5 типів людей, з яких у жодному разі не можна брати приклад

Шукати зразок для наслідування — нормально і природно для людини будь-якого віку. Головне, вибрати правильний приклад і вчасно зрозуміти, на кого не варто рівнятися. Трапляється, що навіть найвидатніші особистості на зразок Білла Гейтса виявляються одними з найгірших орієнтирів у житті.

Ми в Тутка зібрали 5 найгірших прикладів для наслідування, які тільки можна вибрати в якості зразка ідеальної людини з ідеальним життям.

Знаменитості

Найвідоміші особистості, які реалізували весь свій потенціал, бунтівники, що кинули виклик системі й перемогли її.

І з них не варто брати приклад.

Річ в тому, що історії успіху таких людей багато в чому зводиться до простої формули: «потрібний чоловік в потрібний час». І навіть, якщо ви володієте неймовірно високим IQ або акторським талантом, якому позаздрить Меріл Стріп, то все це не гарантує славу і багатство. Непередбачувана удача, настільки необхідна для успіху, може просто обійти своєю увагою.

Доказом цього служить історія Білла Гейтса — дуже везучої людини. Спочатку йому пощастило народитися в багатій родині й вчитися в елітній приватній школі. Школярі у цьому навчальному закладі входили до 0,01 % населення землі, яким були доступні комп’ютери в той далекий час.

Пізніше майбутньому мільярдерові удача знову посміхнулася: завдяки знайомству його батьків з найбільшим виробником персональних комп’ютерів Гейтс став головним постачальником програмного забезпечення для цієї компанії.

Саме тому знамениті артисти, як і видатні бізнесмени, — дуже поганий приклад для наслідування.

Ті, хто живе не так, як хочете жити ви

Безліч людей ведуть звичайне нормальне життя: ходять на роботу, роблять ремонт, купують машини. Їхні діти відвідують хороші школи, а влітку вони збираються на море. Це нормальне життя і воно влаштовує цих людей. Але якщо поїздки за грибами зовсім не здаються вам найкращим варіантом дозвілля, а перспектива завести парочку дітлахів лякає до тремтіння в колінах, то слухати поради таких особистостей не варто. Почати звичайне, нормальне життя ніколи не пізно. А поки що не треба слухати тих, хто живе не так, як хочеться жити вам.

Хвалькуваті люди

Кожному на життєвому шляху рано чи пізно трапляється така людина, у якої все «в шоколаді». Класна машина (правда, не нова і куплена в кредит), брендові речі і розмови про те, що вона господар свого життя.

Така людина із задоволенням роздає поради про те, як треба жити, кожному, хто готовий слухати. Ця людина неймовірно крута, поки не зустрічаєш її, наприклад, в супермаркеті з запасом локшини швидкого приготування і пляшкою дешевого алкоголю. Чи не почуєш, як вона вимолює у начальника пробачення за трихвилинне запізнення.

Так виглядає типовий позер, у якого немає чому навчитися і з якого не варто брати приклад.

Люди рідкісних професій

Кожен хоч раз, нехай і всього на кілька хвилин, уявляв себе на ракеті-носії, яка вилітає на орбіту для стикування з МКС, або рок-зіркою, кожен новий трек якої чекають мільйони, або рішучим і сміливим слідчим, що розкриває задум підступного злочинця. Це видатні люди. І вони не годяться в якості прикладу для наслідування.

Все тому, що новим Девідом Боуї не зможе стати ніхто, він єдиний і неповторний.

Уявити життя знаменитості, за якою щохвилини стежить весь світ, досить складно. А зрозуміти, як астронавтові, який місяцями знаходиться в обмеженому просторі з парочкою таких же «ув’язнених», взагалі неможливо.

Приклад для наслідування повинен бути співвіднесений з реальністю або хоча б мати під собою якусь основу.

Людина без мрії

Мабуть, найгірший приклад для наслідування. Все, що відрізняє нас від тварин, — це мрія. Нехай найменша, зовсім не велика, але мрія, заради якої варто вставати щоранку.

Якщо хтось каже, що мрії — це для ідіотів, що наявність певних благ вже наповнює життя сенсом, — від такого персонажа варто бігти без озирання. Ця людина токсична, її погляди на світ здатні отруїти існування всіх навколо.

Іноді такі люди називають себе реалістами і можуть бути успішними в житті: непогана кар’єра, сім’я. А їх діти часто виростають впевненими, що головне — влаштуватися на хорошу роботу, а ось про всі ці дурниці на кшталт гри на гітарі треба назавжди забути. Але людина без мрії вже мертва. І слухати її поради просто нерозумно.

А ви знаєте гідний приклад для наслідування?

За матеріалами