7 речей, про які треба мовчати

Коли ти щасливий, хочеться, щоб про це дізнався увесь світ. Однак щастя, як відомо, добре росте тільки в тиші, далеко від заздрісних очей. Недарма є така відома приказка: “Чим похвалишся, без того і залишишся”. Крім щастя в житті є й інші речі, про які краще промовчати.

1. Ваші плани

Ні, мова, зрозуміло, не про намір купити соковитискач або піти завтра в кіно (хоча іноді й такі дрібниці краще залишити без розголосу), а про більш глобальні речі. Про плани, особливо далекі, не варто кричати, поки вони не стали більш-менш реальними, а ще краще – поки не здійснилися. Тут кілька причин: по-перше, часто плани – це лише ідеї, які легко гинуть під натиском чужих критики та скептицизму, а по-друге, отримавши порцію схвалення, людина, швидше за все, буде вже втілювати їх в життя з меншим запалом.

2. Добрі справи

У християнстві все те добро, яке ви робите, потрібно робити потай. І тоді, за словом апостола, “Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно”. Людина, яка на кожному кроці вихваляється своєю благодійністю, викликає не захоплення, а презирство. Уже й самі добрі справи стають для неї лише їжею для самовдоволеного “его” і приводом для позерства. Індійські мудреці кажуть, що ніщо так не вбиває благодійність, як гордість.

3. Аскеза

Мовчати варто й про те, наскільки суворий спосіб життя ви ведете. Самообмеження у сні, їжі, сексуальному житті – корисна річ, але лише в тому випадку, якщо йде в парі з емоційною складовою.

4. Мужність і героїзм

Внутрішні випробування, пережиті нами, мають не меншу цінність, ніж зовнішні випробування. Однак перші видно людям неозброєним оком, а другі залишаються таємними. Чому про них варто мовчати? Тут треба сказати окремо. З одного боку, ви та так отримали нагороду у вигляді мудрості та досвіду, а з іншого – це вбереже вас від зайвої гордості та вихваляння. Гримить, як то кажуть, те, що порожнє.

5. Духовне знання

Те, що ви можете вмістити, не кожному під силу. Не варто спокушатися. Ваші внутрішні зміни й без того відіб’ються у вашому житті, тому, якими б вони не були, тримайте все всередині.

6. Проблеми в сім’ї

Якщо ви дружина, мовчіть про недоліки чоловіка перед подругами та родичами. Якщо ви чоловік, не кажіть нічого поганого про дружину. Конфліктів таким чином ви не вирішите, а ось люди будуть не найвищої думки про ваших рідних. Міцна та сім’я, де сміття з хати не виносять.

7. Про чужі помилки та негатив

Можна забруднити взуття, а можна забруднити душу. Душа стає брудною від пліток, від переказування чиїхось непристойних вчинків, від осуду, від негарних слів. Якщо ви стали свідком чогось такого, дайте цьому негативу померти в тиші вашої душі. Не несіть цю заразу далі.

Як казав класик:

Мовчати – добре, безпечно і красиво.