in , , ,

24 бабусиних постулатів

Мені пощастило з бабусею. Народившись в кінці XIX століття, ще до революції, вона встигла закінчити гімназію і здобути освіту в Європі. Знала п’ять мов і була на рідкість ерудованою. Пережила всі війни і революції, зміну урядів і ідеологій, але завжди залишалася самою собою і не втрачала присутності духу. Пережила трьох чоловіків, причому два останніх були значно молодшими за неї. Бабуся була красунею, але завжди, навіть коли їй було за 80, вміла бути справжньою жінкою. У неї були свої правила поведінки – постулати. З ними-то я і хочу вас познайомити. Раптом згодяться.

1. Справжня жінка усвідомлює, як їй пощастило – народитися жінкою.

2. Міф про те, що жінки старіють раніше чоловіків, придумали самі чоловіки. Насправді у жінок набагато більше можливостей з віком виглядати краще за чоловіків-ровесників.

3. Жінці пристало доглядати лише за хворими, старими або дуже близькими родичами. У всіх інших випадках чоловік повинен доглядати за жінкою.

4. Чим більше у жінки своїх улюблених занять або захоплень, тим менше у неї шансів займатися чужими справами.

5. Жінці не варто поспішати бути жилетом для сліз і скарг невдалиих чоловіків. Чоловічі проблеми повинні вирішувати самі чоловіки.

6. Якщо жінка хоче добре виглядати при випадковій зустрічі, їй треба навчитися добре виглядати завжди: навіть виносячи відро для сміття. Увійде в звичку – стане долею.

7. Навіть, якщо жінка добре володіє голкою і шиє собі вбрання сама, на людях вона повинна говорити, що у неї гарна кравчиня, або вона одягається в дорогих магазинах.

8. До грошей жінка повинна ставитися легко: якщо вони у неї є, вона повинна вміти їх витрачати. Якщо ж їх немає, не повинна засмучуватися.

9. Як би жінка не була обмежена матеріально, в її гардеробі все одно повинні бути: хоча б одна хороша шуба і пара пристойних туфель.

10. У себе вдома жінка може як завгодно пестити, плекати, чистити і оберігати свою єдину дорогу шубу, але в гостях непристойно смикати господарів заради особливого для неї місця. Справжня жінка повинна з легкою недбалістю скинути шубу з плечей на руки кавалеру і забути про неї аж до моменту відходу.

11. У стосунках з чоловіками у жінок є цілий ряд переваг:
а) жінка може дозволити собі капризи і зміну настроїв – чоловікові це не пристало;
б) чоловік, пообіцявши, повинен тримати слово – жінка може і передумати;
в) чоловік завжди повинен приходити вчасно – жінка має право на 10 хвилин запізнитися. Але навіть якщо жінка в порушення регламенту спізнилася на 45 хвилин, їй досить, мило усміхнувшись, просто вибачитися.

12. He поспішаєте проганяти кавалера, який спізнився. Чим більше чоловіків оточує жінку, тим більше приваблива вона для всіх інших. Зачекайте. Рано чи пізно в це коло потрапить той, хто вам потрібен.

13. Поруч з чоловіком жінка має право робити тільки те, що їй подобається. Виконувати чужі примхи – доля чоловіків.

14. Яким би не був приємний вечір, проведений з чоловіком, ночувати жінка повинна у себе вдома. Не має значення, вийдете ви з-за столу або встанете з ліжка. І неважливо, що вже північ або далеко за північ. Ще не настав ранок, вечір продовжується. А значить, чоловік повинен буде вас проводити і, до моменту розставання, залишитися кавалером. Якщо ж ви піддастеся на вмовляння і залишитеся, будьте готові до змін. З настанням ранку невиспаний чоловік, неуважно чмокне вас в чоло, буде поспішати на роботу. А вам прийдеться в чужому фартусі на чужій кухні готувати сніданок на швидку руку. Додому вранці ви теж поїдете самостійно. Коротше кажучи, карета перетвориться на гарбуз.

15. Сльози – сильна зброя жінки, але застосовувати її треба якомога рідше. Жінка, яка постійно плаче викликає не співчуття, а роздратування.

16. Якщо жінка не хоче відповідати на конкретне запитання, їй досить багатозначно посміхнутися. Та й у багатьох інших випадках посмішка обезброює.

17. Жінка може бути різнобічно освіченою і добре начитаною. Але без уміння вести розмови про все і ні про що їй не не стати цікавим співрозмовником.

18. Жінці не варто відразу декларувати всі свої достоїнства. Чим більше її недооцінили спочатку, тим більше у неї шансів виграти в підсумку.

19. Жінка повинна знати собі ціну, але ніколи не повинна її називати.

20. Уміння жінки красиво роздягтися – заворожує. Уміння красиво одягнутися – причаровує.

21. Чоловіча прихильність? Немає нічого простіше! З самого початку привчіть чоловіка витрачати на вас гроші і вільний час. І зовсім неважливо, буде він вам дарувати квіти чи дорогі подарунки, стане водити по ресторанам чи макдональдсам, зробить в квартирі євроремонт чи власноруч побілить стелі. Головне – не забувати, що чоловіки набагато більше цінують те, що віддають, ніж те, що отримують.

22. Жінці, яка вміє подобатися, не уникнути пересудів. Але це той самий випадок, коли не треба прислухатися до громадської думки. Вище голову! Краще бути кокеткою, ніж пліткаркою.

23. Для підтримки тонусу жінці час від часу треба щось в житті міняти: рукавички, роботу, чоловіків. Якщо з роботою і чоловіком пощастило, частіше міняйте рукавички.

24. Поки жінка відчуває себе жінкою, їй ніколи не пізно почати все спочатку.

Засмага: корисна чи шкідлива?

Гріхи світу в ілюстраціях Стіва Каттса