3 фрази, щоб знову полюбити себе лише за 3 хвилини

Деякі з нас часто плутають любов до себе з егоїзмом, хоча це абсолютно різні поняття. Любляча себе людина дбає про своє щастя, і ті, хто любить її, зможуть це зрозуміти.

Варто визнати, що часто наша любов до себе втрачається на стежинах життєвого шляху. Часом низька самооцінка примушує нас забувати про те, ким ми є насправді. І ми забуваємо, що кожна людина гідна кращого, в тому числі і ми самі.

Коріння цього психологічного порушення йдуть в наше дитинство і наш ранній життєвий досвід. Саме він сформував нашу особистість такою, якою ми бачимо її сьогодні.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Що стосується любові до себе, то необхідно постійно згадувати про це почуття і культивувати його. Ні в якому разі не варто пускати його на самоплив.

Це зовсім не означає, що любов до себе потрібно роздувати до неймовірних розмірів, перетворюючи це світле почуття в патологічнне самозамилування, нарцисизм і егоїзм. Зовсім ні.

Мова йде про те, щоб бути старанним, мудрим і розвивати свою інтуїцію для того, щоб зрозуміти, де саме розташовані межі нашої особистості, які розділяють наші права від прав інших людей.

Наша любов до себе нагадує крихкий скарб зі скла, який потребує обережного і делікатного догляду. Чим більше ти натираєш його, тим більше блиску, краси і натхнення він тобі дарує.

При цьому існують два основних аспекти, про які ніколи не можна забувати: ніколи не віддавай свій скарб в чужі руки і не дозволяй його розбити.

У продовженні нашої статті ми запропонуємо вам 3 фрази, над якими варто подумати. Вони дозволять тобі дати своєму скарбу гідний і уважний догляд.

Якщо ви станете розділяти ці ідеї,то  у вас буде більше сил для того, щоб зберегти свою любов до себе. Вони нагадують ін’єкції енергії, здатні всього за три хвилини нагадати тобі, яким курсом необхідно рухатися. Завдяки їм ваша самооцінка завжди буде залишатися здоровою.

1. «Давати собі те, чого ми варті, не має нічого спільного з егоїзмом. Це необхідно для того, щоб зберегти любов до себе»

Досить цікава ситуація: сьогодні нам дуже часто доводиться чути фразу, яка стверджує, що «потрібно любити себе більше, якщо ти хочеш, щоб тебе поважали ті, котрі оточують».

Коли ж доходить до справи і ми починаємо уважніше піклуватися про себе, ті ж самі люди починають дорікати нам в егоїзмі, стверджуючи, що ми змінилися в гіршу сторону.

Тому дуже важливо зрозуміти, що між любов’ю до себе і егоїзмом є широкий спектр відтінків і півтонів. Зріла і гармонійна людина ніколи не вийде за межі здорової любові до себе. Вона здатна контролювати себе і добре знає свій внутрішній світ.

На жаль, в суспільстві часто любов до себе вважають негативним почуттям і піддають осуду.

Коли ми говоримо, що не хочемо йти на зустріч з людиною, тому що хочемо провести вечір на самоті, здійснити прогулянку і подумати про свої проблеми, нас вважають дивними і невихованими. Люди бачать в цьому прояв неповаги до тих, які нас оточують.

Пам’ятайте про те, що дозволити собі те, чого ви гідні, в чому ви маєте потребу в цю мить, не має ніякого відношення до егоїзму.

Якщо близька людина тлумачить ваш вчинок як прояв егоїзму, то, можливо, вона не дуже хороший друг. Справжні друзі, люблячі близькі завжди здатні зрозуміти, чого ми потребуємо. Вони завжди ставляться до нас з емпатією і розумінням, і поважають рішення, які ми приймаємо.

2. «Мені потрібно визначити кордони, які захищають мою гідність, індивідуальність та унікальність моєї особистості»

Коли ми крокуємо по життю без захисного бар’єру, фільтрів і стін, здатних уберегти нас від усього того, що нам шкодить, робить нас вразливими, знижує нашу самооцінку, ми стаємо відкритими до будь-яких сюрпризів, які приготувала нам доля. Але ж вони можуть бути як і хорошими, так і поганими.

Що ж робити? Можливо, вам варто бути більш вимогливим до подарунків долі? Можливо, вам потрібно навчитися вибирати? Мудра людина знає, що можна приймати все хороше і відмовлятися від поганого.

Така позиція також не має нічого спільного з егоїзмом. Це перший крок до душевного і емоційного здоров’я, внутрішньої гармонії і щастя. Все це безпосереднім чином буде відображатися на вашому фізичному самопочутті.

Тому постарайся визначити ці кордони і навчися захищатися від тих, хто наповнює ваше життя негативом і емоційним шантажем, намагається маніпулювати вами в своїх інтересах …

Якість вашого життя значно зросте, коли ви почнете розставляти ці межі.

3. «Моя любов до себе має занадто високу ціну, про яку неможливо торгуватися»

Любов до себе – щось більше, ніж самозахист, розмежування свого і чужого й уважний догляд за скарбом, про який ми говорили на початку нашої статті.

Це наша гідність, дивовижна унікальна суть нашого я, що формує нашу особистість. Вона обумовлює нашу силу і те, якими ми бачимо самих себе. Ця сила необхідна нам для того, щоб сміливо дивитися в очі труднощам, прагнути реалізувати свої мрії і створювати свою власну реальність, в якій наша особистість відчувала б себе гармонійно.

Досягти цього зовсім не просто. Потрібно мати на увазі, що любов до себе не статична, вона постійно змінюється і розвивається. Іноді вона слабшає, занедужує або ж хтось намагається забрати її у нас.
Часом ми забуваємо живити належним чином це прекрасне почуття. Любов до себе потребує свіжої їжі, нових знань, знайомств, мети і досвіду.

Завжди пам’ятайтте про те, що ціна вашої любові дуже висока. Ніколи не довіряйте її чужим рукам, вона належить тільки вам. Любов до себе дозволить вам дарувати оточуючим те, що ви відчуваєте до самого себе: повагу, розуміння, гармонійні стосунки і світ.

Переклад Тутка за матеріалами