона виявляється невзаємною – до такого невтішного висновку дійшли вчені. За підсумками ретельного вивчення швидких побачень зауважили, що почуття прокидалися у тих, кому траплявся більш привабливий партнер, але, на жаль, жодна така закоханість не стала взаємною.
 • Жінки більш перебірливі, ніж чоловіки у виборі своєї другої половинки, згідні? Виявилося, що ні. Вчені також спостерігали за поведінкою людей на швидких побаченнях і помітили, що коли чоловіки сиділи за столом, а жінки ходили по кімнаті, то вимоги других при виборі супутника скорочувалися. Підсумки дослідження підтвердили, що незалежно від статі менш прискіпливий той, хто робить перший крок.

 • Запорука щасливих стосунків – з ентузіазмом реагувати на гарні новини одне одного. Вчені стверджують, що саме так обидва партнери будуть щасливими.
 • Дослідження, проведені в Університеті Коннектикуту, підтвердили, що людина, яка фінансово залежить від свого партнера, з більшою ймовірністю буде дивитися наліво і особливо це твердження справджується тоді, якщо родину забезпечує жінка.
 • Люди частіше закохуються в екстремальних ситуаціях або коли шукають пригод. Часто схожі випадки називають «ефектом Ромео і Джульєтти», коли труднощі тільки підсилюють привабливість людини.

 • Дослідження підтвердили, що після розлучення чоловіки страждають сильніше, ніж жінки, і втричі частіше схильні до депресії, але при цьому на їх психіці надалі це не відбивається. А ось дівчата страждають приблизно вдвічі довше, і їх переживання нерідко переростають у психологічні проблеми.
 • Незважаючи на те, що чоловіків прийнято вважати прагматиками, а жінок – легковажними і романтичними особами, чоловіки швидше закохуються і зізнаються в почуттях.
 • Чоловіки і жінки відчувають любов по-різному: жінкам важливо розмовляти і дивитися на свого партнера, а для чоловіків головне – відчувати емоційну близькість і займатися якоюсь спільною справою. Дослідження підтвердили, що чим більше чоловік любить свою дружину, тим частіше він створює атмосферу, в якій вони могли б робити щось разом.

 • Любов на смак як шоколад. Згідно з дослідженнями, якщо ви по вуха закохані, то це ідентичне залежності від цих ласощів. Також за допомогою солодощів можна посилити романтичні почуття. В ході експерименту самотнім людям давали солодощі та навіть звичайний цукор підвищував у них інтерес до анкет на сайтах знайомств.
 • А закоханим учасникам експерименту продукти здавалися більш солодкими, ніж тим, хто думав про ревнощі або про щось нейтральне. Виходить, що любов у прямому сенсі може зробити наше життя солодшим.
 • У представників сильної статі часто в голові є ідеальний образ своєї супутниці. А ось жінки, як з’ясували вчені, не закохуються в свої ідеали. Точніше, їх уявлення про «того самого» чоловіка постійно змінюється під впливом різних факторів і найчастіше в протилежний бік. Тому якщо дівчина каже, що любить чоловіків з пишною шевелюрою, лисим джентльменам не варто засмучуватися: у них є всі шанси.

 • Вчені стверджують, що перед щасливою людиною важко встояти та вона заражає інших своїм настроєм.
 • Біохімічно любов не відрізняється від обсесивно-компульсивного розладу. Саме тому ми поводимося так незвично, коли закохуємося.
 • Що краще для чоловіка при виборі партнерки: привабливе обличчя чи тіло? Вчені дали відповідь на це запитання: та людина, яка  шукає довготривалих стосунків, вибирає серед облич, а для тих, хто хоче завести коротку інтрижку, важливе тіло.

 • Вчені з Шотландії проводили експеримент: показували учасникам знимки незнайомих людей і просили оцінити їх привабливість за спеціальною шкалою. Результат дослідження підсумував, що чоловіки вважають привабливими тих, кого раніше не бачили, але варто їм показати світлину ще раз, як дівчина втрачала кілька балів. У жінок все навпаки: чим частіше їм показували обличчя однієї людини, тим привабливіше воно для них ставало.
 • The Beatles нікого не обманювали: «All You Need Is Love» («Все, що тобі потрібно, – це любов») – вчені підтвердили слова з їх відомої пісні. Дослідження підтвердили, що це почуття продовжує наше життя і справді робить його кращим.

А як ви розумієте, що закохалися?

Сподобалось?

РЕЦЕПТ: Щоб шлунок не лінувався! П’ятірка найкращих супів для нашої травної системи: буде працювати, як годинник

Матусі наносять макіяж перед пологами та їм плювати на моду