7 незамінних порад, які допоможуть спілкуватися з агресивними людьми

Конфлікти трапляються в житті кожного і деколи буває непросто домовитися зі співрозмовником. Що робити, якщо ви буквально відчуваєте агресію, що йде від опонента  і ось-ось вибухнете і самі?

На щастя, є кілька по-справжньому корисних кроків, які допоможуть вирішити проблему і не впасти в багнюку обличчям. Запам’ятовуйте, напевно, стане в нагоді.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Як говорив великий Карлсон (і був абсолютно правий), «спокій, тільки спокій!». Психувати абсолютно ні до чого, навіть, якщо ви відчуваєте, як вас розпирає від гніву. Глибокий вдих і невелика розминка допоможуть зняти напругу і не наговорити зайвого.

Не забувайте, що помилятися може кожен — і ви, і ваш співрозмовник в тому числі. Спробуйте уявити себе на місці опонента і подивитися на ситуацію з його точки зору — щоб ви тоді відчули? Можливо, в його житті зараз непрості часи і саме це стає причиною злості та агресії.

Навіть якщо у людини є тисяча причин для прояви агресії, не дозволяйте їй виплеснути її на вас. Розмовляйте рівним тоном і не підвищуйте голос. Це викличе довіру, а не бажання «перекричати» вас. Якщо градус діалогу стає все вище, не забудьте нагадати співрозмовнику про взаємоповагу.

У конфлікті немає нічого простіше, ніж огризнутися у відповідь. Намагайтеся тримати себе в руках і реагуйте на слова співрозмовника спокійніше. Трохи практики — і незабаром ви зможете побачити щось добре навіть в найзлішій людині.

Не варто сприймати образи агресивних людей близько до серця. Частіше використовуйте займенник «я» замість «ти» («я відчуваю», «я ображаюся», «я злюся», «я думаю»), спробуйте побудувати діалог своєї «зрілості» з його «зрілістю» — без образливих слів, провокацій і звинувачень. Такий «дорослий» тон виб’є скандаліста з колії і змусить вислухати вас.

Якщо людину опановують емоції, вже абсолютно не важливо, наскільки міцний аргумент в її руках. Говоріть тільки те, в чому впевнені і максимально концентруйтеся, щоб якомога чіткіше пояснити свою позицію. Не забувайте, що правда суб’єктивна — шукайте якийсь об’єднувальний сенс, тобто те, що знаходиться за словами!

Якщо ж ваша розмова все більше нагадує сварку і налагодити спілкування ніяк не вдається, розрядити ситуації і ввімкніть почуття гумору. Примусьте людину посміхнутися, посміятися над ситуацією — і ви обезброїте її в ту ж мить, затираючи  при цьому залишки агресії і злості.

За матеріалами

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close