8 психологічних хитрощів, які подіють на кого завгодно

Ключ до успіху – це віра в себе і свої сили. Про це написані немало книг і знятий кожен другий фільм. Проте реальність така, що у більшості випадків однієї впевненості недостатньо (а іноді завищена зарозумілість і зовсім може зіграти злий жарт). Зате завжди в ціні залишаються самодисципліна і вміння спілкуватися. На жаль, мало хто досконало володіє цими навичками з народження.

Ми в Тутка впевнені, що успіх завжди йде рука в руку із працею. А щоб в деяких ситуаціях було легше добитися свого, скористайтеся психологічними хитрощами з нашого списку.

8. Пам’ятайте правило першого і останнього

Від Штірліца ми дізналися, що в розмові краще всього запам’ятовується остання фраза. Насправді спектр дії цього правила набагато ширший і не обмежується ситуацією діалогу. Наприклад, у вас важлива співбесіда, в якій беруть участь й інші претенденти. Виграйте невелику перевагу, відправившись на зустріч з керівництвом першим або останнім: вас краще запам’ятають і з більшою вірогідністю запросять на роботу. Звичайно, за умови, що на зустрічі ви покажете себе не гірше за інших.

7. Симулюйте

Наслідування успішного образу або імітування якостей, які хочете мати, – дуже ефективний спосіб присвоїти їх собі. Це працює по аналогії з плацебо: треба буквально вселити собі потрібну рису – і з часом вона дійсно приживеться. Головне – не забувати вправлятися регулярно: якщо згадувати про цей трюк раз на місяць, ефекту не буде.

До речі, принцип від зовнішнього до внутрішнього працює і з емоціями: щоб викликати в собі потрібне почуття, почніть виконувати дії, які з цим почуттям безпосередньо пов’язані. Це означає, що для поліпшення настрою іноді може бути досить просто посміхатися.

6. Демонструйте щиру радість

Звичайно, несподівано кидатися в обійми до малознайомих людей не варто. Проте якщо ви будете з посмішкою і щирим теплом вітати людину, то рано чи пізно вона відповість вам взаємністю. Трюк у тому, що позитивними емоціями ви формуєте у опонента приємний образ бажаного гостя. Щоб його підтримувати, людина спочатку посміхатиметься у відповідь, а з часом почне по-справжньому відчувати симпатію.

5. Обговорюйте другорядні питання

Уявіть: ви пропонуєте свою ідею на нараді й хочете, щоб її прийняли. Постарайтеся повести розмову так, щоб присутні почали обговорювати не доцільність самої ідеї, а деталі її реалізації. У вас проект з озеленення району? Запитайте, які породи дерев були б прийнятніші. Хочете побудувати дитячий майданчик? Почніть обговорювати матеріали. Таким чином, люди сприйматимуть ключову ідею як даність і з більшою вірогідністю в результаті погодяться з вами.

4. Не відкладайте на потім

Прокрастинация – штука підступна, тому що дуже часто “потім” перетворюється на “ніколи”. Побороти лінь допоможе проста хитрість: беріться за справу, як тільки згадаєте про нього. Фішка в тому, що підсвідомо ми завжди прагнемо довести що-небудь до фіналу. Проявіть вольове зусилля спочатку і потім скажете собі спасибі: навіть якщо завдання не виконане до кінця, ви зробите хоч щось, а це краще, ніж взагалі нічого.

3. Мотивуйте правильно

Згідно теорії психолога Фредеріка Герцберга (Frederick Herzberg), невдоволення і задоволення роботою формують абсолютно різні чинники. Комфортні умови, приємний мікроклімат і наявність медстраховки, звичайно, зроблять співробітника лояльнішим, але не мотивуватимуть достатньою мірою. Якщо ви хочете збільшити ефективність усередині колективу, одного підвищення зарплати буде мало: помічайте успіхи колег, створюйте можливості для професійного зростання і всіляко підігрівайте їх інтерес до роботи.

2. Використовуйте приманки

Цей трюк особливо люблять маркетологи, проте і в житті він часто допомагає отримати бажане. У мистецтві продажів приманкою стає найменш вигідна ціна. Наприклад, перед вами вибір: маленька порція кави за 42 грн. і трохи більша – за 63 грн. Різниця між ними невелика, тому більшість схильні віддати перевагу тій, що дешевше. Але якщо запропонувати третій варіант – удвічі більший за перший, але за 73 грн., а не за 84, то картина змінюється: найвища ціна здаватиметься оптимальною і ви більш охочіше розлучитеся з більшою сумою. Пам’ятайте про цей прийом, коли просите когось про послугу або просуваєте свою ідею на нараді.

1. Не поспішайте з висновками

Швидко займати чиюсь сторону в конфліктній ситуації – не найкраще рішення. Проявіть стриманість і зваженість, тримайте нейтралітет і вдумливо оцініть аргументи обох сторін. Таким чином, ви продемонструєте здатність до неупередженого аналізу, тобто у людей буде більше причин вам довіряти.

Сподіваємося, ці прийоми будуть корисні. І, до речі, яку склянку ви насправді б вибрали?

За матеріалами