9 психологічних трюків, щоб притягувати до себе всіх оточуючих

Бувають люди, які випромінюють настільки загадковий магнетизм, що абсолютно все оточення тягнеться до них, бажає бути схожим, заслужити їх дружбу або хоча б схвалення. І найцікавіше, що це абсолютно не залежить від зовнішності цих привабливих персон.

Тутка знайшов 9 правил, яких потрібно дотримуватися, щоб стати такою людиною. І так, харизматичними не народжуються, ними стають.

Індивідуальний імідж

© Jerry Weintraub Productions

Вам потрібен неповторний образ. Навіть не так — вам потрібна неповторна деталь в образі. Адже власний оригінальний зовнішній образ — це те, за чим вас можуть запам’ятати навіть не знайомі вам люди. І мова зовсім не йде про красу. Парадоксально, але унікальність може виражатися навіть у потворності або вразливості. Будь-які ваші яскраво виражені «фішки», будь-то хода, жестикуляція, міміка, інтонація, стиль спілкування або деталь в гардеробі, зроблять вас незабутнім.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропусти найцікавіше

Ось деякі приклади деталей відомих людей або те, з чим вони асоціюються:

  • Чарлі Чаплін — вуса, костюм, палиця
  • Тільда Суїнтон — асексуальність, відсутність макіяжу
  • Уїнстон Черчілль — зайва вага, сигара
  • Йосип Сталін — вуса, люлька, акцент
  • Адольф Гітлер — вуса особливої форми, інтонація
  • Діта фон Тіз — образ 40-х років, червона помада
  • Мерілін Монро — колір волосся, родимка
  • Сальвадор Далі — вуса, міміка

У вас повинна бути велика мрія

Щоб люди до вас тягнулися і цінували вас як дійсно особливу особистість, у вас неодмінно повинен бути якийсь сенс існування. Амбіції, цілі, прагнення щось змінити в цьому світі. Боротьба за щось. Адже людина без мрії — це як книга без ідеї. Навіщо таку читати?

Будьте впевнені в собі

Щоб бути харизматичним, потрібно в першу чергу бути впевненим у собі. Сміливо приймати рішення, вміти покладатися лише на самого себе, не чекати допомоги зі сторони і доступно доносити свої ідеї іншим людям.

Впевненість відчувається не тільки в поведінці, але і в мові. Уникайте таких виразів, як «я думаю, я сподіваюся, розраховую, можливо».

© Jerry Weintraub Productions

Забудьте про скарги

Подумайте: ви б могли захоплюватися і намагатися бути схожим на людину, яка постійно скаржиться? Звичайно, ні. Харизматичні люди налаштовані позитивно. Уникайте критики, скарг і негативних тем. Навіть якщо в житті не все гладко, почніть розмову з того, що вам приносить задоволення і принесе його ж вашим слухачам.

Використовуйте мову жестів

Своєю поведінкою ви повинні показувати свою впевненість: не сутультеся, не смикайте в нападі неврозу ніякі предмети або частини свого тіла, намагайтеся частіше посміхатися, дивитися прямо в очі й уникати закритих поз.

І взагалі, з’являючись в суспільстві, відчувайте себе зіркою на червоній доріжці.

Станьте чудовим оповідачем

Багато хто впевнені, що вміння цікаво розповідати — це талант.

Але це не завжди так. У більшості випадків це навичка, якій можна навчитися. Просто говоріть впевнено, використовуйте гумор, особливо самоіронію — вміння посміятися над собою — це вищий пілотаж. Пускайте в хід мову жестів, будьте емоційні й позитивні. Не турбуйтеся, якщо не кожна ваша історія або жарт «зайшла».

Розповідайте свої особисті історії. Багато людей, почувши дійсно щось цікаве, будуть ділитися цим з оточуючими.

© Jerry Weintraub Productions

Не відводьте очі

При розмові з людиною завжди дивіться їй в очі. Іноді один пронизливий погляд може сказати більше тисячі слів: прямий контакт очима показує, що ви слухаєте співрозмовника, розумієте і приймаєте його як особистість.

Важливо: коли ви розмовляєте з кимось на заході, не відволікайтеся на сторонні речі, не поглядайте на свій телефон і не скануйте натовп в надії побачити більше «потрібного» співрозмовника.

Умійте слухати інших

Не потрібно вважати себе найважливішою персоною на світлі і прагнути звернути увагу всього оточення лише на себе коханого, ні. До людини може привернути її непідробний інтерес до життя інших, адже слухати інших людей — це мистецтво. Якщо ви уважно слухаєте іншу людину, цікавитеся нею, вона починає відчувати себе потрібною і навіть в якійсь мірі особливою.

Зрозуміло, неможливо запам’ятати все, що говорив співрозмовник, але запам’ятати його ім’я — це велика справа. Є один цікавий прийом: коли людина вам представляється, повторіть її ім’я: «Олег, дуже приємно». А щоб, у свою чергу, тут же запам’ятали вас, користуйтеся цим же прийомом повторення, тільки вже свого імені: «Добрий день, мене звати Оксана. Вікул Оксана».

Використовуйте ефект дзеркала

Ефект дзеркала, або просто відззеркалювання, — це простий спосіб привернути до себе людину, повторюючи її міміку, інтонацію або жести. Це завжди працює, так як прийом заснований на природі людського нарцисизму: співрозмовник неусвідомлено починає відчувати, що ви з ним на одній хвилі.

Цей же ефект можна застосувати не тільки в розмові з метою привернути до себе, але і щоб перейняти «фішки» людей, які здаються вам харизматичними. Подивіться, як вони себе підносять, це може допомогти вам почувати себе впевненіше.

Фото заголовку Jerry Weintraub Productions
За матеріалами businessinsider, forbes, positivityblog