in , ,

7 ефективних способів звільнити свій мозок від негативних думок

Негативні думки часто псують нам життя, причому роблять це непомітно. Тільки що ми були задоволені і спокійні, а через 5 хвилин все змінилося.

Ми в Тутка вирішили перерахувати прийоми, які допоможуть позитиву залишитися з вами назавжди.

Знайдіть 5 плюсів у неприємній ситуації

© dreamstime.com

Неприємності неминучі. Корисно навчитися отримувати з них позитивну складову. Наприклад, ви посварилися зі своєю другою половинкою. Здавалося б, що тут хорошого? Але, якщо подумати, можна побачити в цій сварці і плюси. Запишіть їх — це дозволить вам подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Дякуйте

© depositphotos.com

Заведіть щоденний ритуал: перед сном згадуйте, кому і за що ви вдячні. Це може бути вдячність долі, близьким, друзям і самому собі. Наприклад: «Сьогодні я дякую Всесвіту (долі, Богу) за те, що познайомився з чудовою людиною (порадував близьких і т. д.)».

Це допомагає зосередитися не на проблемах, а на приємних спогадах і зрозуміти, яку цікаву життя ви насправді проживаєте.

Визначте дійсну причину занепокоєння

© depositphotos.com

Якщо вас лякає якась ситуація, ця техніка допоможе вам зрозуміти справжню причину неспокою і усунути її. Наприклад, ви панічно боїтеся втратити роботу. Задайте собі питання: «Що найгірше станеться, якщо я її все-таки втрачу?»

Розгляньте всі лякаючі вас варіанти: «Я залишуся ні з чим», «Мені загрожує розорення», «Я помру від голоду». Проаналізуйте, наскільки ці страхи виправдані. Може дійсно втрата саме цього місця роботи призвести до таких наслідків? Залежно від відповіді виробіть тактику своєї подальшої поведінки (запасні варіанти, нагромадження капіталу і т. д.), щоб ця ситуація вже не викликала паніки.

Відгородіться від негативу співрозмовника

© depositphotos.com

Якщо ви вступили в діалог з негативно налаштованим людиною, використовуйте уточнюючі фрази, які повторюють те, що сказав ваш співрозмовник, але в потрібному вам ключі.

Наприклад:

Начальник: «Ти не впораєшся з цим».

Ви: «тобто ви вважаєте, що мені не вистачає досвіду для цієї роботи? Можу я все-таки взятися за неї і на кожному етапі консультуватися з вами?»

Ваш позитивний настрій допоможе направити негатив співрозмовника в конструктивне русло, а найголовніше, вам не доведеться заряджати його поганим настроєм.

Навчіться зупиняти негативні думки

© depositphotos.com

Наш мозок влаштований таким чином, щоб більше концентруватися на труднощах і проблемах, ніж на радісних подіях. Колись це потрібно було для виживання, але зараз це тільки забирає енергію. Є спосіб позбутися від небажаних думок. Скажіть «стоп» негативній думці. Не занурюйтеся в її обдумування, просто відзначайте, що вона є, і більше до неї не вникайте.

Поговоріть самі з собою

© depositphotos.com

Іноді нас мучать невирішені конфлікти і образи на людей, а з ними поговорити з якихось причин немає можливості. Техніка «порожнього стільця» дозволить вам навчитися завершувати такі ситуації і більше не думати про них.

  • Поставте перед собою стілець і сядьте навпроти.
  • Уявіть, що людина сидить навпроти вас, і обговоріть з нею ваш конфлікт.
  • Потім пересядьте на стілець «співрозмовника» і дайте собі відповідь від його особи. Ви можете робити це кілька разів, поки не досягнете мети: помиритися з ним, пробачити і відпустити.

Визначте, чого ви хочете насправді

© beinisrael.com

Всередині нас незримо існують ті, хто диктує нам нашу поведінку: батьки, друзі, знайомі. Насправді це різні частини нашої власної особистості. Ваше невдоволення життям може бути викликано не особистими переконаннями, а чужими настановами. Якщо вони вам заважають, час розлучитися з ними.

Закінчіть письмово затвердження:

«Доросла людина повинна…»

«Кожен раз, коли я чогось хочу, я повинен…»

«Для того щоб бути щасливим, я повинен…»

Замінити фразу «я повинен» словами «я хочу» і опишіть власні бажання.

Ця техніка допомагає усвідомити, що ви доросла людина і самі несете відповідальність за своє життя. І нехай це комусь не подобається. Життя ваше, і проживати його вам.

Фото заголовку
За матеріалами

Ниття навколишніх робить нас дурнішими

10 речей, що вбивають жіночу енергію