in , ,

9 причин того, що самотність – це користь для вашої душі

Так виходить, що ми всі свої дні заповнюємо якоюсь діяльністю. І навіть якщо ми знаходимо час, щоб побути одному, він пролітає дуже швидко. Деякі люди відчувають себе винними, коли вони залишаються одні, деякі просто не люблять самотність, а деякі думають, що бути одному – це те ж саме, що бути самотньому. Але самотність необхідна для нашого особистісного зростання і розвитку. Бути одному і бути самотньому – це зовсім різні речі.

Самотність – це те, що має цілющий вплив на наші душі і життя, а бути самотньому – це значить опинитися в певному вакуумі. Тому самотність сприяє особистісному зростанню, а самотні люди немов би застряють у своєму розвитку.

Ми так любимо планувати своє майбутнє, що часто нам буває дуже складно знайти час, щоб побути на самоті. І в самоті мають потребу не тільки дорослі, але і діти. Дослідження, автором якого є експерт Рід У. Ларсон показало, що «підлітки…, які проводили наодинці з самим собою помірну кількість часу, були краще пристосовані до життя, ніж ті з них, хто провів на самоті дуже мало або, навпаки, занадто багато часу».

Підписуйтесь на акаунт ТУТКА в INSTAGRAM

Насправді, всі дії, які ви робите разом з іншими людьми, ви можете виконати самотужки. Ми просто так звикли запрошувати друзів і родичів на наші виходи в місто, що ми рідко дозволяємо собі зробити які-небудь речі самим.

Будьте спонтанними, і коли у вас наступного разу виникне бажання сходити в кіно, на вечерю або навіть пройтися по магазинах, виконайте це на самоті. Звичайно, перший раз це може здатися дещо дивним, і це нормально. Якщо коли ми дозволяємо собі просто, без судження, спостерігати за тим, що відбувається навколо нас, ми починаємо дивитися на ситуацію під іншим ракурсом. І це дозволяє нам отримати дуже цінну інформацію, яка допоможе нам краще зрозуміти наші бажання і потреби. Таким чином ви зможете відчути всю важливість поточного моменту, який немов би сповільниться. Тому провести якийсь час на самоті — це кращий спосіб, щоб стати більш уважним до навколишнього світу.

Все вищесказане звучить для вас недостатньо переконливо? Насправді, сповільниться, щоб оцінити значимість цього моменту, це лише одна з причин більше часу проводити на самоті. А нижче ми наведемо ще цілий ряд причин, чому самотність – це добре для нас.

9 причин того, що самотність – це користь для вашої душі.

1. Самотність очищає розум

У нашому житті дуже багато того, що впливає на нас. Спілкування з колегами, друзями, членами сім’ї, перегляд і читання ЗМІ – все це формує нашу думку. Коли ми беремо час, щоб побути на самоті, ми отримуємо можливість очистити наш розум від усього шуму і почути свій внутрішній голос, щоб розібратися в самих собі.

2. Самотність сприяє творчості

Коли ми відкликаємо свій розум від планів і зайвих думок, ми дозволяємо йому відправитися в подорож, з якої він може почерпнути багато всього цікавого. Це і є творчість на основі справжнього натхнення.

3. Самотність зміцнює довіру

Дуже важко налагодити довірчі відносини з ким-небудь, коли навколо вас постійно багато людей, кожен з яких говорить щось своє. Самотність дозволяє нам почути свій власний голос, який розповість нам про наші справжні цінності. І якщо ми робимо вибір на користь тих речей, які є важливими для нас, а не для тих, хто нас оточує, цей голос стає сильним і твердим.

4. Самотність робить нас більш незалежними

Уміння мислити і діяти незалежно від думки оточуючих є однією з ключових рис успішної людини. Коли ми проводимо час у самотності, ми отримуємо можливість мріяти і ставити цілі, які дозволяють нам розвиватися незалежно від інших.

5. Самотність робить наше сприйняття світу більш усвідомленим

Те, як ми сприймаємо світ, ґрунтується на нашому досвіді і емоціях, випробовуваних нами на даний момент. Коли ми беремо час, щоб очистити нашу свідомість від приносних переживань і зробити її більш вільною, ми знаходимо ясність думки і приходимо до розуміння того, що ми насправді повинні зробити.

6. Самотність як спосіб боротьби зі стресом і занепокоєнням

Тривожні стани виникають з-за очікування деяких важливих подій. Ми зможемо зробити значимість цих очікувань менш актуальними, якщо у нас вийде поглянути на них з іншої точки зору. А для цього потрібно побути на самоті.

7. Самотність дозволяє нам розставити пріоритети

Ми постійно ділимо всі речі, події, явища, ідеї, людей за ступенем важливості для нас. Кращий спосіб дізнатися себе і те, що для нас є найголовнішим, – це залишитися на деякий час наодинці з самим собою. І це дозволить нам отримати реальне уявлення про самих себе і свої справжні смаки і бажання.

8. Самотність підвищує працездатність

Стан самотності нам дозволяє розібратися з нашими мріями, цілями і пріоритетами, з тим, що нас по-справжньому хвилює. Почуття хвилювання є відмінним мотиватором, яке спонукає нас до конкретних кроків для досягнення цих цілей. Це змушує нас працювати і дає нам енергію для досягнення своїх найсміливіших планів.

9. Самотність зміцнює відносини

Вірите ви в це чи ні, самотність здатна зберегти і зміцнити відносини з людьми, які важливі для вас. Якщо ми маємо час, щоб розуміти і цінувати себе, ми стаємо здатні розуміти і цінувати інших людей.

Фото заголовку
За матеріалами

Три правила хорошого сеkсу. Блог Михайла Лабковського

10 маминих фраз з мого дитинства, які зробили мене впевненою в собі