7 незамінних порад, які допоможуть спілкуватися з агресивними людьми

Конфлікти трапляються в житті кожного і деколи буває непросто домовитися зі співрозмовником. Що робити, якщо ви буквально відчуваєте агресію, що йде від опонента  і ось-ось вибухнете і самі?

На щастя, є кілька по-справжньому корисних кроків, які допоможуть вирішити проблему і не впасти в багнюку обличчям. Запам’ятовуйте, напевно, стане в нагоді.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Цікаве
Loading...

Як говорив великий Карлсон (і був абсолютно правий), «спокій, тільки спокій!». Психувати абсолютно ні до чого, навіть, якщо ви відчуваєте, як вас розпирає від гніву. Глибокий вдих і невелика розминка допоможуть зняти напругу і не наговорити зайвого.

Не забувайте, що помилятися може кожен — і ви, і ваш співрозмовник в тому числі. Спробуйте уявити себе на місці опонента і подивитися на ситуацію з його точки зору — щоб ви тоді відчули? Можливо, в його житті зараз непрості часи і саме це стає причиною злості та агресії.

Навіть якщо у людини є тисяча причин для прояви агресії, не дозволяйте їй виплеснути її на вас. Розмовляйте рівним тоном і не підвищуйте голос. Це викличе довіру, а не бажання «перекричати» вас. Якщо градус діалогу стає все вище, не забудьте нагадати співрозмовнику про взаємоповагу.

У конфлікті немає нічого простіше, ніж огризнутися у відповідь. Намагайтеся тримати себе в руках і реагуйте на слова співрозмовника спокійніше. Трохи практики — і незабаром ви зможете побачити щось добре навіть в найзлішій людині.

Не варто сприймати образи агресивних людей близько до серця. Частіше використовуйте займенник «я» замість «ти» («я відчуваю», «я ображаюся», «я злюся», «я думаю»), спробуйте побудувати діалог своєї «зрілості» з його «зрілістю» — без образливих слів, провокацій і звинувачень. Такий «дорослий» тон виб’є скандаліста з колії і змусить вислухати вас.

Якщо людину опановують емоції, вже абсолютно не важливо, наскільки міцний аргумент в її руках. Говоріть тільки те, в чому впевнені і максимально концентруйтеся, щоб якомога чіткіше пояснити свою позицію. Не забувайте, що правда суб’єктивна — шукайте якийсь об’єднувальний сенс, тобто те, що знаходиться за словами!

Якщо ж ваша розмова все більше нагадує сварку і налагодити спілкування ніяк не вдається, розрядити ситуації і ввімкніть почуття гумору. Примусьте людину посміхнутися, посміятися над ситуацією — і ви обезброїте її в ту ж мить, затираючи  при цьому залишки агресії і злості.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close