5 причин, чому ніхто з нас не має права кричати на свою дитину

iconswebsite.com

Якщо батьки кричали на вас в дитинстві, то цілком ймовірно, Ви також іноді покрикуєте на своїх дітей.

Цій спокусі легко піддатись. Діти вміють натискати на потрібні точки і здатні довести нас до божевілля – а ми бажаємо їм тільки найкращого!

Ось 5 речей, які відбуваються, коли батьки кричать на дітей:

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1. Крик породжує страх

Недавнє дослідження, опубліковане в “Journal of Child Development”, виявило, що у дітей, на яких кричали в дитинстві, частіше розвиваються такі психічні розлади, як тривожність, депресія, стрес і відхилення у поведінці. Ви ж не хочете такого своїй дитині? Тоді вчіться говорити з нею спокійно – вона буде Вам тільки вдячною!

2. Крик руйнує довіру

У звіті Американської педіатричної академії сказано, що “хронічна картина психологічного тиску руйнує у дитини самовідчуття і почуття особистої безпеки”. Іншими словами, чим більше Ви кричите на дитину, тим менше вона впевнена в собі. Намагайтеся не сварити дитину за якесь порушення, а поясність їй, як вчинити правильно.

3. Крик – це короткочасне рішення

Якщо дитина погоджується щось зробити для того, щоб Ви перестали кричати, навряд чи вона робитиме це добровільно в довготерміновій перспективі. Недавнє дослідження виявило, що крик – найменш ефективний спосіб добитись дисципліни від дитини. Дайте дітям чіткі межі та досяжні цілі.

4. Крик не допомагає донести думку

Можливо, Ви і не підозрюєте про це, але тон вашого голосу може зашкодити дитині зрозуміти сенс ваших слів. Як кажуть, важливо не ЩО ви говорите, а ЯК. Це підтверджується дослідженнями. Якщо Ви кричите, дитині буде складніше зрозуміти, що саме Ви їй говорите.

Так само Ваші крики не мотивують її змінити свою поведінку. Вона вас послухається, але не тому, що усвідомила свою помилку, а просто, щоб Ви припинили кричати. Якщо Ви хочете показати дитині що незадоволені нею, говоріть нижчим, але спокійнішим тоном.

5. Крик вчить дитину кричати на інших

Усі знають, що таке “вчитися на прикладі”. Саме це і відбувається, коли Ви кричите на дитину.
Дослідження Університету Брауна виявило, що до 9 років більшість дітей уже отримують звички, які залишаються з ними на все життя. Це включає і схильність кричати. Якщо Ви не хочете виростити крикунів, намагайтесь якомога менше кричати!

А на Вас кричали батьки? А Ви кричите на своїх дітей?

Фото заголовку
Переклад Тутка за матеріалами