in , ,

36 запитань, щоб (знову) закохатися

Цю схожу на магію вправу важко сприймати всерйоз. Але питання, розроблені 20 років тому американським психологом Артуром Ароном, дійсно здатні (заново) запалити серця менше ніж за годину! Спробуйте і переконайтеся самі.

В 2015 р. The New York Times опублікувала історію Менді Льон Кетрон (Mandy Len Catron). Вона розповідала, як закохалася за кілька годин в свого колегу по факультету, якого вибрала в якості піддослідного кролика, відповідаючи з ним на питання американського психолога Артура Арона. Якщо Менді Льон Кетрон і її партнер вже були закохані одне в одного то жоден з них цього не усвідомлював, поки вони не дійшли до 36-го питання і не замовкли на чотири довгих хвилини. Як і багато відкриттів, «опитувальник, який може змусити закохатися» – плід щасливій випадковості. У 1997 році Артур Арон (Arthur Aron), професор Університету Стоуні Брук (США), досліджував близькі відносини; він придумав вправу, яка змушує зблизитися двох незнайомих людей. Результат перевершив всі очікування. Одна з «піддослідних» пар студентів вступила в шлюб через пів року. Вона стала першою в довгому ряду закоханих.

Побачити новими очима

Артур Арон зрозумів, що частково розкрив таємницю кохання: вразливість і інтимні визнання створюють обставини, в яких легко розгорається полум’я почуттів. Але з одним застереженням: опитувальник викликає закоханість тільки у тих, які вже вибрали один одного, свідомо чи ні. Це не дивно, несвідоме двох дізнається і вибирає один одного; залишається дати шанс бажанням перетворитися на почуття.

У ході експериментів стало ясно, що опитувальник може «звести» не тільки закоханих, але й друзів. З моменту публікації статті в The New York Times свідоцтв стає все більше. Історії любові, дружби, примирень… їх стільки, що Менді Льон Кетрон готує книгу на цю тему Проєкт Лав-сторі (The Love Story Project). Психоаналітик Софі Кадален (Sophie Cadalen), спеціаліст по відносинах у парі, поділилася своєю думкою з приводу цього. «Я була здивована, – зізнається вона, – тому що мало на які питання змогла відповісти швидко. Дати короткі відповіді виявилося важко. Сила цієї вправи, ймовірно, в тому, що вона виводить нас з рівноваги. Змушує нас вагатися, сумніватися, вибирати… Але ж те, що нас визначає як особистість, – це швидше питання, а не відповіді. Опитувальник дозволяє нам вловити той момент, коли ми особливо близькі до себе справжнім».

Виявити свою вразливість

На думку психоаналітика, близькі відносини виникають тут швидше не в результаті обміну інтимними подробицями, а завдяки тому, що двоє оголюють свою слабкість. «Ось чому, – продовжує вона, – цей опитувальник ефективний і для вже сформованих пар. З часом ми приходимо до переконання, що прекрасно знаємо одне одного, і це вбиває любовне почуття. Питання цікаві тим, що змушують нас знову помітити дивні й незнайомі сторони другого, коли для нас виявляються сюрпризом його відповіді, його паузи, його емоції. Вони ставлять нас у ситуацію невпевненості, і саме це відсторонення робить нас бажаними і будить бажання в нас самих». Софі Кадален, як і Менді Льон Кетрон, пояснює, що ця вправа тільки пробуджує заснуле або неусвідомлене любовне почуття, але не створює його. На наше щастя, любов ще не навчилися виробляти в лабораторіях.

Виділіть приблизно годину в спокійному місці. Відповідайте на питання по черзі. Говоріть з відкритою душею, не робіть записів, не коментуйте відповіді партнера. Будьте якомога щиріше. Від першої до третьої частини опитувальника ступінь інтимності зростає; можна робити паузи між частинами. Наприкінці чотири хвилини дивіться один одному в очі.

Отже, 36 запитань, після яких можна закохатися:

Серія №1

1. Якби вимогли обрати будь-кого в цілому світі, кого б ви запросили в гості на обід?

2. Чи хочеться вам стати відомим? Як саме?

3. Перед тим, як зателефонувати, ви колись репетирували, що скажете? Чому?

4. Яким для вас є ідеальний день?

5. Коли ви востаннє співали самі для себе? А для когось?

6. Якби ви мали змогу дожити до 90 років, причому протягом останніх 60 або розум, або тіло себе у 30, що б ви обрали?

7. Чи є в вас таємне передчуття того, як ви помрете?

8. Що є спільного в вас та вашого партнера? Назвіть три речі.

9. За що у своєму житті ви вдячні найбільше?

10. Якби ви могли змінити щось у тому, як вас виховували, що б  це було?

11. За 3 хвилини якомога детальніше розкажіть своєму партнерові про своє життя.

12. Якби завтра ви могли прокинутися з новою якістю або здібністю, що б ви хотіли?

13. Якби кришталева куля могла розповісти вам правду про вас, про ваше життя, про майбутнє чи ще про щось, що б ви хотіли знати?

Серія №2

14. Є щось таке, що ви давно мрієте зробити? Чому ви цього ще не зробили?

15. Яким є найбільше досягнення в вашому житті?

16. Що ви найбільше цінуєте в дружбі?

17. Який ваш найзаповітніший спогад?

18. Який ваш найстрашніший спогад?

19. Якби ви знали, що за рік раптово помрете, ви б змінили щось у своєму житті? Чому?

20. Що для вас означає дружба?

21. Яку роль у вашому житті відіграють любов та симпатія?

22. По черзі назвіть по одній позитивній рисі вашого партнера. Назвіть по 5 рис.

23. Наскільки дружньою й теплою є ваша сім’я? Чи відчуваєте ви, що ваше дитинство було щасливішим, ніж у більшості людей?

24. Що ви думаєте про свої стосунки з матір’ю?

Серія №3

25. Придумайте три правдиві твердження, які починаються з “ми”. Наприклад, “Ми обоє в цій кімнаті почуваємося…”

26. Закінчіть речення: “Я б хотів, щоби в мене була людина, з якою я розділив би…”

27. Якби ви з вашим  партнером стали близькими друзями, будь ласка, розкажіть, що йому або їй важливо було б дізнатися.

28. Скажіть своєму партнерові, що вам у ньому чи в ній подобається; будьте щирі, скажіть те, що навряд чи сказали б тому, з ким щойно познайомилися.

29. Поділіться зі своїм партнером якимсь моментом зі свого життя, коли ви почувалися незручно.

30. Коли ви востаннє плакали перед іншою людиною? А на самоті?

31. Розкажіть вашому партнеру, що вам у ньому вже подобається.

32. Яка річ є надто серйозною, щоби про неї жартувати? Якщо така є.

33. Якби цього вечора ви мусили померти, не маючи змоги ні з ким зв’язатися, про що, несказане комусь, ви б жалкували найбільше? Чому ви досі не сказали цього?

34. У вашому домі, у якому все ваше майно, спалахнула пожежа. Ви вже врятували своїх близьких та хатніх тварин, тепер у вас є час, щоби винести з вогню ще єдину річ. Що б це було? Чому?

35. Смерть кого з ваших родичів вразила вас найбільше? Чому?

36. Поділіться якоюсь особистою проблемою та запитайте в партнера поради, як би він її подолав. Запитайте партнера, якими, на його думку, є ваші відчуття щодо проблеми, яку ви обрали.

За матеріалами

Сподобалось?

15 влучних українських фразеологізмів на всі випадки життя

Складно повірити, але цих дивовижних кадрів не торкнувся фотошоп