in , ,

3 життєвих закони Грейс

Продовжуємо знайомити вас з законами Наталії Грейс – психологом і бізнес-тренером, що  вміє, як ніхто інший виокремити найголовніше і пояснити це простою і доступною мовою.

1. Закон великого акваріума

Дитина виростає з колиски, і їй потрібно ліжко.
Особистість вимагає простору.
В комуналках мрії людей куди скромніші, ніж у окремому житлі. Немов не тільки тіло, але і думка заковуєтся у вузьких коридорах.

Риби однієї і тієї ж породи робляться більшими в тому акваріумі, який більший. Подивіться, навіть на американців – чи не тому вони вищі ростом, що мають більше просторової і територіальної свободи, живуть в просторих будинках?

Мені доводилося перебиратися з нестерпних житлових умов – в погані,а з поганих – в терпимі, з терпимих в – нормальні, а з нормальних – в хороші. Перебравшись з комунальної квартири з дванадцятьма сусідами в іншу, де була тільки одна сусідка, я більше року «відходила», ловлячи себе на тому, що за звичкою приймаю душ зі страшною швидкістю, при цьому намагаючись не шуміти і одночасно прислухатися, чи не квапить, хто мене. Особливого польоту думки, як і раніше я не помічала, хоч стрес суттєво зменшився.

Коли я зняла окрему крихітну квартирку, то до сліз насолоджувалася відсутністю сторонніх людей в моєму житті. Бувало, я сиділа під вікнами будинку на лаві і мало не плакала від щастя. Ніхто не вривався в мої думки ні стуком, ні окриком. Коли я переїхала в двокімнатну квартиру, то вже насолоджувалася тим, що можу прогулятися в ній і не спати з гостями ніс до носа. Але це було не головне! Головним було те, що я стала замічати реальне розширення простору думки! Мої плани стали куди більш сміливими, а дії – рішучими.

Все це відбувалося з одночасним зростанням самоповаги. Мені легше думалося у великому кабінеті, який не тиснув на свідомість.
Ось це я і називаю Законом Великого Акваріума.

2. Закон обмеження якості

Витрати, як відомо, ростуть разом з доходами. Апетити людини до різних благ, комфорту і розкоші робляться ненаситними чудовиськами відповідно до міри зростання його капіталу. Досить швидко настає така хвилина, коли за мікроскопічну перевагу в якості потрібно викладати колосальні суми грошей, бо всьому є межа, в тому числі і якості.

Поясню: якщо взяти ціновий ряд сирів по ціні за кілограм, то сир за два долари жорсткий, явно сухий і якийсь гумовий; за три долари – набагато краще і апетитніше виглядає; за п’ять – вже майже смачний, явно якісніше; за шість – може бути названий пристойним. Сир за вісім – з’являється нове відчуття цікавого, ніжного смаку; за дев’ять – те ж саме, різниця в красі упаковки; за п’ятнадцять – бачимо обсипку на поверхні сиру, оскільки над якістю самого продукту вже працювати складно.

Простіше вкласти додаткові гроші в «обкладинку», що надає товарний вигляд. Нехай покупець бачить на власні очі, за що заплатив. Сир за двадцять, якщо бути чесним, на смак вже нітрохи не краще п’ятнадцатидоларового. Правда, з’явилася якась смугастість. Здогадалися сир зробити листковим пирогом – з двох різних сирів, тільки і всього. Далі підуть вкраплення горіхів, смакових добавок, трав і цвілі. Дорожче, дорожче, дорожче, але з якогось часу це вже не означає краще.

Те ж саме стосується комплектації автомобілів і всього іншого. До якогось часу зростання якості відповідає зростанню ціни, а потім зростання ціни починає істотно випереджати реальні якості товару або послуги. Частенько ціна зростає, а користувач не в змозі відчути, вловити своїми органами почуттів надбавку в якості, зате докладні інструкції дохідливо пояснять Вам, що Ви переплатили.

Закон обмеження якості свідчить, що якість обмежена, а ціна – ні! Важливо, усвідомлюючи все це, обмежувати свої потреби, щоб не робитися залежним від них. Адже людина СЛУЖИТЬ ВСЬОМУ, ЧИМ ВОНА ВОЛОДІЄ. Чим більше майно, тим неспокійніший сон і тим більший в житті тягар метушні і речовизни.

3. Закон критичної межі

Варто тільки досягти в чомусь критичної межі – і процес стане далі розвиватися саме в цьому напрямку. Якщо людина звикла стрибати по вершкам, звикла до ліні, з дитинства не привчена до читання і саморозвитку, то вона костеніє, міцніє саме у своїй ліні і туповатості.

Хтось звик вести здоровий спосіб життя, привчений робити зарядку, бігати і загартовуватися, ходити в спортзал. Якщо цей хтось потрапить в суспільство курців, то швидше за все, не закурить, а якщо і спробує, то впорається і кине. У нього інша природа. Інший склад. Досягнута критична межа в хорошому. Критична межа – певний рівень, за яким йде той же розвиток, що і до межі.

Зустрічаючи на шляху нових людей, намагайтеся визначити, в яких звичках вони досягли критичної межі. Не віддавайте роки свого життя на їх перероблення. Вплинути можна лише на формування дітей. Краще шукайте однодумців, попутників, тих, хто схожий на вас. Тих, чиї цінності збігаються з вашими. Хоча б в головному!

Фото заголовку superbook.dp.ua
За матеріалами superbook.dp.ua

Сподобалось?

8 технокладовищ, масштаби яких справді вразять

Медики розповіли про корисність українських страв