in ,

6 хитрощів ресторанів, на які ми ведемось

© lifehacker.ru

Всі знають, що реклама їжі — це повна брехня. Зате в ресторані начебто все на виду: меню, тарілка — для обману просто не залишається місця. Вірно?

Зрозуміло, немає. Ресторани намагаються розвести нас на гроші точно так же, як виробники продуктів. Ось лише кілька найвідоміших способів.

1. Ресторани зацікавлені в тому, щоб ви сиділи в кутку 

Якщо, заходячи в ресторан, ви одразу ж шукаєте затишне місце подалі від очей інших відвідувачів, то у нас для вас гарні новини: майже всі ресторани зацікавлені в тому, щоб таких місць в залі було якомога більше.

Причина проста: згідно з дослідженнями, відвідувачі замовляють більше, якщо їх ніхто не бачить. Більш того, в такому випадку відвідувачі їдять більше шкідливу їжу: число замовлених десертів корелюється з тим, де саме розташовується столик, за яким їх замовляють.

Є й інше, більш очевидне пояснення: на комфортному місці ви просидите довше. З цієї причини в Starbucks стоять круглі невеликі столики — щоб самотні відвідувачі почували себе затишніше.

Але на це орієнтовані далеко не всі заклади: ті, кому вигідніша схема «прийшов, поїв, заплатив, пішов», швидше за поставлять жорсткі невеликі стільці, ніж м’які крісла. Тому по меблям легко визначити політику закладу.

2. Спеціально кладуть шоколадку або жуйку в рахунок, щоб ви залишили більше чайових

Коли всі страви вже з’їдені, приємно разом з рахунком отримати додаткові ласощі: цукерку, шоколадку або жуйку. Думаєте, ресторани роблять це тому, що піклуються про вас?

Нітрохи. За статистикою, подібні дрібниці прямо впливають на розмір залишених чайових. Навіть намальована на чеку посмішка або підпис «Дякуємо!» збільшують кількість грошей, залишених на чай. А великі чайові означають, що можна менше платити офіціантам.

3. Складають меню таким чином, щоб найдорожчі страви були на видному місці

Зайдіть в будь-який ресторан і відкрийте меню. Якщо його складали професіонали, то ви побачите, що страви там розсортовані як завгодно, але тільки не за ціною.

Неважко здогадатися, навіщо це потрібно: щоб відвідувачі не заглядали відразу вниз списку в пошуках найдешевших страв.

Найдорожчі позиції завжди розташовуються на найвидніших місцях — вгорі і в центрі сторінок.

Зображення дорогих страв часто оточені рамкою або порожнім простором, щоб відразу кидатися в очі.

Здогадуєтеся, хто вчиняє точно так же? Правильно, газети! Правила складання меню і смуг в ЗМІ одні і ті ж, тому що виходять з одного принципу: погляд повинен відразу падати на найважливіше — дороге.

Тому, якщо перед походом в новий ресторан ви вирішите замовити перше, що попадеться вам на очі, готуйте гаманець.

4. Створюють штучну різноманітність

Ви ніколи не замислювалися, в чому практична користь від прикраси страв? Зрозуміло, що в дорогих ресторанах зобов’язують рівень і естетика, але в ресторанах дешевих і середньої руки — навіщо?

Адже навіть в глухій їдальні на пюре обов’язково лежить гілочка петрушки. Який у цьому сенс? Відповідь коротка: це створює штучну різноманітність.

Наш мозок не просто легко, а дуже легко обдурити.

Покажіть йому багато різнокольорових цукерок уперемішку, і він розгубиться. У підсумку ви з’їсте в півтора рази більше цукерок, ніж в разі, якби вони були розсортовані за кольорами, — доведено в експерименті.

Чи треба говорити, чому драже завжди роблять різнобарвним.

З іншою їжею те ж саме. Колись ми жили на деревах (а за еволюційними мірками з тих пір пройшло зовсім небагато часу), і наш мозок так охоче реагує на яскраві кольори, тому що вони дуже схожі на стиглі фрукти.

А якщо їх багато, то мозок просто-напросто перезбуджується і змушує з’їдати більше .

Ось чому у всіх ресторанах, де є шведський стіл, страви завжди такі строкаті: чим більше кольорів перемішано, тим більше ви з’їсте.

5. Фальсифікують запахи, щоб у вас розігрався апетит

Одна з найдавніших ділянок людського мозку — це центри нюху. Ніщо не діє на нашу підсвідомість краще, ніж запахи, і це прекрасно знають маркетологи.

Ось вам наочний приклад: мережа фастфуд-пекарень Cinnabon запатентувала спеціальну піч з мінімальною вентиляцією, щоб встановлювати її в своїх кафе в аеропортах і торгових центрах. Все для того, щоб запах свіжої випічки і кориці доносився до вас за багато метрів до закладу.

З кумедними труднощами одного разу зіткнулися в Starbucks: компанія півроку вирішувала проблему сирних сендвічів. Справа в тому, що запах сиру перебивав весь кавовий аромат в кафе. І поки в компанії не знайшли вихід, сендвічів з сиром не було в продажі — настільки важливі запахи для ресторанного маркетингу.

6. Вішають на стіни телевізори, щоб вас відвернути

Наостанок скажемо про те, про що всі і так прекрасно знають: ресторани вішають на стіни телевізори і включають музику, щоб відвернути увагу відвідувачів. Менше уваги, більше з’їденого — принцип, перевірений часом!

А ось маловідомий факт: емоційні фільми змушують людей їсти більше. Існує ще й така статистика: мелодрами допомагають продати в кінотеатрі більше попкорну, ніж комедії. Зате новини або інтерв’ю не особливо затягують глядачів, тому ви навряд чи побачите в ресторані новинний канал.

Фото заголовку lifehacker.ru
За матеріалами lifehacker.ru

Сподобалось?

9 місць в світі, де ви можете придбати будинок за 1 євро

Топ-10 фраз, які не можна говорити дитині