8 видів безладу у квартирі, які вкажуть на психологічні комплекси людини

Коли ми приходимо в гості до друзів, то звертаємо увагу на меблі, їх розташування, декор, зауважуємо книги на полицях тощо. Та вчені переконані, що саме безлад розповість про господаря все, що він би хотів від нас приховати.

Тутка вирішив написати, як людські риси характеру проявляються через безлад в різних куточках квартири. Увага: стаття має інформаційний характер, і радимо не робити висновків про характер тієї чи іншої людини, базуючись лише на описі того, прибирає вона чи не прибирає свою квартиру.

1. Передпокій

Якщо бачите, що в передпокої людини накидані сумки, парасолі, рукавички тощо, це — очевидна ознака того, що людина не бажає ні з ким спілкуватися, знайомитися, вона ніби відгороджується від інших. А ще можна припустити, що людина страждає від хронічної втоми, вона хоче скинути з себе всі зобов’язання та відпочити.

2. Кухня

Шафки, які не зачиняються, гори немитого посуду, плями на столі розкажуть про те, що у господаря квартири розхитані нерви та емоційно нестабільний стан. Ця людина може страждати від нав’язливих думок, депресії, тривожних станів.

  • Інший варіант: вона просто не хоче прибирати, їй не є пріоритетом щодня вимивати кухню чи посуд. Така людина живе сьогоднішнім днем.

3. Полиці в столі

Якщо в людини панує ідеальний лад у квартирі, а в полицях стола — безлад, вона — перфекціоніст, який хоче справити враження ідеальної чепурушки, хоча нею не є.

4. Письмовий стіл

Можемо вирізнити кілька яскравих особистостей за тим, як вони організовують простір на робочому столі.

Якщо стіл завалений непотребом — людина або творча, або інфантильна та хоче відкласти прибирання на потім. Якщо речі розкладені за розміром/кольором — їх власник прагне все контролювати та страждає від підвищеної тривожності.

5. Ліжко

Якщо ліжко в господаря чи господині нагадує вибух атомної бомби, він чи вона переживає глибоку особистісну кризу: розлуку з коханою людиною, сімейні проблеми тощо. Ліжко, як місце інтимне та романтичне, закидається речами, їжею, книгами тощо, що і свідчить про сум та самотність дівчини чи хлопця.

6. Вікна/підвіконня

Якщо на вікнах чи підвіконні тижнями лежить пилюка, а людина вперто не хоче їх витирати, можна припустити про її глибоку депресію та відмежування від зовнішнього світу. Людина живе минулим та не бажає підвести очі догори й зазирнути в майбутнє.

7. Балкон чи гараж

Ще з радянських часів балкон ставав місцем прихистку всіх потрібних і непотрібних речей. Це свідчить про страхи та ілюзію безпеки: в умовах тотального дефіциту людина так захищала себе від голоду та можливості залишитися без шматка хліба.

Небажання людини викинути старі речі — це ознака невротичного характеру. Така особа страждає від труднощів у прийняття рішень.

8. Уся квартира

Якщо людина ніби й тримає дім в чистоті, та подекуди влаштовує безлад, це — ознака її бунту до навколишнього світу, неприйняття чогось чи небажання з чимось миритися. Небажання скласти чисті речі до шафи чи випрасувати одяг — прояви пасивної агресії та гніву, який людина в собі придушує.

Бонус: Чи допомагає регулярне прибирання розв’язати проблему?

Психологи переконані, що часте прибирання справді здатне заспокоїти розхитані нерви, якщо підходити до нього конструктивно. Звичайно, жодне прибирання не розв’яже всю проблему, та допоможе по-іншому на неї поглянути.

Звичайно, якщо прибирання відбувається о 02:00 ночі чи 07:00 ранку — це ознака перфекціонізму та тотального контролю, і про жодну терапію тут не йдеться.

А ви помічали зв’язок між безладом та рисами характеру?