in ,

5 звичок, які призводять до низької самооцінки

Проблеми з самооцінкою часто провокують безліч інших проблем: сором’язливість, невпевненість, невміння влаштуватися в колективі. Ми в Тутка підібрали для своїх читачів 5 звичок, які говорять про низьку самооцінку і від яких дійсно варто позбавитися.

1. Звичка порівнювати

Звичка порівнювати себе з іншими і дивитися на інших від низу до верху – вірна ознака залежності. Оцінюючи себе через інших, ми ризикуємо ніколи не пізнати себе сьогодні. І якщо ми не придумаємо, що робити зі своїм життям, з’являться ті, хто зроблять це за нас.

2. Звичка змагатися

За ревною тягою бути краще когось, ховається відчуття низької самооцінки і спроба довести зворотне. Поки пригнічене его – наш єдиний стимул, ми живемо наввипередки. Тому, що завжди будуть ті, хто краще і у кого більше.

3. Звичка сподіватися

Відмовляючись вірити в себе, ми живемо в надії і очікуванні. Весь час чогось чекаємо, але навіть не знаємо, чого.

4. Звичка шукати схвалення

Коли ми не знаємо собі ціну, нам доводиться шукати оцінку на стороні. У пошуках визнання ми робимо не те, що нам хочеться, а то, що принесе нам монету в скарбничку заслуг. Але его не знає насичення. Вирватися з цього замкнутого круга можна, тільки усвідомивши власну цінність, що йде зсередини.

5. Звичка маніпулювати

Коли ми не віримо у свої сили, ми використовуємо чужі для досягнення власних цілей. Ми стаємо маніпуляторами. Ми тиснемо на жалість, волаємо до совісті і граємо на відчутті провини

Фото заголовку genial.guru
За матеріалами genial.guru

Сподобалось?

11 способів позбутися від неприємного запаху ніг

20 найкрасивіших місць українських Карпат, щоб відвідати влітку