5 фраз, яким ніхто не повірить

© dom.goodhouse.com.ua

Те, що кожен з нас хоче справити хороше враження на співрозмовника – це нормально і зрозуміло. Але тільки часто ми самі псуємо свій імідж, кажучи речі, які однозначно є брехнею.

Фраза “не можна подобатися всім” – правильна і справедлива. Але от тільки як хотілося б всім сподобатися! Щоб всі навколо вважали вас дотепною, чарівною, порядною і, звичайно, чесною. Ось ви і лізете зі шкіри геть, намагаючись грати роль хорошої дівчинки. Але якраз у вашій чесності і почнуть сумніватися в першу чергу, якщо ви скажете одну з цих п’яти фраз.

“Я ні про що не шкодую”
Говорячи цю фразу, ви якби натякаєте, що в своєму житті не зробили жодної серйозної помилки, а ті, що й робили, не мають ніякого для вас значення. Подумаєш, не вступили до вузу, зате отримали практичний досвід роботи санітаркою. Ну і що, що ваш чоловік втік, рятуючись від ваших ревнощів, зате тепер ви стали самостійною жінкою.

На жаль, всі ваші “зате” – це спроба самозаспокоєння і … знецінення свого минулого. Ваша фраза про те, що ви ні про що не шкодуєте, говорить не про ваші непогрішності, а про те, що ви не робите ніяких висновків зі своїх помилок.

“Я люблю всіх людей”
А може, не тільки людей, а й тварин, тараканчиків і клопів. Ось така ви велелюбна натура, нікому не можете заподіяти шкоди, готові втопити весь світ в океані любові і задушити в обіймах. Ви дивуєтесь, що співрозмовник після вашої фрази неодмінно гмикає? Даремно дивуєтесь: він чудово знає, що любити всіх неможливо. І підозрює, що такими словами ви попросту захищаєтеся від можливої агресії з його боку. Справді, не можна ж нагрубити людині, яка тільки що зізнався, що вона вас любить.

“Мені незнайоме почуття заздрості”
Ага, так вам і повірили! Заздрість – це вбудована функція, яка кожному з нас дана від народження. Порівнювати себе з іншими та робити висновки, хто ж краще – це нормально. Таке порівняння може дати вам потужний стимул до вдосконалення. Ненормально – це коли звичайне порівняння переходить у стадію змагання “хто крутіший” або витягує на світ божий ваші комплекси й страхи. Ось тоді ми і говоримо про чорні заздрості, болючі заздрості, руюнуючі заздрості. Людина, якій ви заявили, що ніколи нікому не заздрили, не повірив вам ні на йоту. Тому що і сама нерідко заздрить і знає, що це природно.

“Злитися – нерозумно”
І ви ні на кого ніколи не зліться. Скажімо, на начальника, який урізав вам зарплату. І на дитину, яка вимазала новий костюм в багнюці. Ви взагалі – суперспокійна і все розуміюча людина! Правда, розум і здатність злитися – це речі з абсолютно різних областей. Розум – це ваш інтелект і здатність мислити, а злість – емоція, яка ніяк не підкоряється розуму. Тому ви, звичайно, можете зробити вигляд, що ви не зліться і не гніваєтесь, але винищити в собі ці емоції ви не в змозі.

“Я завжди говорю правду”
Саме по цій фразі ваш співрозмовник зрозуміє, що ви йому нахабно брешете. Бо бути кришталево чесним неможливо. Ми часто брешемо не тому, що хочемо обдурити співрозмовника, а за іншими, більш гуманних міркувань. Скажімо, не хочемо заподіяти біль або страждання. Таку “брехню на благо” не вважають соромною, співрозмовник навіть почне вас поважати за те, що ви така людинолюбна. У всякому разі, його почуття до вас будуть теплішими, ніж якщо ви голослівно заявите про свою незмінну правдивість.

За матеріалами dom.goodhouse.com.ua