in , ,

16 психологічних прийомів на кожен день

Залучити співрозмовника, пом’якшити гнів начальника, домогтися свого від партнерів по бізнесу і навіть закохати в себе можна, використовуючи прості психологічні прийоми.

Цей список психологічних технік підтверджений практикою. Можливо, деякі з них нагадують маніпуляцію… Проте ці ж прийоми можуть застосовуватися в спілкуванні з вами, а хто попереджений – той озброєний.

1. На початку знайомства зверніть увагу на колір очей одного з присутніх. Нехай ця інформація вам не знадобиться (якщо, звичайно, ви не збираєтеся присвятити йому вірші). Зате цей прийом допомагає досягти оптимального зорового контакту, демонструє вашим співрозмовникам вашу товариськість і впевненість у собі.

2. Люди краще пам’ятають те, що сталося на початку і в кінці дня, а все, що відбувається між цим, сприймається розмито. Тому, призначаючи час для співбесіди, намагайтеся бути першим або останнім у списку кандидатів.

3. Положення стоп у людей, що беруть участь у розмові, може видати їх приховані емоції. Наприклад, якщо ви підходите до двох знайомих і вони повертаються до вас тільки тілом, зберігаючи положення стоп, вони явно не прихильні до вас. Аналогічним чином, повернені від вас носики взуття співрозмовника говорять про те, що він хоче скоріше піти.

4. Коли групу людей охоплює сміх, кожен інстинктивно кидає погляд на того, хто їм найбільш симпатичний. Це, до речі, відмінний спосіб вичислити службові романи.

5. Якщо хочете отримати чесну відповідь на питання, а співрозмовник ухиляється, зробіть паузу, як це роблять кваліфіковані психотерапевти. Трохи помовчіть, продовжуючи дивитися в очі співрозмовнику. Як правило, людині стає ніяково і вона прагне заповнити паузу.

6. Якщо ви відчуваєте, що начальник готується влаштувати вам рознос на летючці, сядьте прямо поруч з ним. Ваша безпосередня близькість знизить його рівень агресії, і ви зможете вийти сухим з води.

7. Якщо ви просите людей про невеликі послуги, вони починають відчувати до вас симпатію. Такий психологічний механізм: ми більше цінуємо тих, про кого хоча б одного разу подбали.

8. Постарайтеся запам’ятати ім’я людини при першій зустрічі і використовувати його в подальшому спілкуванні. Це прихилить його до вас.

9. Ненав’язливе відзеркалювання чужих жестів сприяє встановленню довіри. Головне – не переборщити.

10. Пробираючись крізь натовп, намагайтеся дивитися на просвіти між людьми, а не на них самих. Це змушує людей розступатися перед вами.

11. Побачення з адреналіном – наприклад, поїздка на американських гірках, перегляд фільму жахів або спільний політ на аероплані – стимулює центри збудження в мозку і зближує вас з об’єктом пристрасті.

12. Намагайтеся не починати пропозиції словами «Я думаю» і «Мені здається». Це само собою мається на увазі у вашій розмові, але показує іноді непотрібну невпевненість.

13. Кращий спосіб вчитися – вчити самому. Якщо ви дізналися щось нове або оволоділи новим навиком, намагайтеся поділитися цим з оточуючими.

14. Для людей важливо їх власне уявлення про себе. Спробуйте розібратися в тому, якими себе бачать навколишні у власних очах.

15. Якщо ваша робота полягає в обслуговуванні клієнтів, поставте у себе за спиною дзеркало. Це дозволить людям, які чекають своєї черги, менше сумувати і злитися з цього приводу.

16. Зустрічаєтеся з людиною, якій хочете сподобатися? Тоді як можна яскравіше і емоційніше демонструйте радість зустрічі з нею. Це змусить її радіти вам майже так само інтенсивно в наступний раз.

Фото заголовку patrioty.org.ua
За матеріалами psychologies.ru

Сподобалось?

13 ілюстрацій про те, яким бачили наше дитинство батьки і яким бачили його ми

Що станеться з вашим тілом, якщо ви постійно не висипатиметеся