7 простих правил спілкування з токсичними людьми

Часом нам доводиться мати справу з важкими людьми, тобто з тими, хто дає не дуже потрібні поради, критикує і висловлює свою думку з приводу і без. Відкрито уникати таку людину — значить провокувати нові конфлікти, тому краще при спілкуванні з ним використовувати деякі прийоми.

Тутка Тамка спільно підготував 7 порад, як вести себе з «токсичними» особистостями. Читайте і обходьте стороною пастки маніпуляторів.

Говоріть чітко та впевнено

© weinsteinco

Важкі люди вибирають стиль поведінки, в якому немає ясності, щоб при необхідності знайти виправдання своєму вчинку. Наприклад:

Цікаве
Loading...
  • «Ти не попередив, що про це не можна нікому розповідати»;
  • «Я не зрозумів, що ми домовилися рівно на на 10:00».

Сподіватися на те, що така людина буде спиратися на неписані норми порядності або здорового глузду, марно. Тому в спілкуванні з подібними персонами краще завжди говорити ясно, підкреслюючи навіть найочевидніші, на ваш погляд, деталі.

Відрізняйте турботу від самоствердження

© BBC

Люди, про яких йде мова в цій статті, люблять допомагати, роблячи це в нав’язливій і стомлюючій формі. Це створює видимість турботи, і ми починаємо думати, що вони щиро бажають нам добра, просто не вміють це робити по-іншому. Насправді така поведінка — це спосіб підкреслити почуття власної значущості. Тому не давайте зелене світло таким людям і припиняйте всі спроби надати вам непотрібне сприяння.

Встановіть межі

© sonypictures

Так як важкі люди намагаються уникати ясності, то в спілкуванні з ними важливо позначити рамки. Наприклад, якщо це колега, поясніть, що не виносите професійні відносини за поріг офісу, тому не варто вам дзвонити або запрошувати куди-небудь після роботи. В принципі, встановлення особистих кордонів — це норма всіх здорових стосунків, навіть з приємними людьми.

Вчасно зупиняйтеся

© BBC

Іноді в спілкуванні з такими людьми дуже хочеться дати здачі і відстояти свою точку зору або вказати на помилки в їх поведінці. Але роблячи так, ми ковтаємо наживку, адже їх метою є самоствердження через суперечку або конфлікт, а не пошук правди. А в мистецтві суперечки ваш опонент, швидше за все, стоїть на кілька щаблів вище від вас. Тому щоб захистити себе, важливо вчасно розпізнати їх справжні наміри і піти від розмови.

Відступайте правильно

© paramount

Коли поведінка важкої людини починає загрожувати вашому гарному настрою, скористайтесь схожим на правду приводом для того, щоб піти. Вам потрібно терміново роздрукувати важливий документ, забрати дитину з садка, помити машину. По суті, не дуже важливо, як ви «відмажетесь», головне, щоб це звучало переконливо. Тому краще такі рятувальні приводи готувати заздалегідь.

Не переходьте на особистості

© warnerbros

Так, іноді буває складно стриматися і припинити вчасно малокорисний для нашого емоційного здоров’я діалог. І ми самі не помічаємо, як обговорення самого мирного питання перетворюється на конфлікт. Якщо так сталося — не доходіть до обговорення особистих якостей, тому що це прямий прояв безсилля. Говоріть тільки про факти і ними ж оперуйте. Будьте розумнішими і подайте приклад вашому опонентові, як би банально це не звучало.

Займіться улюбленою справою

© allocine

Після спілкування з важкою людиною часто залишається відчуття незавершеності, адже, з одного боку, ви не ставите крапку, щоб уникнути конфлікту, з іншого боку — він не спалює мости, так як уникає будь-яких форм прояву ясності. Тому іноді ми самі час від часу підживлюємо відносини з такими людьми, незважаючи на те, що після кожної зустрічі відчуваємо себе як вичавлений лимон. Краще приділіть час тому, що вам дійсно подобається і приносить відчуття спокою. Адже саме наші щирі захоплення роблять нас тими, хто ми є.

Фото заголовку probiznesmen.ru
За матеріалами Psychologies

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close