21 століття. У моді нелюбов

Скільки разів помічав простий взаємозв’язок між вчинками людини та її внутрішнім станом. Робиш правильні вчинки — відчуваєш себе всередині добре, вільно, радісно. Робиш неправильні — з’являється депресія, озлоблення, образа, заздрість.

Пригостив дитину цукерками, побачив її радісну посмішку і самому на душі стало світло. Накричав на випадкового перехожого, покрив триповерховим матом — вітаю, паршивий настрій на найближчі пару годин забезпечено! Логіка проста, але чому ж тоді світ повниться нещасними людьми? Відповідь, здавалося б, простою: роби правильні вчинки — і буде тобі правильний стан. Але тут з’являється дуже розумне і своєчасне питання.

А що ж таке «правильно»?

Правильність вчинку визначається відчуттями після нього. Якщо зробив і добре стало — значить правильно, а на нема й суду нема. Це неможливо вивчити заздалегідь, як правило з математики, це можна лише зрозуміти емпірично, відчути. Одна дуже відома особистість з давніх часів сказала такі слова: «Стався до людей так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе».

Думаю, автора цитати вказувати не потрібно. І адже дійсно, якщо слідувати цьому правилу, то ВСЕ стає на свої місця.

Хочеш образити людину? Подумай, тобі було б приємно, якби тобі сказали те, що ти хочеш сказати? Хочеш обдурити? А якби з тобою провернули той же фокус?

Або, навпаки, був би тобі приємний комплімент, подарунок або несподіваний сюрприз?

Була б приємна турбота чи увага?

Так чому ж людство наполегливо йде зовсім в іншу сторону?!

Я за родом своєї діяльності дуже багато спілкуюся з людьми і, на жаль, багато виявляються самотніми навіть в гущі натовпу і сотні друзів Вконтакті, Фейсбуці, чи деінде. Людям не вистачає любові, турботи, уваги, прийняття, вони шукають цього в інших, але кожен раз тільки обпалюються і закриваються ще більше…

Зараз вже нікого не здивуєш скандалами в сім’ях, сварками в публічних місцях, насильством, брехнею, зрадами, небажанням слухати і егоїзмом. Пані та панове, поспішаю вас засмутити. Настало 21 століття, і в моді зараз нелюбов.

ЗМІ у всю сурмлять про 9 000 способів сексу, але практично не згадують любові. Товариство з ранніх років привчає нас думати тільки про себе і нікому не довіряти. Згадайте батьківські настанови: «Не розмовляй з незнайомцями», «Коли прийдеш до школи, менше про себе розповідай, а то потім чутки підуть», «Якщо подзвонить тітка Олена, скажи, що мене немає вдома».

Вам такого не казали? Мені говорили. Розумію, що це пережитки 90-х років, коли люди з болем розучилися довіряти іншим, але зараз часи криміналу і перебудови пройшли, а переконання залишилися колишніми. Все одно, що в мирний час у військовій формі з автоматами по вулицях бігати. Ось звідси і недовіра.

Культура споживання постійно кричить про все нові і нові речі: айфони, автомобілі Mercedes і Ferrari, елітне житло у центрі, сумочка з останньої колекції Dolce&Gabbana, і ми пристрасно ці речі бажаємо, часом навіть не розуміючи, чому. Дійсно, чому я хочу купити квартиру в центрі, де моторошні пробки, жахлива екологія, та при цьому ще і ціни космічні? Не знаю, але по телевізору сказали, що це круто. Навіщо мені туфлі за 20000 гривень? Ну це ж модний бренд… У Васі ось, взагалі, за 40000!

І в гонитві за всіма цими цінностями люди будують кар’єру, біжать по головах, підсиджують один одного і плетуть інтриги…. Щоб потім, під кінець життя, озирнутися і зрозуміти, що все, що вони залишить після себе, — лише купа мотлоху, який вийшов за цей час з моди.

Однак поки ми будемо продовжувати ставити кар’єру на перший план, не приділяти часу сім’ї і друзям, коханим людям і тому, що по-справжньому подобається. А більшості будуть платити копійчану зарплату, яку на останні писки моди, звичайно, не вистачає, і тут уже — привіт, кредити, друга робота, комплекси, стреси і новенька порція скандалів і незадоволеності власним життям. Який тут час для любові?! ВИЖИТИ Б!!!

Люди б’ються, виривають один в одного шматки, бажаючи собі більше і смачніше, а з іншими контактують тільки тоді, коли їм від них «що-небудь потрібно». Це не перебільшення і не гарний оборот, а реальне життя, тому що коли знайомлюся з людьми в інтернеті або на вулиці, так і запитують прямим текстом: «Що тобі потрібно?»

А потім дивуються, чому ж в їх житті стільки нещасть і розчарувань. А все просто: що світу приносиш, те він тобі і повертає. Нікому не віриш — і тобі довіряти не будуть. Нікого не любиш — сам любові не дочекаєшся. Нікому нічого не даруєш — і тобі подарунків не буде! Це тільки в ресторані спочатку їси, а потім рахунок оплачуєш, а життя по-іншому влаштоване. Якщо хочеш щось отримати, потрібно спочатку щось віддати.

Хочеш, щоб тебе полюбила симпатична дівчина? Полюби її. Надавай увагу, радуй, дбай про неї, пригощай смачненьким, роби компліменти, приймай такою, яка вона є, будь щирим, обіймай і зігрівай її в холодний день, і дуже скоро її серце запалиться до тебе відповідної любов’ю і вдячністю.

Хочеш, щоб тобі говорили правду? Будь сам чесний з людьми, не бреши, не приховуй і з тобою будуть обходитися точно так же.

Ось і весь секрет щастя. Хочеш, щоб посміхнулися тобі — посміхнись спочатку ти. Хочеш уваги — навчися приділяти її іншим, хочеш любові — НАВЧИСЯ ЛЮБИТИ.

Любити треба щиро, не бажаючи отримати щось натомість, нажитися або використати людини. Інакше це не любов, а чергове відображення культури споживання та егоїзму. Просто почни робити те, що сам хотів би бачити навколо себе. І всі інші питання відпадуть автоматично, за непотрібністю.

Любов — це життя заради іншого

Коли ти шалено хочеш, щоб іншій людині було добре, хочеш робити їй компліменти, хочеш дарувати подарунки, хочеш підтримувати і допомагати у скрутні хвилини, робити її дні щасливішими, заглиблюватися в її особистість, відкривати в ній нові й нові грані характеру і разом йти у майбутнє.

На жаль, в сучасному світі практично цього не залишилося, а виправити все здатна тільки одна людина — ти. Закінчи читання цієї статті і почни любити, почни дарувати людям щастя і не встигнеш озирнутися, як весь світ навколо перетвориться і стане сповнений гармонії, достатку і радості.

Удачі тобі і всього самого найкращого! Я з тобою!

Фото заголовку ukr.media
За матеріалами creu.ru