8 звичок тіла, які неможливо контролювати

Людське тіло і його можливості не вивчені до кінця. Кожного дня вчені просуваються в цьому напрямі і одержують нові дані про невідомі реакції нашого організму.

В цей раз Тутка спільно з вченими розповість, які звички тіла ми не можемо контролювати. Хоча хотілося б.

1. Забувати, навіщо прийшов

© pexels.com

Психологи з Університету Нотр-Дам відкрили «ефект дверного отвору». Виявилося, що коли людина проходить через нього, він швидше забуває інформацію.
«Наше мислення сприймає дверний просвіт як якийсь рубіж, що розділяє подієвий ряд на „до“ і „після“. Те, що відбувалося до моменту проходу через двері, видаляється з короткочасної пам’яті і поміщається „на архівні полиці“ свідомості», — говорить професор Гебріел Радвански, який керував дослідженням. Таким чином, мозок сприймає прохід через двері як сигнал до скидання застарілих даних». Стара інформація видаляється, щоб звільнити місце для нової. Також до забування призводять раптовий стукіт у двері, завершення складної задачі чи якась сильно відволікаюча дію.

Цікаве
Loading...

2. Червоніти

© filmnation.com

Фізіологічна реакція, яка виникає при стресі (підвищена увагу з боку оточуючих, хвилювання перед виступом, раптовий комплімент і т. д.). Організм хоче захиститися і приходить у стан «бойової готовності»: викидається адреналін, напружуються м’язи, частішає серцебиття, з’являється жар. Почервоніння відбувається в той момент, коли капіляри розширюються, щоб вивести зайве тепло назовні. Так організм знижує температуру тіла.

 3. Падати у сні

ru.depositphotos.com

Падіння уві сні, або гіпнагогічний ривок, виникає, коли мозок засинає раніше, ніж відключиться тіло. Протилежний гіпнагогічному ривкку стан — параліч. В даному випадку мозок прокидається до того, як «запускається» тіло, і ми якийсь час лежимо, прокинувшись, не в силах поворушити ні однією частиною тіла, чітко усвідомлюючи те, що відбувається навколо.

4. Вдихати через одну ніздрю

© pixabay.com

Людина дихає найчастіше тільки через одну ніздрю — це відбувається внаслідок зміни носових циклів кожні 4 години. Дослідження показали, що вдихання через ліву ніздрю активізує права півкуля, а через праву — ліва. Тому змінюючи спосіб дихання, можна активізувати творчу або логічну сторону своєї особистості.

5. Бачити напівпрозорі штучки перед очима

© adme.ru

Це червоні кров’яні тільця, білкові грудочки та інші шматочки тканин всередині очей, а бачимо ми їх тому, що вони відкидають тінь на сітківку ока. Ми бачимо їх періодично, але найчастіше спонтанно.

6. Розмовляти уві сні

© ru.depositphotos.com

За даними Американської академії медицини сну, близько 5 % дорослих розмовляють уві сні. Доктор медицини Ст. Крістофер Вінтер каже, що зазвичай це буває о першій або другій годині сну, коли тіло сильно розслабляється, впадає в глибокі стадії сну, але в організмі ще досить м’язового тонусу, щоб видавати звуки.

7. Бачити сни

© pexels.com

Існує 10 основних теорій, що пояснюють появу снів. Фрейд вважав, що це пригнічені бажання і приховані прагнення людей. Психіатр Алан Хобсон переконаний, що сни безглузді і це всього лише результат випадкових електричних імпульсів. Це явище до кінця не вивчено, і кожен сам вибирає, як до них ставитися. Факт залишається фактом: контролювати ми їх не можемо, і навіть якщо будемо спати на одній подушці з іншою людиною, однакових снів нам «не покажуть».

8. Реагувати на ефект плацебо

© desktopwallpapers.org.ua

Плацебо використовували вже в XVIII–XIX століттях. Наприклад, лікар Матвій Мудров давав простий, золотий і срібний порошки, які полегшували біль пацієнтів. Після смерті лакаря з’ясувалося, що головним компонентом цих порошків була перемелена крейда. Плацебо не виліковує хворобу, але призводить до деякого суб’єктивного поліпшення стану. Цікаво, що плацебо-ефект виявляється більш сильним при ін’єкційному введенні.

Фото заголовку ru.depositphotos.com
За матеріалами youtube.com

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close