in , ,

5 таємниць успішної брехні

Батьки всіх нас вчили говорити правду. Але за даними Асоціації американських психологів, при розмові з незнайомцем людина майже автоматично починає брехати, причому хвилин за десять може видати просто дику кількість вигадок. Чому так?  Так що ж потрібно робити, щоб вашій (звичайно, вимушеній!) брехні повірили навколишні?

Стислість сестра обману

© trendymen.ru

Зверніть увагу, наскільки квітчасті промови більшості політиків. Підсвідомо людина схильна збагачувати неправдиву інформацію масою деталей: брехунові потрібно змусити повірити в розповідь не тільки співрозмовника, але і себе самого – звідси і подвійні зусилля. Психологи Берклі вивели зворотний принцип довіри, згідно з яким абсолютна більшість людей довіряє інформації донесеній в короткій формі.

Баланс на грані

© trendymen.ru

Краща брехня – напівправда. Якщо вже вам так необхідно запевнити співрозмовника в своїй точці зору, то користуйтеся цим принципом. Ще до початку розмови встановіть певні межі правдивості, які будуть служити своєрідним фундаментом для завідомо неправдивих відомостей.

Інтонаційний контроль

© trendymen.ru

Невпевнений брехун ніколи не пройде перевірки. Якщо ви не звикли говорити неправду, то голос буде працювати проти вас – причому, непомітно. Зниження тону, зниження гучності, боязкі прикметники – видадуть вас з головою. Брешіть впевнено, якщо вже доводиться.

Принцип Геббельса

© trendymen.ru

Брехня, повторена тисячу разів, стає правдою. Такий ефект сучасна психологія називає «ілюзією правди»: люди схильні вірити в те, про що говорять оточуючі. Сам принцип розробив ще Геббельс для пропагандистської машини Третього рейху, а використовують його до сих пір все, кому тільки не лінь – від рекламних агентів до політичних резидентів.

Грамотна жестикуляція

© trendymen.ru

Далеко не кожен здатний контролювати своє тіло. На рівні підсвідомості нам дуже некомфортно брехати, це вимагає значного запасу психічної енергії. Звідси і дивні, часом неприродні жести, що видають брехуна з головою. Тримайте себе в руках, причому буквально. Не схрещуйте рук, що не озирайтеся зайвий раз, не чешіть ніс і не хрускотіть пальцями – всі ці ознаки викличуть підозру навіть у самого довірливого співрозмовника.


За матеріалами

15 коміксів про те, про що думають тварини

Помилки, які не дають насолодитися смаком вина