in , ,

9 життєвих принципів, за якими живуть багаті люди, і якими нехтують бідніші

Бути багатою людиною — це склад розуму, спосіб життя. Навіть заможні люди відрізняються одне від одного і не прагнуть бездумно наслідувати маси. Кожен з них — індивідуальність, та все ж Тутка простежив спільні риси, притаманні сильним цього світу. Як від них відрізняються бідніші верстви населення — у нашій статті далі.

1. Багаті люди вміють ділитися

Людина втрачає зв’язок з дійсністю тоді, коли гроші стають для неї метою, а не засобом. Тому впливові люди організовують благодійні фонди, де діляться своїми грішми з тими, хто їх потребує.

 • Мій зять — мільярдер, але він ніколи не хвалився чи чванився своїми статками. Одягається у просту одіж, грошей не позичає, а просто дає. Його гроші завжди працюють, вийняток — дім та навчання трьох дітей у престижних школах, куди він їх влаштував.
 • Для людей з достатнім капіталом гроші — це відповідальність. Якщо людина цього не розуміє, то працює лиш заради грошей як таких, як джерела щастя. Та це зовсім не так. Багаті люди мають прекрасну рису — допомагати іншим своїми грошима і робити інших щасливими.

2. Розуміють цінність освіти

Гарна освіта — це як у тій історії про вудочку: “Хочеш один раз нагодувати людину? Дай їй риби. Хочеш нагодувати її на все її життя? Дай їй до рук вудку і навчи ловити рибу”. Вудка — це і є гарна освіта.

 • Мої дядько і тітка досить заможні, та мене дуже дивувало, чому вони не купують собі нового автомобілю, квартири, чому не купують своїм дітям всіляких забавок. Потім я зрозуміла: вони оплатили навчання сина в одному приватному художньому коледжі, виклавши пів мільйону! Але тепер їхнього кваліфікованого сина запрошують на такі проєкти, що ці гроші окупляться за рік.
 • Один мій родич працює менеджером з управління приватним капіталом в заможного чоловіка, тож поділюся власним досвідом.
  Багаті люди вкладають гроші в освіту, приватні школи, навчальні курси. Діти хочуть нову приставку Sony Playstation? Вони її не отримають. Хочуть додатково навчатися грі на гітарі? Завжди, будь ласка! Гроші бережуть для найкращих університетів, найбільш кваліфікованих репетиторів.

Нові навички і знання — це нові можливості для заробітку та саморозвитку.

3. Не намагаються справити враження

Одяг і зовнішність — не показник заможності. Навіть навпаки: багаті люди намагаються не виділятися з натовпу і тим самим демонструють інший, своєрідний спосіб мислення.

 • Після збільшення прибутків я зрозумів, що одяг і коштовності — це тимчасові радощі, на які не варто витрачатися. Краще вкладати гроші в подорожі: спогади залишаться з вами назавжди, а нових модних вбрань хотітиметься постійно. Та й засилля останніх тиснутиме на вас, як і на багатьох моїх друзів: вони опинилися заручниками свого розкішного статусу.
 • Джек Ма, великий китайський підприємець і засновник Alibaba Group зізнається, що не носить коштовностей та навіть годинника: “А навіщо мені він, якщо я можу дізнатися годину зі смартфону?”

4. Тримають язика за зубами

Заможні люди не розповідають усім про свої гроші, а дотримуються правила: “Тримати язика за зубами”.

 • Впливові люди мовчать про свої гроші й применшують свої заслуги. Одяг в них якісний, скромний і підібраний зі смаком. Вони не привертатимуть вашої уваги, а ті, хто лиш вдають багачів, вішають на себе брендовий одяг і аксесуари.
 • Всі мої знайомі багаті люди ніколи не хизуються дорогими речами. Ви не дізнаєтеся, що вони в них є. Бо вони про них просто не розповідають.

Нелогічна надмірність викаже нуворишів серед справді заможних осіб.

5. Вміють бути вдячними

Ми не кажемо зараз про елементарну ввічливість, яка однозначно вирізняє виховану людину з-посеред інших. Вміння бути вдячним і висловлювати її — благородна ознака.

 • Повірте, всі заможні люди дякують своїй хатній робітниці, садівнику, адвокату, керівнику офісу, бо знають, що всі ці особи — частинки їх успіху. І останні будуть викладатися на 200% для свого керівника, вони будуть щасливі від того, що їх працю цінують і поважають. Так багаті лиш примножують свій успіх.

Звичайне “дякую” дуже недооцінюється серед людей. Слова подяки роблять людей ще дружнішими і зміцнює стосунки між ними.

6. Купують для себе зручні, а не дорогі речі

Гроші можуть допомогти вирішити побутові та життєві прикрощі, та справжньої радості вони не дадуть. Потреби будуть лиш зростати, а радості від їх задоволення ви не відчуєте.

 • Батьки самі заробили гроші, і живуть за такими 3-ма правилами:
 1. Все, що можеш — заощаджуй.
 2. Не витрачай грошей на дорогі автівки, бо вони швидко виходять з моди і вимагають дороговартісного сервісу.
 3. Не купуй речі для того, щоб справити враження.

Найбільш непотрібні витрати: щотижневі відвідини кафе, нові смартфони. Багаті люди гроші не тринькають — вони їх вкладають.

7. Створюють подушку безпеки

Багаті та знамениті навчилися іти за двома правилами: повністю покладатися лиш на себе і нікому не розповідати про свої прибутки.

 • Мій спосіб життя відрізняється від життя багатої людини: я 6 років розлучений, їжджу на старій автівці, скромно одягаюся. Чому я розлучився? Бо кохана почала таємно тягнути з мене гроші і так майже погасила всі борги своєї сім’ї. Так вона стала колишньою коханою.
 • Не варто всі гроші мати спільні: відкрийте ощадний рахунок на своє ім’я і відкладайте туди хоч частину прибутку. В нас з чоловіком все теж було спільне, та після розлучення я залишилася без копійки в кишені. А особисті гроші дуже би пригодилися.

Фінансова подушка — це аспект розуму, а не довіри. Вона не свідчить про те, що людина зраджує людину, бреше й не розповідає всієї правди, а страхується на випадок несприятливих життєвих обставин.

8. Дбають про своє здоров’я

“Профілактика хвороби краща, ніж її лікування” – мантра всіх заможних людей.

 • Багаті люди щороку здають пакети аналізів та перевіряють стан свого здоров’я та здоров’я своїх дітей. Для цього спеціальні служби навіть приїжджають до них додому з усіма необхідними пробірками та інвентарем.
 • Багачі дуже велику увагу приділяють профілактиці та лікуванню захворювання на ранніх стадіях, як і діагностиці.

Не треба бути багатим, щоб бути здоровим. Правильний режим дня, харчування і міцний сон — профілактика всіх хвороб та запорука гарного настрою.

9. Спілкуються з тими, на кого хочуть рівнятися

Подібне притягує подібне, і мільйонери спілкуються з цікавими та розумними людьми.

 • Коло спілкування бізнесменів — бізнесмени. У них є спільні теми для розмови, можливість поділитися досвідом. Мільйонери не будуть спілкуватися з токсичними особистостями і з тими людьми, які жаліються на життя.

Бути на одній хвилі та поділитися своїм досвідом — найперші риси, які цінують в людях багаті люди.

Як гадаєте, чи мають мільйонери інший спосіб мислення? Розкажіть нам свою думку в коментарях.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

Довколишні люди, напевно, не відали: цю Лампочку люблять…

Материнство — це якомога швидше вкласти малюків спати, а потім сумувати за ними й чекати, коли вже вони прокинуться