5 причин, чому мовчання – велика сила

© dialogcenter.com.ua

Деякі люди вміють мовчати. Ці щасливчики знають силу тиші і відчувають себе по-справжньому комфортно, не промовляючи ні слова. Але більшості з нас варто навчитися мистецтву мовчати.

Мовчання привертає увагу людей

Якщо ви коли-небудь були в ситуації, коли вам потрібно привернути увагу цілого шкільного класу або групи людей, ви, мабуть, помітили: найефективніше замовкнути.

Коли вчитель або спікер мовчить, аудиторія починає відчувати інтерес до нього. Мовчання лектора посилає сигнал: щось сталося. І слухачі спробують зосередитися, щоб зрозуміти, чому комунікація припинилася.

Це стосується не тільки публічних виступів, але і повсякденних розмов. Коли ми мовчимо, люди концентруються і ми заволодіваємо їх увагою.

Мовчання може бути очевидною відповіддю

Іноді ми говоримо занадто багато зайвих слів, забагато пояснюємо. Якщо питання зустрінуте мовчанням, це означає, що воно і є найкраща відповідь на нього. Ми також можемо пом’якшити жорсткість негативної відповіді тишею. Не кажучи «ні» безпосередньо, ми уникаємо грубості і багатослівності. Можливо, мовчання у відповідь — кращий вихід із складної ситуації.

Інший приклад: хтось сказав те, з чим ми не згодні, або те, що вважаємо образливим. Стримавши себе і промовчавши у відповідь, ми надсилаємо потужний сигнал: «Мені не подобається, я не згоден з тобою».

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Мовчання задіює мову тіла

Мова тіла і жестів часто виразніше слів, вимовлених вголос. Вираз обличчя, жести, зоровий контакт і тон голосу багато про що говорять. Здатність розшифровувати і правильно розуміти мову тіла може стати потужним інструментом, який потрібно використовувати в повсякденній комунікації: для спілкування з іншими людьми і створення міцних взаємин.

Мовчання – прояв співчуття

Бувають такі моменти в житті, коли мовчання рівнозначно висловленню співчуття і сигналізує про те, що ви розумієте іншу людини. Іноді правильних слів просто не існує.

Біль або горе важко вгамувати розмовою. А от показати, як ми дбаємо про інше і переживаємо за нього, дуже просто за допомогою мовчання.

Мовчання – це ввічливість

Нас постійно оточує інформаційний шум. Новини по радіо і ТБ, музика в ліфтах, магазинах і офісах, повідомлення на смартфонах і планшетах… Більш того, люди навколо нас теж ніяк не вгамовуються і постійно говорять. Відчуття того, що ми повинні спілкуватися заради спілкування як такого, щоб не бути виключеними з соціального життя, захоплює з головою.

Ми боремося з інформаційним шумом навколо. А коли отримаємо слово, судорожно намагаємося втиснути максимум інформації в мінімум часу. Зате коли ми мовчимо, то показуємо співрозмовнику, що уважно слухаємо і з повагою ставимося до кожного сказаного ним слова.

Таким чином, мовчання — потужний інструмент, який може зробити вас хорошим оратором. Тиша — це велика сила, яку потрібно вміти використовувати. Практикуйте вміння мовчати.

Фото заголовку
За матеріалами