in , ,

5 речей, які назавжди запам’ятає ваша дитина

Виховуючи дітей, ми часом турбуємося про речі, які насправді мало для них значать. Американський пастор Дейв Вілліс пропонує батькам зосередитися на тому, що дійсно важливо.

© psychologies.ru

Нещодавно у нас з дружиною Ешлі з’явилася четверта дитина. А для мене кожна нова дитина в будинку — це привід віддатися ностальгії і поміркувати про своє власне дитинство. Я думаю про те, що мені частіше всього згадується з минулого і чому. І про те, які спогади хотів би залишити про себе у своїх дітей. Я хочу заздалегідь запланувати і передбачити кожен дорогоцінний момент.

Джеррі Сайнфелд (популярний американський стендап-комік) жартує, що «єдине призначення наших дітей – замінити нас. Ось чому їхні перші слова – «мама, тато, папа-папа!» Це смішно. Але, крім жартів, це важливе нагадування про те, що життя коротке і час, відведений нам на спілкування з дітьми, пройде дуже швидко. Думаючи про це, я хочу витягти максимум користі з кожної хвилини і залишити свого роду спадщину, яка надовго переживе мене. Не те щоб я був хворобливо одержимий цією ідеєю, але мені важливо не випускати з уваги головне, коли я проводжу час з дітьми.

Як і багато інших батьків, ми схильні турбуватися про речі, які насправді так мало значать! Ну не будуть, швидше за все, наші діти пам’ятати кожну деталь домашньої обстановки або нашого прекрасного саду, чи був наш холодильник заповнений продуктами відомих торгових марок чи самими звичайними. Давайте зосередимося на тому, що дійсно важливо. Якщо ви хочете знати, що ваші діти будуть пам’ятати про вас, ось що це:

1. ЧАС, КОЛИ ВОНИ ЗАВДЯКИ ВАМ ВІДЧУВАЛИ СЕБЕ В БЕЗПЕЦІ (АБО, НАВПАКИ, БЕЗЗАХИСНИМИ)

Кожна дитина вразлива і потребує захисту. Ваші діти будуть пам’ятати ті вечори, коли ви проганяли монстрів з-під ліжка і допомагали їм пережити нічні кошмари. Але точно так само вони назавжди запам’ятають момент, коли у вас самих прокинувся страшний монстр і налякав їх не на жарт. Звичайно, рано чи пізно дітям доведеться побачити нас злими, тому що це теж частина життя. Але просто поставте перед собою завдання – постаратися зробити так, щоб діти поруч з вами завжди почували себе у безпеці.

© psychologies.ru

2. ЧАС, КОЛИ ВАША УВАГА НЕПОДІЛЬНО НАЛЕЖАЛА ЇМ

Діти вимірюють нашу любов в першу чергу, увагою до них. Моменти, коли ви залишали всі справи, щоб разом випити чаю, вийти на вулицю пограти в м’яч або пострибати на батуті, запам’ятаються їм назавжди. Намагайтеся знаходити час для таких дрібниць, тому що в кінцевому рахунку саме ці хвилини, проведені разом, виявляться для дітей найбільш значущими.

© psychologies.ru

3. ВАШ СТИЛЬ СПІЛКУВАННЯ З ЧОЛОВІКОМ (ДРУЖИНОЮ)

Діти формують своє уявлення про кохання здебільшого спостерігаючи за тим, як батьки спілкуються між собою і як вони відносяться один до одного. Прагнете до такого союзу, який пробудить у них бажання самим коли-небудь одружитися/вийти заміж. Подаруйте їм відчуття безпеки, яке відчуває людина, що спостерігає за любовними, поважними стосунками батька і матері.

© psychologies.ru

4. ВАШІ СЛОВА СХВАЛЕННЯ І КРИТИЧНІ ЗАУВАЖЕННЯ

Серце дитини – як м’яка глина, в ньому з часом твердіють усі враження, отримані на ранніх етапах життя. Діти формують свою ідентичність і самооцінку, уявлення про свій потенціал, спираючись значною мірою на ті слова, які ви говорите їм в перші роки життя. Так, частина нашої роботи як батьків полягає в тому, щоб коригувати поведінку дитини і привчати його до дисципліни, але навіть у ці моменти не забувайте про позитивне підкріплення, нехай ваші слова будуть сповнені любові і підтримки.

© psychologies.ru

5. СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ

Діти люблять спонтанність, але чи не більше вони прагнути до передбачуваних подій. Вони будуть з великою теплотою згадувати всі ті традиції, які ви встановите, чи то щотижневий перегляд кінофільмів (або гра) вечорами, або місце, куди ви з року в рік їздите всією сім’єю відпочивати, святкування днів народження або будь-яких інших значимих подій. Докладіть зусиль до того, щоб придумати і підтримувати такі ритуали. Можливо, потім ваші діти захочуть перенести їх у свою сім’ю.

© psychologies.ru

За матеріалами

Сподобалось?

18 звичок жінок, які самі керують своїм життям

“Інший погляд”. Ще ніхто не фотографував дітей так, як цей фотограф