9 знань про чоловіків, які є в арсеналі мудрої жінки

Чи впевнені ви, що кохання — найпрекрасніше почуття на світі? А чи траплялося у вас таке, що ваші стосунки з куща ніжних троянд раптово перетворювалися в колючу шипшину і ви не розуміли чому? Виявляється, щоб завжди залишатися мудрою і коханою жінкою, достатньо лише трохи знань про чоловічу природу.

Ми в Тутка зібрали для вас 9 таємниць про чоловіків, які знає кожна мудра жінка. Застосовуючи їх на практиці, ви будете бачити в вашому чоловікові і людину, яка вас любить, і найкращого друга, і надійного супутника життя.

1. Чоловіки не читають ваші думки

Начебто стара як світ і досить банальна істина: чоловік не може зрозуміти, про що ви думаєте. Аж ні. Жінки вперто намагаються багатозначними поглядами, важкими зітханнями і складними метафорними зворотами донести свої бажання чоловікові.

Пам’ятаєте початок фільму «Зникла»? Головний герой уявляв, що розкриває черепну коробку своєї милої дружини, дістає її мозок і намагається зрозуміти, про що вона думає і що відчуває. Адже досить просто говорити одне з одним. Прямо, чесно і без двозначностей.

2. Чоловіки теж хочуть зробити свій внесок у стосунки

Що суспільство цінує у чоловіках? Їх силу, внутрішній стрижень, вміння брати відповідальність за себе і свою сім’ю, бути опорою і захистом.

Але жінки деколи зовсім не надають своїм чоловікам такої можливості, намагаючись все вирішувати за двох і, не залишаючи своєму чоловікові ніякого права вибору. Якщо ви не даєте своєму чоловікові приймати самостійні рішення і у стосунках виконуєте роль турботливої матусі, рано чи пізно він збунтується.

Навіть, якщо ви заробляєте більше коханого (хоча багатьох чоловіків цей факт змушує засумніватися у власній спроможності) і вносите більший внесок в облаштування вашого сімейного гніздечка, дозвольте чоловікові почувати себе «локомотивом», який направляє «потяг» ваших стосунків в потрібному напрямку. Запитуйте поради, діліться вашими планами, спільно розподіляйте сімейний бюджет. Розумна жінка може керувати чоловіком, не забираючи у нього головну роль.

3. Чоловіки не люблять критику і терпіти не можуть просити про допомогу

Чоловік попросить допомоги тільки в тому випадку, якщо остаточно переконається: він знаходиться в абсолютно безвихідній ситуації. Наприклад: «Де мій коричневий ремінь?»

А вже якщо він загубився в незнайомому районі, незважаючи на GPS-навігатор і гугл-карти, і почув від своєї жінки, здавалося б, цілком невинне запитання: «Невже ми заблукали?» — і зовсім може вийти з себе. Так вже історично склалося, що чоловіки дуже не люблять визнавати, що можливо чогось не знають і вже тим більше звертатися за допомогою і порадою.

Не варто ходити навколо чоловіка навшпиньки й уникати негативних реакцій на його слова і вчинки. Але потрібно підносити критику конструктивно й розумно. І частіше хваліть свого чоловіка! Він цього потребує значно більше, ніж ви можете собі уявити.

4. Чоловіки вирішують проблеми, а не обговорюють їх

Уявіть собі: напружений робочий день, ви повертаєтеся додому зовсім втомлена і за вечерею розповідаєте чоловікові про те, що ваш начальник сьогодні вщент розкритикував ваш проект, колега облилася парфумами так, що в офісі важко було дихати, а маркетолог опустив ваш кактус.

Звичайно, чоловік запропонує вам тисячу і один спосіб вирішення проблеми, починаючи від «переверни фікус маркетолога» до «так звільняйся ти звідти якомога швидше». Ось тільки ви любите свою роботу, просто сьогодні був важкий день.

Якщо вам потрібно, щоб вас просто вислухали, пожаліли і погладили по голові, так і скажіть своєму чоловікові. Адже в його розумінні ваші скарги — це заклик до дії і його мозок починає генерувати все нові, і нові способи вирішення проблеми. І потім чоловік щиро дивується, чому ви ними не скористалися.

5. І в той же час чоловіки не завжди хочуть за все відповідати

У нашому суспільстві побутує думка, що чоловік — такий універсальний солдат, який і полагодить кран, і поличку приб’є, а по дорозі за хлібом переведе бабусю через дорогу і врятує світ. Можна навіть 2 рази. Людям властиво переоцінювати свої можливості, а чоловікам особливо.

