5 вірних ознак заниженої самооцінки у жінки

Трапляється так, що в різних сферах ми відчуваємо себе не однаково. Наприклад, жінка запросто може бути впевнена в собі як у фахівці, і тоді професійна частина її самооцінки буде високою. Але це не означає, що вона буде впевнена в собі як жінка.

Жіноча самооцінка – це внутрішнє відчуття своєї цінності і привабливості для протилежної статі. Жінка з адекватною самооцінкою не боїться чоловічої уваги, відчуває себе гідною любові і поваги. Ще на ставлення до себе як до жінки сильно впливають установки, що стосуються любові, стосунків, жіночого та чоловічого. Наприклад, у багатьох є переконання, що «Любити – значить страждати і жертвувати». Чи можна при такій установці ставитися до себе з повагою?

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Якщо ми не віримо, що гідні чоловічої уваги, що жінка з нас «не дуже», то будемо вести себе відповідно.

1. Жінка з низькою самооцінкою не вміє і не може приймати допомогу, подарунки і просто чоловічу увагу. Десь всередині себе вона не вірить, що гідна бути коханою просто так. Тому вона втрачається або шукає підступ, коли їй говорять компліменти або намагаються познайомитися.

2. Низька самооцінка весь час нашіптує жінці, що вона «не дуже», що потрібно погоджуватися на стосунки, які їй пропонують. Хто знає, раптом більше вона нікого не зможе залучити? А поки вона так думає, саме це і буде отримувати: мало кого приваблює невпевнена в собі жінка. В результаті вона не вважає себе в праві вибирати чоловіка і часто виявляється у стосунках з тими, від кого краще триматися подалі.

3. Ще один показник низької самооцінки – невміння прямо і вголос говорити про свої бажання. І це стосується не тільки допомоги або подарунків. Навіть якщо чоловік чесно намагається зробити їй добре, запитує, чого вона хоче, то така жінка говорить загадками або уникає відповіді. Партнеру кожен раз доводиться клешнями витягувати з неї її ж бажання, і рано чи пізно такі ігри втомлять будь-якого адекватного чоловіка. Зате такий стан речей повністю влаштує того, кого її бажання не цікавлять.

Жінка з низькою самооцінкою боїться «злякати» чоловіка, їй здається, що її будуть любити, тільки якщо вона буде підлаштовуватися під чужі бажання, якщо вона буде зручною і не стане чогось хотіти для себе. Несвідомо вона вірить в те, що любов треба заслужити, а якщо вона буде собою, то від неї відмовляться. У стосунках ці установки змушують жінок йти на будь-які поступки, аби чоловік був поруч, аби нас не кинули. А це найкращий спосіб опинитися там, де нас не цінують і не поважають.

Навколишні відображають рівень нашої самооцінки.

4. Звідси випливає і ще одна ознака низької жіночої самооцінки: її не поважають ті, хто поруч. Навколишні відображають рівень нашої самооцінки. Як ви самі себе цінуєте – так і будуть реагувати на вас інші. Згадайте свої відчуття від різних людей: бувають такі, кому нагрубити – ну язик не повертається. А є ті, кого так і тягне штовхнути. Від чого це залежить? Від самооцінки. Якщо в людині відчувається внутрішня гідність, якщо вона себе любить і поважає, вона не дозволить собі грубити. Вона не буде підтримувати спілкування з тими, хто відноситься нешанобливо, не потерпить такого.

Кожна буде приваблива для тих, хто цінує саме її особливості

5. Наша самооцінка відбивається і на тому, як ми ставимося до інших жінок. Жінка з низькою самооцінкою весь час порівнює себе з іншими і часто бачить навколо суцільних конкуренток. Якщо в глибині душі ви знаєте, що такого набору якостей, як у вас, немає більше ні в кого, то ви не будете змагатися. У вас свої переваги, у іншої жінки – свої. І кожна буде приваблива для тих, хто цінує саме її особливості. Якщо ви, наприклад, висока, то до вас притягнуться ті чоловіки, які люблять високих. От і все.

Але якщо жінка бачить в кожній іншій жінці суперницю, це говорить про те, що в глибині душі вона відчуває себе не унікальною і не цінною. Вона весь час порівнює себе з іншими. І не важливо, програє вона в порівнянні або виграє. Адже в такому разі її ставлення до себе постійно залежить від тих, хто опинився поруч.

Що заважає підвищити самооцінку? Страх бути поганою, страх здатися егоїсткою, страх бути покинутою. Ми відчуваємо, що якщо будемо себе любити і поважати, то комусь це може не сподобатися, що нас розлюблять. Я не буду брехати і говорити, що все буде добре. Так, дійсно, будуть люди, яких це не влаштує. Дуже часто, людина, яка шанує себе є незручна для навколишніх. Та, хто мислить своєю головою, та, ким неможливо керувати. А деяким людям такий стан речей здасться дуже невигідним. Вам потрібно, щоб поруч з вами були такі люди?

 «Захищаючи свої кордони, ви не стаєте поганою людиною. Ви стаєте дорослою людиною».

У багатьох з нас є побоювання, що якщо ми почнемо вимагати до себе шанобливого ставлення, якщо почнемо себе любити і захищати, то станемо поганими. Але треба пам’ятати, що сказав один чудовий психотерапевт: «Захищаючи свої кордони, ви не стаєте поганою людиною. Ви стаєте дорослою людиною».

Автор: Катерина Оксанен
Духовно-психологічна порадня