8 ознак того, що вам заздрять і як цього можна уникнути

Відчуття заздрості змушує людину думати тільки про одне і чим більше вона це робить – тим більше віддаляється від реальності.

«Заздрісники створюють проблеми для інших людей, однак, вони так само вимучують і себе»
Вільям Пенн

Не може бути нічого гіршого для тебе, ніж коли ти, досягнувши успіху, розумієш, що близькі люди не пишаються тобою за це, а навпаки – плекають в собі заздрість. Ба, навіть ревнива поведінка може спровокувати дуже недоброзичливі вчинки, особливо, якщо мова йде про ваші досягнення.

Цікаве
Loading...

Психолог Стівен Стонсі вважає, що відчуття заздрості «змушує вас думати про одне і теж увесь час і чим більше ви це робите, тим більше ви віддаляєтесь від реальності. Емоції створюють ілюзію впевненості, а заздрість робить вас впевненими у власному світосприйнятті».

Кожен із нас відчував це неприємне відчуття. Не дуже комфортно відчувати, що інші люди заздрять вам. Нам властиво контролювати свої відчуття, однак, керувати емоціями інших нам не під силу.

Вміння розпізнати ознаки заздрості допоможе вийти переможцем із неприємної ситуації.

Існує 8 сигналів, що ближній заздрить вам.

1. Вам роблять нещирі компліменти

Якщо люди починають вам заздрити, вони, зазвичай, починають захвалювати вас. Останні можуть звучати і щиро, і з прихованою злобою. Але варто вам лише вийти із кімнати, вони одразу почнуть лихословити на вас.

Люди-заздрісники можуть вдавати, що не заздрять – цим вони відкрито покажуть свої емоції. Єдиний вихід із цієї ситуації – щиро похвалити заздрісника, якщо у нього дійсно гарно вдається якась справа. Такий вчинок допоможе людині розгледіти вашу щирість та притримає їх заздрість.

Доктор філософії та клінічної психології Леон Ф. Зельцер висловлюється так з цього приводу: «Допоки ви чітко та обережно не будете відрізняти хвалу чи лестощі інших людей, не варто серйозно сприймати їх слова. Усі ці компліменти можуть приховувати таємні наміри щодо вас. Саме так, ви зможете мінімізувати можливість того, що їхні нібито щирі слова можуть перетворитися насправді у лицемірні взаємини».

2. Ваші успіхи не сприймаються серйозно

Ваші заздрісники завжди будуть поводитися так, ніби вам просто пощастило, незалежно від того, чого вам вдалося досягнути та як важко вам довелося працювати для досягнення мети.

Магістр М. Фарук Радван повторював: «Люди, котрі вам найбільше заздрять – це ті особи, що дуже бажають мати те, що ви маєте».

Не варто піддаватися під іх вплив, найімовірніше це спровокує лише негативні розмови про вас. Зберігайте самовладання та не втрачайте впевненості в собі. Не варто хизуватися успіхами перед заздрісними людьми, від цього негатив до вас лише збільшиться.

3. Вихваляються своїми досягненнями

Особи-заздрісники, зазвичай, самі схильні вихвалятися своїми успіхами, навіть більше, аніж вони на це заслуговують. Вони ще більш хизуються своїми досягненнями саме тоді, коли ви святкуєте ваші перемоги. Наприклад, заздрісники можуть оголосити про свої заручини прямо на вашому весіллі.

Чому вони так роблять? Найвірогідніше тому, що вони – не такі успішні, як ви. Боб Блай вважає: «В нашому світі живуть люди, чиї голови забиті негативними думками не лише про тих, кому вони заздрять, але також думками про них, про їхню можливу нездатність досягти мети».

Ці люди тверезо оцінюють свою поведінку лише коли їм сумно. Спробуйте щиро їх похвалити за те, що їм справді вдалося досягти самотужки. Щоб змінити спосіб людської поведінки своїм прикладом продемонструйте людині, як це варто зробити.

4. Вас наслідують

Люди, котрі схильні заздрити, підсвідомо прагнуть бути кращими за вас або намагаються вас наслідувати. Щоб покращити собі настрій, вони можуть імітувати вашу манеру спілкування або стиль в одязі.

Не засмучуйтесь та спробуйте вселити їм ідею іти власним шляхом. Підбадьорюйте їх тоді, коли вони спробують зробити щось самостійно. Доведіть: не треба наслідувати когось, щоб бути собою.

5. Вони змагаються з вами

Людям-заздрісникам притаманна постійна боротьба за лідерство, адже вони постійно женуться за успіхом.

Психолог Мелані Грінберг пише, що такі індивіди «можуть бути небезпечними, а можуть бути надто пихатими і хотіти бути кращими за інших».

Тим не менш, ви можете захотіти поквитатися із кривдником. Якщо вони спробують посперечатися з вами стосовно кар’єрного підвищення, найкраще дотримуватися такої фрази: «Я з тобою не змагаюсь». Якщо ви не гратимете у їх ігри, вони втратять запал до конкуренції з вами.

6. Радіють через ваші помилки

Заздрісна людина завжди тішиться, коли у вас щось не вдається або коли вас сварять. Навіть, якщо зовні вони приховують свої справжні почуття, всередині відчувають насолоду від вашої поразки.

Ставтеся спокійно до власних помилок! Пригадайте заздріснику, що ми вчимося на помилках. Якщо ви не покажете свого розчарування, особи-заздрісники не зможуть насолоджуватися вашими невдачами.

7. Пліткують за вашою спиною

Заздрісникам завжди вдається таємно вас обмовити. І це зовсім не смішно, адже вони можуть розпускати про вас плітки. Найкраще – це діяти напряму, щоб зупинити таких людей.

Відомий автор Джеймс Клір зауважує: «Негатив людей схожий до стіни. Зосередження лише на поганому врешті запустить механізм. Негативні емоції, злість та відчуття власної невпевненості гарантовано переможуть. Ваша підсвідомість піде за об’єктом вашої уваги. Критика та негатив не зможуть перешкодити вам досягти мети, але вони точно зможуть вас від цього відволікти».

Якщо заздрісники не налаштовані вороже, вистачить однієї серйозної розмови, щоб змусити їх замислитися та припинити пліткувати.

8. Ненавидять вас без причини

Якщо вас ненавидять без причини – мабуть, вам заздрять і це найпевніше. Для нас важко пережити той момент, що нас ненавидять, хоча ми нікому не робимо нічого поганого. Ви, можливо, прагнете сподобатись людині-заздріснику, хоча всі ваші намагання можуть бути марними. В такому випадку краще взагалі викреслити цю людину зі свого життя.

Навіщо вам цей негатив? Особи, що заздрять, мабуть, самі страждають через те, що так необгрунтовано ненавидять інших людей. Відпустіть таких людей з вашого життя.

Заздрість – складна ситуація для кожного. Людина може захотіти виговорити заздріснику все, що вона думає про нього. Проте спокійна та доброзичлива поведінка стане найкращим рішенням проблеми, як для вас, так і для вашого кривдника.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker