in , ,

8 законів, по яких живуть дурні люди

Зробити який-небудь вчинок і через деякий час зрозуміти, що він був страшенно дурним, — знайоме, мабуть, кожному з нас. Щоб скоротити кількість таких епізодів, Тутка розповість про 8 принципів, які розумні люди обходять стороною.

Читайте і пам’ятайте, що бути дурним і здаватися таким зі сторони — абсолютно різні речі, тому що до всяких там сторін розумним людям немає ніякого діла. А в кінці на вас чекає бонус: порада, як себе вести, коли все-таки зробили дурницю.

8. Бути категоричним

Дивитися на речі з різних сторін і допускати помилковість своєї ідеї — вірна ознака інтелекту. А ось категоричність і несприйняття іншої точки зору — симптом не самого великого розуму. Про це ще Дарвін сказав: «Невігластво частіше народжує упевненість, ніж знання».

А вчені провели кілька досліджень на цю тему і довели: чим менше людина знає, тим сильніше вона впевнена у своїй правоті. Називається це явище ефектом Даннінга — Крюгера.

7. Завжди доводити свою правоту

Це правило є наслідком попереднього. Якщо розумна людина припускає, що будь-яка її думка може бути невірною, вона не стане розбивати чоло, щоб доводити свою правоту. Тому що:

  • це трата часу і сил;
  • постійні претензії на істинність постійно дратують оточуючих;
  • прагнення бути завжди правим забирає можливість вислухати й інші точки зору, тим самим сильно обмежуючи кругозір.

6. Затаїти образу

Образа — це невміння чи небажання проаналізувати подію. Тому що:

  • Можливо, дії кривдника були ненавмисними? Тоді ображатися, просто безглуздо.
  • Можливо, навпаки, її метою було зачепити вас. Навіщо в такому разі піддаватися на провокацію?
  • А може, людина, яка вас образила, не варта вашої уваги, тому найкраще, що можна зробити, — припинити будь-які відносини з нею.

У всьому цьому можна розібратися, тільки якщо тверезо оцінити ситуацію, що просто неможливо зробити, затаюючи образу.

5. Відповідати агресією на агресію

Дослідницька група університету в Мічигані виявила прямий зв’язок між агресивною поведінкою і рівнем IQ. Чим вище агресія, тим нижче рівень інтелекту. Вчені відзначають, що якщо в ранньому віці низький рівень розвитку провокує схильність до агресії, то в подальшому все навпаки: деструктивна поведінка заважає інтелекту рости.

4. Зупинятися після першої невдачі

Можна багато говорити про те, що невдачі роблять нас краще: загартовують, допомагають знайти альтернативні варіанти вирішення проблеми та інше. Але більш переконливими будуть приклади реальних людей.

У листі вище директор студії відмовляє Мадонні, пояснюючи своє рішення тим, що співачка ще «сира». Коли контракт на цей альбом все ж був підписаний, він розійшовся по всьому світу кількістю понад 10 млн. Ще приклад? Джоан Роулінг отримала 14 відмов перед публікацією книги «Гаррі Поттер і філософський камінь».

3. Керуватися громадською думкою

Здавалося б, люди, які цінують громадську думку, до остраху скромні і правильні. Але найчастіше таким особистостям просто здається, що світ обертається навколо них і вся увага оточуючих прикута тільки до них.

Насправді ж у сусідів, колег та інших людей повно своїх справ. І якщо їм не все одно, що на вас одягнуте або хто вас підвіз вчора до роботи, це почуття прийде до них рівно через хвилину. А якщо не прийде, значить, вони готові витрачати своє життя на обговорення вашого. У такому разі наскільки цінною є думка таких людей? Тому розумні керуються лише власними міркуваннями. Ну і вимогами законодавства, звичайно ж.

2. Прагнути до досконалості

Прагнути треба до мрій і щастя. І обидва ці поняття не мають нічого спільного з досконалістю. Хоча б тому, що ідеалів не існує, ні в чому і ніде. Тому цілі людей, які прагнуть до досконалості, — абстрактні і вислизаючі. Крім того, нездоровий перфекціонізм — це прямий шлях до депресії. А хіба стане розумна людина шкодити сама собі?

1. Намагатися вразити інших

© coolclips.com

Прагнення справити враження розумним словом або модним гаджетом оточуючі розпізнають майже завжди. І це справляє на них враження, але не слово чи гаджет, а дурість людини. Особливо коли перше вимовлене з помилкою, а другий куплений у кредит.

Звичайно, немає нічого поганого в тому, що ви купили iPhone 8 тому, що він зручний, а без функції розпізнавання обличчя ви просто не уявляєте свого життя. Але якщо людина самостійно погіршила якість свого життя (а кредит саме про це) лише для того, щоб почути «ні фіга собі, у нього 8-ої айфон», що можна сказати її його розум?

Бонус: Зациклюватися на вже зроблених помилках — ще один принцип недалекої людини.

© samolety.org

За матеріалами

Сподобалось?

20 речей, у яких є термін придатності, хоча ви про це не підозрювали

Буває, що дитячі казки наповнені набагато більшим змістом, ніж здається