5 причин, через які сильні люди дозволяють кармі робити брудну роботу за них

Ті, хто заслуговують покарання, рано чи пізно його отримають. Не втручайтеся

«Постарайтеся зрозуміти, в чому ви дійсно добрі та почніть допомагати в цьому людям. Діліться цим, вважайте це щось на кшталт передоплати. Карма працює саме тому, що люди в загальному досить послідовні. І на досить довгому часовому відрізку ви неодмінно привернете до себе те, що проектуєте назовні», –
Навал Равікант.

Найімовірніше вас, як і більшість людей, на тій чи іншій ділянці життєвого шляху хтось образив. Ви могли отримати ніж у спину від того, кого вважали найкращим другом, кохана людина могла розбити вам серце і залишити ридати над його шматочками… І, як правило, більшість людей в такій ситуації хочуть спробувати помститися кривдникам.

Але помста (будь-яка помста) – далеко не найкращий вибір. Набагато краще і правильніше просто відступитися від цієї ідеї, дозволивши кармі зайнятися вашими кривдниками. Карма – не порожній звук, це цілком відчутна і потужна сила, і по-справжньому сильні люди дозволяють їй робити брудну роботу за них.

Так, люди, які дійсно «заслужили» карму відплати, неодмінно її отримають – рано чи пізно… Але чому ті, у кого цілком вистачило б сил самостійно помститися кривдникам, не роблять нічого?

У цій статті ми зібрали 5 причин, за якими сильні люди не мстяться, віддаючи перевагу залишати все на волю карми.

1. Помста не примушує нас краще почуватися.

Коли ви тільки обмірковуєте свою помсту або ж готуєтеся її зробити, вам може здатися, що ви хочете цього… Але досконала помста залишає нас спустошеними і мертвими всередині.

Махатма Ґанді одного разу сказав з цього приводу: «Якщо брати око за око, рано чи пізно ми зробимо весь світ сліпим». І він абсолютно правий.

Як пише власник діалектичного центру поведінкової терапії та відомий письменник Керін Холл: «Дослідники і теоретики вважають, що на певному етапі розвитку соціуму помста була засобом досягнення справедливості, і що загроза відплати могла служити (а часом служить) певного типу захистом і способом зміцнення соціальної кооперації».

Помста – не вихід. Так, на якийсь час вона може змусити вас відчути себе краще, але вона не скасує те, що з вами сталося. Почуття сильних людей нітрохи не слабші, ніж у всіх інших. Більш того, часто вони сильніші. І помста лише активує симпатію або емпатію сильної людини щодо тих людей, яким вони тільки що помстилися.

Чи стане вам краще від того, що ви будете співчувати ще і цій людині? Навряд чи. Так що в кінцевому підсумку помста себе не виправдовує. Вона того не варта. Набагато краще відступитися і дозволити кармі зробити свою роботу.

2. Помста може накликати на вас неприємності.

Якщо ваш партнер зрадив вам, то ми повністю зрозуміємо вас, якщо ви хочете помститися йому тут і зараз і, наприклад, подряпати ключами його/її машину. Так, це допоможе вам випустити парк і відчути себе краще, але… ви впевнені, що в тому стані, в якому ви перебуваєте, ви здатні оцінити наслідки того, що ви дозволили емоціям управляти вашими вчинками – особливо в тому, що стосується помсти.

Повірте, не варто бруднити свої руки. Карма працює, і вона сама подбає про те, щоб їх машину вдарили на повороті або у неї спустило колесо по дорозі на важливу зустріч або співбесіду. Не опускайтеся до їх рівня і нехай всесвітня справедливість займається ними.

3. Ви просто не зможете помститися всім.

Якби ми присвятили своє життя помсти всім, хто колись чимось нас образив, ми б витрачали на приготування і втілення в життя помсти більше часу, ніж на щось іще! Вам це здається правильним? Нам – ні.

«Помста – це бажання поквитатися з тим, хто нас образив. Те, що ми сердимося в таких ситуаціях – це зрозуміло і природно… Але завжди пам’ятайте – помста перетворює нас в гірший варіант нас самих, опускає нас на той же рівень, на якому знаходяться люди, яких ми нібито зневажаємо і з якими не хочемо мати нічого спільного», – пише Юдіт Орлофф, автор книги «Посібник емпатії з виживання: Життєві стратегії для чутливих людей».

Сильна людина знає, коли варто просто повернутися і піти, навіть якщо спочатку це їх дратує. Але вона тому і сильна, що знає – ті, хто їх образив, рано чи пізно отримають своє і без їх участі. Вони знають, що завжди краще залишити погану ситуацію за спиною, дозволивши часу і новим враженням зцілити їх душу, ніж намагатися помститися черговому кривдникові.

Пам’ятайте, кармі, на відміну від вас, не потрібно ні спати, ні відпочивати і вона повністю здатна пройтися по всьому списку ваших кривдників – з першого і до останнього.

4. Карма здатна помститися і вам.

Ще одна причина, через яку ви можете передумати мститися черговому кривдникові – те, що карма… повністю здатна потім відігратися на вас і образно кажучи, вкусити вас за п‘яту точку! Сильні люди знають це.

Вони знають, що навіть коли їх кривдник дійсно заслуговує помсти за те, що він зробив, жодна помста не варта відчутної ймовірності накликати відплату карми і на свою голову. Так що навіть, якщо ви дуже спокушаєтесь можливістю помсти, подумайте – чи варта вона того, щоб збільшувати кількість негативної енергії у всесвіті?

Карма – сила воістину вселенських масштабів, і вам навряд чи захочеться виявитися на її поганій стороні. Отож… знайдіть в собі сили піти. Пам’ятайте, завжди варто чинити з людьми так, як вам хочеться, щоб вони чинили з вами.

5. Найкращий спосіб помститися – домогтися успіху.

Мало що здатне вивести вашого кривдника з себе настільки ж сильно, як ваш успіх – особливо, якщо він робив все можливе, щоб перешкодити вам його домогтися. Сильна людина знає, що найкращий спосіб помститися – це просто скинути з себе чужі підступи й образи і рухатися в житті далі, не дозволивши їм отруїти собі душу.

І коли ви станете більш здоровою, успішною людиною, яка досягла всього, про що мріяла, знайте – карма не забуває і про вас. Вона здатна не тільки мстити поганим людям, а й винагороджувати хороших. І поки людина, яка вас образила, тупцяла на місці, варилась в своїй злобі, ви полетіли далеко вперед на крилах карми.

Дещо наостанок

Ми розуміємо, що в карму і її силу вірять не дуже багато людей і це нормально. Навіть якщо ви не вірите, що вона неодмінно помститься тим, хто вас образив, все одно в більшості випадків варто замість того, щоб намагатися помститися, залишити образи за спиною і зосередитися на тому, щоб домогтися успіху.

Ви не завжди здатні контролювати те, як інші люди будуть себе поводити, зате ви завжди здатні контролювати себе. А що ж краще помсти, ніж досягти успіху, попри всі зусилля тих, хто намагався цьому перешкодити.