7 цікавих речей, про які розповість Ваша зовнішність

Учені у черговий раз оголосили фізіогноміку лженаукою. І водночас дослідження доводять, що обличчя передає дуже важливу інформацію про нашу особистість. Кармен Лефевр з Нортумбрійского університету запевняє, що на зовнішність впливають і гени, і гормони, і спосіб життя, саме тому обличчя людини дійсно може бути дзеркалом його душі.

Ми в Тутка зібрали для вас 7 наукових досліджень, які доводять: обличчя людини може розповісти дещо цікаве про її характер. Навіть те, як люди фотографуються, вже багато що говорить про їх особистість. А у кінці на Вас чекає бонус, який покаже, що зовнішність може бути дуже і дуже оманливою.

1. Форма обличчя


Ученими був доведений зв’язок між формою обличчя та домінуванням. Вивчаючи Кубок світу 2010 року, Кіт Уелкер з Колорадського університету у Боулдері переконався, що співвідношення ширини і висоти обличчя футболістів передбачає, яку кількість голів вони заб’ють.

Середньостатистичне співвідношення ширини до висоти складає близько 2 одиниці, тоді як у 16-го президента США Аврама Лінкольна воно складало 1,93 одиниці.

  • Щоб самостійно вирахувати пропорції свого обличчя, виміряйте відстань між вухами і відстань від верхньої лінії очей до верхньої губи. Співвідношення цих двох величин покаже, наскільки високими є ваші шанси на успіх на думку вчених: чим меншою буде цифра, тим вищі шанси.

2. Великі вилиці

Дослідження, проведене вченими з Університетського коледжу Лондона, показало, що чоловіки з більш високим рівнем тестостерону мають широкі обличчя і великі вилиці. Рівень цього гормону, у свою чергу, пов’язаний з підвищеною агресивністю, жагою до влади і внутрішнім жаданням бунту. До речі, жінки це відчувають на підсвідомому рівні.

  • Цим прийомом активно користуються кінорежисери, запрошуючи на ролі альфа-самців, бунтарів і лиходіїв чоловіків з великими вилицями і дещо грубуватими рисами обличчя.

3. Зморшки

Зморшки видають не лише вік людини, але і її характер. Щоб посміхнутись, заплакати, насупитись або підняти брову, потрібно задіяти ті або інші м’язи. З часом вони “звикають” до тієї або іншої емоції і “малюють” її на обличчі навіть тоді, коли людина спокійна і взагалі ні про що не думає.

  • “Гусячі лапки” в куточках губ і очей говорять про ваш оптимістичний характер. Ви любите щиро посміятись і дуже емоційні. А ось складка між бровами на лобі видає серйозну людину, на долю якої випало немало випробувань.

4. Професія людини за допомогою одного кадру


Багато хто з нас повертається для знімка певною стороною обличчя, вважаючи її найбільш виграшною. Дослідження учених з Університету Південної Австралії показало, що причина ховається набагато глибше. Виявилось, що інженери, математики і хіміки найчастіше позували, повертаючи на камеру праву щоку, тоді як мистецтвознавці та психологи робили акцент на ліву сторону обличчя.

  • Була помічена і гендерна відмінність: жінки для знімка частіше повертали голову направо, демонструючи фотографові ліву щоку. Дослідники вважають, що ліва сторона обличчя здається привабливішою, оскільки контролюється правою півкулею мозку, яка відповідає за емоції.

5. Ваше селфі – коротка автобіографія


Лін Кі з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі проаналізував 123 селфі з Sina Weibo (аналог Twitter) і знайшов цікавий зв’язок між видами селфі і рисами характеру людини. Доброзичливіші люди люблять фотографувати себе від низу до верху. Люди, відкриті для нових вражень, частіше демонструють позитивні емоції і не бояться виглядати смішними на фото. Люди, які страждають невротизмом, схильні фотографуватись з “качиним” виразом обличчя.

  • Але при цьому студенти, дивлячись на фото, не змогли правильно визначити усі риси характеру зображених на них людей. Причина в тому, що більшість на селфі намагається виглядати набагато кращими, ніж у звичайному житті і це ускладнює завдання визначення їх характеру.

6. Розмір носа й амбіції

Вивчення 1 700 фотографій обличчя, або точніше, носів, було опубліковано в Журналі черепно-лицьової хірургії в 2013 році. Дослідники розглянули 14 різних форм носа і пов’язали їх з різними типами особистості. Виявилось, що чим більший ніс, тим більш амбітним є його хазяїн. Такі люди схильні до перфекціонізму і люблять усе доводити до досконалості.

  • Учені вивчили навіть кінчик носа і дійшли висновку, що якщо він великий і м’ясистий, то така людина скоріше за все буде прекрасним інвестором і фінансистом, а якщо маленький і акуратний – його власник не надає великого значення грошовим заощадженням.

7. Ефект Доріана Грея

Навіть 2 абсолютно ідентичних близнюки, яких неможливо відрізнити один від одного, з роками набувають все більше відмінностей. Гени генами, але і спосіб життя дуже сильно впливає на зовнішність людини. Шкідливі звички з часом немов “відбиваються” на обличчі і допомагають з першого погляду визначити, чим живе людина і чого від неї можна очікувати.

  • Звичайно, закінченого п’яницю Ви зможете виявити з першого погляду. Але, з іншого боку, не Всі людські вади відбиваються на обличчі. Наприклад, у багатьох серійних вбивць і маніяків була насправді ангельська зовнішність.

Бонус: краса = доброта?


Психолог з Прінстонського університету Олександр Тодоров впевнений: ми миттєво формуємо враження про нових людей, але ці судження дуже часто є неправдивими. Вони засновані на ефекті ореолу, коли красиві люди здаються нам розумними і добрими, а також на стереотипах, що пов’язують поведінку із зовнішністю.

Щоб це продемонструвати, Тодоров попросив студентів оцінити зовнішність різних фотороботів. Люди з дитячими рисами особи – кругловиді, з великими очима – здавались навколишнім вразливими, наївними, слухняними, щирими і добрими. Похмурі, негарні, асиметричні обличчя асоціювались із недружнім характером.

Згадайте, скільки разів Ваше перше враження про людину було оманливим. У всіх відношеннях позитивні і милі люди розчаровували, а ті, хто не вселяв довіри, виявлялись прекрасними людьми. Це якраз пов’язано з тим, що люди схильні “обговорювати книгу за обкладинкою”.

У цій статті ми розмістили 3 фото відомих злочинців. Чи вдалося вам їх знайти? Не рахуючи Ліндсі Лохан

Ці милі та цілком звичайні на вигляд люди – справжні злочинці: вбивця і гвалтівник Тед Банді, одна з найжорстокіших жінок-вбивць Розмарі Уэст і злісний порушник закону Джеремі Мікс, який був визнаний найкрасивішим злочинцем США. До речі, після виходу з в’язниці він побудував успішну модельну кар’єру. Сподіваємось, що своїм прикладом Джеремі доведе: люди можуть змінюватись в кращу сторону.

А Ваше перше враження про нову людину завжди правильне чи були ситуації, коли Ви сильно помилялись? Як вважаєте, за обличчям можна визначити характер людини? Або ж фізіогноміка, як і алхімія, – це наука на межі містики?

.За матеріалами