Ніхто не сперечається, що господарський чоловік, готовий до подвигів на всіх фронтах у будь-який час дня і ночі, — це прекрасно. І абсолютно нереально. Чоловік — не термінатор, а жива людина: він може втомлюватися, лінуватися, чогось не знати і не розуміти і, наприклад, зовсім не розбиратися в таємницях збору меблів з IKEA.

Тому іноді простіше перекласти деякі завдання на фахівців цього профілю. Головне, узгодьте це питання з коханим.

6. Чоловіки люблять добре поїсти і цінують господарських жінок

Ви пам’ятаєте, чого вчили нас наші бабусі? Що шлях до серця чоловіка лежить через шлунок. Зараз ми знаємо, що цей шлях не єдиний, але все ж не варто забувати, що він один з основних. Чоловіки люблять жінок, які вміють готувати, але також вони захоплюються жінками, які хочуть навчитися добре готувати для них.

Можна, звичайно, таємно замовляти їжу з ресторану, як героїня Анджеліни Джолі у фільмі «Містер і місіс Сміт», але, якщо ви пам’ятаєте, герою Бреда Пітта така їжа не припала до душі. Мабуть, не дарма кажуть, що приготована з любов’ю страва просто не може бути не смачною.

І навіть, якщо ваші таланти обмежуються майстерним заварюванням трав’яного чаю і професійним нарізанням шинки на бутерброди, спробуйте все ж розширити свої кулінарні горизонти. Тільки спочатку дотримуйтесь рецепту і не бійтеся питати поради у мами чи подруги. Повірте, ваш чоловік це оцінить.

7. Особистий простір чоловікові потрібний як повітря і вода

Ви розлючені з-за того, що в п’ятницю ваш чоловік традиційно випиває келих пива в пабі з друзями, а по неділях пропадає в гаражі. Якщо він хоче зустрітися зі своїми приятелями, це зовсім не означає, що він вас більше не любить або що друзі для нього важливіше сім’ї! Просто для чоловіка це спосіб розслабитися, відпочити і відновити сили.

Адже у вас є маленькі жіночі таємниці? І з подругами ви теж деколи раді побалакати за чашкою кави про своє, про жіноче. Завжди існує якась умовна територія недоторканності. І не тому, що ми не довіряємо партнеру, а просто потрібно десь розмістити своє «я».

А ще у кожного буває, що хочеться побути на самоті. Уявіть собі чоловіка, у якого голова йде обертом від повсякденних турбот, а поруч жінка, яка потребує уваги до себе. Дайте можливість своєму чоловікові побути наодинці, якщо йому це необхідно. І він повернеться до вас — люблячий і вдячний.

8. Чоловік — велика дитина. І вік тут абсолютно ні до чого

Так, вам потрібно змиритися з тим фактом, що ні один чоловік у дитинстві не награвся. І абсолютно неважливо, скільки йому років, різні ігри для нього — щастя в будь-якому віці.

І вже, якщо чоловіка зацікавить захоплювальна комп’ютерна гра, то ніщо не відірве його від цього заняття. І чоловіки тільки прикидаються, що чують вас під час штурму ворожого замку. Багатозадачність — це все-таки прерогатива прекрасної половини людства.

Ви можете скласти своєму чоловікові компанію. Для нього це стане приємною несподіванкою. Якщо ж таке хобі зовсім не для вас, прийміть той факт, що кожна людина бореться зі стресом і відпочиває по-своєму. Бути іноді «великою дитиною» непогано, якщо мова йде про прагнення відкривати світ, вчитися новому, розвивати логічний та творчий потенціал за допомогою ігор.

9. Чоловіки емоційні. Навіть, якщо здається, що це не так

Чоловіки вміють відчувати не гірше жінок, але вони не дуже люблять говорити про свої переживання, вважаючи це заняття безглуздим і зовсім не чоловічим. Як же в такому разі зрозуміти, що коїться у чоловіка на душі?

Звертайте увагу не на слова, а вчинки. Якщо чоловік ставить вас на перше місце в системі життєвих пріоритетів і завжди готовий прийти на допомогу — це краще всяких слів говорить про його почуття.

А ще чоловіки люблять компліменти. Вони рідко чують слова похвали від друзів і знайомих, тому щирий комплімент зовнішності, вчинкам, досягненням чи здібностям буде для будь-якого чоловіка кращим подарунком.

Ми сподіваємося, що ці знання допоможуть вам краще розуміти свого чоловіка. А які ще особливості чоловічої поведінки ви хотіли б додати?

За матеріалами