in , ,

5 брудних методів заставити тебе робити те що не хочеш

Наскільки ти залежний від впливу більшості? Контролюєш ти свої бажання і дії, або, за прикладом мільйонів, ти лише гвинтик в тоталітарній машині нав’язаних сенсів? Проблему неможливо позначити в чітких межах, а про її масштабність можна тільки здогадуватися. Але не варто тішити своє самолюбство, думаючи, що абсолютно вільний від сторонніх сил зла.

Кожен з нас в тій чи іншій мірі виконує волю інших людей, навіть коли ми цього не хочемо, навіть коли нам це на шкоду. Як так виходить? Хто це робить? І чому ти надійно потрапляєш на гачок, роздираючи собі ним горло і душу? Не квапся, зараз ти все зрозумієш.

5 брудних методів заставити тебе робити те що не хочеш

1. Тиск на почуття (“давити на жалість”)

Думаю, це самий огидний метод зі списку. Знаєш чому? Тому що використовувати його можуть тільки ті, хто тобі дійсно дорогий. З іншими хлопцями він не працює. І ти начебто розумієш, що надавати послугу другу тільки тому, що він один, не завжди вірно, особливо коли ти дієш собі на шкоду. Ти не подумай, що ми проти дружньої взаємодопомоги – без неї в цьому світі нікуди. Зараз ми маємо на увазі лише негативну сторону цієї справи, коли тебе використовують, аби дати нічого натомість.

Так може бути не тільки з хлопцями, але і з дівчатами. Їх прохання можуть доходити до абсурду, але і з ними ти погоджуєшся, бо боїшся втратити важливу тобі людину. Погано в цій ситуації те, що невеликими кроками ти втрачаєш найголовніше – самого себе. Як позбутися від цієї напасті? Просто говори хоча б зрідка тверде “ні”, навіть якщо мова йде про саму близьку людину, та, яка лежить на іншій стороні твого ліжка.

2. Так роблять всі

Знайоме ще зі школи, так? У ті роки ми тільки починали пізнавати соціум. Перші конфлікти інтересів, перші бійки і перший блювотний позив через ущербність колективу – все це було. Приємного в колективній “нормі” мало. Доводиться підлаштовуватися кожен раз під конкретну групу людей, щоб тебе не з’їли живцем. А якщо почнеш воювати з групою, то ласкаво просимо в маргінали, які також буцаються один з одним і так само живуть по заведеним порядкам, та тільки трохи відмінним від інших. Суть не міняється.

Так що, якщо хочеш спокійно проіснувати свій вік, лягай під обставини та оточуючих. Тобі буде спокійно, правда. Не парся про свої бажання і роби так, як роблять усі. Любиш грати на саксофоні? Ти дебіл? Економічний факультет – ось де можна отримати “грошову” спеціальність (спойлер: насправді ні). Не хочеш ходити в качалку, зате без розуму від настільного тенісу або балету? Ти що, баба? Іди давай, як всі нормальні хлопці, залізо тягай! Більше половини не витримує, а тому і знаходиться зараз на ненависних роботах, живе з ненависними дружинами і спеціалізується в ненависному лайні.

3. Це твій обов’язок!

Відразу згадується армія, від якої може відмазатися будь-хто, хто в змозі розкинути мізками. Але опустимо цю банальну тему із закликом. Є маса інших речей, які використовують концепцію “боргу”, коли хочуть отримати від тебе халявний профіт. Досить жорстокий, але справедливий приклад – це гуманітарні збори, всілякі скарбнички в магазинах “на храм” або допомога хворим дітям. Звичайно, ми не чудовиська з божевільного царства Аїда. Благодійність багатьом допомагає, але не в тому випадку, коли її складно оцінити по достоїнству.

Приміром, на жвавій вулиці до тебе підходить група молодчиків з коробкою “допоможи дітям”. Мало того, що зайвих грошей у тебе немає, але люди ж дивляться – доводиться віддавати свої кровні, а потім пішки йти додому. Гаразд, це не так страшно. Але чи впевнений ти, що твої гроші підуть куди треба, а не в кишеню якомусь виродку? Чесне слово, якщо хочеш допомогти, не давай гроші вуличним жебракам, якими б вони словами не прикривалися. Жебраки, навіть коли мова йде про хворих дітей, – це завжди просто жебраки.

Ти не зможеш перевірити результати їхньої збору, хіба не ясно? Скористайся гуглом, відшукай зарекомендувавших себе фонди з гарною звітністю і йшли свої ресурси туди, якщо ти такий жалісливий. В інших випадках тебе просто змушують робити те, чого ти спочатку не хотів. Взагалі, рекомендуємо в будь-яких ситуаціях задавати побільше питань людям, які просять робити те, що тобі не вигідно. Сила-силенна часу звільниться, повір.

4. Подумай про своє майбутнє

Ну хіба не чудово, коли старше покоління хочуть надіти свою модель світу на твою юну і дурну голівоньку? “Подумай про своє майбутнє”, – кажуть вони, а самі просто псують тобі сьогодення. Ох, люди похилого віку, ваші знання безбожно застаріли, вони не можуть нам допомогти в осягненні життя. Тільки власна дурість зробить нас сильнішими, дайте вже дорогу! Але мова, звичайно, не тільки про старечі настанови. Чого хоче людина, коли її кидає з боку в бік? Стабільності і благополуччя, звичайно ж. На цьому терені грає безліч негідників. Вони обіцяють тобі стабільність в кредиті, іпотеці, політиці, а потім скидають твоє майбутнє на гострі скелі, звідки дороги назад немає. Як уникнути цього? Стався до всього з недовірою. Пам’ятай, що не буде ніякої чарівної пігулки, яка зробить твоє життя краще. Все досягається тільки своєю працею.

5. Ти не мужик, чи що?

Маніпуляція, яка буде жити до тих самих пір, поки людство не здохне в нападі апокаліптичного шоку. Кожен може назвати з десяток “чоловічих якостей” або “чоловічих професій”. І багато цікавого залишається за межею розуміння “чоловічого”. Те ж саме стосується якихось побутових рішень, коли ти стикаєшся з загальноприйнятим ритуалом. Припустимо, тобі завтра на роботу, дуже рано на роботу, а сьогодні ввечері день народження у татуся твоєї подруги. Природно, горілочка буде на столі. Ти пропускаєш одну стопку за одною, а потім батько помічає твою хитру і тверезу морду за святковим столом і починає наливати тобі – не мужик, чи що?

Чорт знає, як вчинити в такій ситуації, коли немає ні настрою, ні часу на бухалово. Багато здають позиції і погоджуються на ранкову головний біль, адже конфліктувати не хочеться. Але Дарвін з нею, з цією дрібницею! А ти подумай про ті приємні справи, які ти робиш регулярно тільки тому, що так прийнято у чоловіків: особлива манера розмови, визначена позиція щодо суспільних питань, любов до певних занять. Дамочки бісяться, коли їм кажуть, що їм робити годиться, а що ні. Але а ми чомусь погоджуємося на такі правила гри. Можливо, їх і не варто міняти, хто знає?

Фото заголовку rian.com.ua
За матеріалами brodude.ru

Мистецтво сну

Домашні рецепти улюблених нами всіма соусів: кетчуп, майонез і гірчиця