Близькість — це не поживемо-побачимо, близькість — це надовго

Близькість – це завжди реальність.

Близькість – це деталі, які ви знаєте про людину. Ви можете полюбити людину, яку ледь знаєте. Але близькою вона стане лише після того, як ви дізнаєтеся життєву історію цієї особи, її дрібниці. Футболка, в якій вона востаннє бачила свого тата, була такого ж кольору, як це покривало для ліжка. А це вона впала на скло, розкидане по асфальту, коли бігла за своїм собакою у дворі. Цю пісню вони з хлопцями постійно наспівували, коли потайки курили за покинутим гаражем. Рис він любить пересолений. А коли читає – смикає себе за вухо.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Близькість – це час, проведений разом. Ви не можете дізнатися всіх цих деталей з першого погляду. Ви не розпитаєте про всі дрібниці за дві зустрічі. Людина – це пазл. Вона збирається не з того, що ми бачимо зараз і що вона сама говорить про себе. Людина – це пазл, який збирається з деталей і дрібниць її передісторії.

Близькість – це завжди реальність. Ви не побачите, як вона рухає губами, якщо будете читати тільки її електронні повідомлення. Ви не побачите, як людина наминає суп, коли сильно голодна. Як вона смішно розмовляє зі своїм котом. Як вона жестикулює, коли їй не подобається те, що говорить її керівник. Її запах, її дрібниці, її сліди, її неточності.

Близькість – не обов’язково все, що вам все подобається в цій людині. Тому що близькість – це чесність. Дивись, я такий, у мене є недоліки й асиметрія.

Близькість – це завжди двоє.

Близькість – це не поживемо-побачимо, вона надовго.

Близькість – це не те, що скажуть інші. Це те, що ви скажете одне одному.

Близькість – це… часто, це не на все життя. Але це те, що робить це життя справжнім. І ми, звичайно, самі вирішуємо – з ким нам зближуватися і чи зближуватися.

А весь фокус у тому, щоб в прагненні встигнути все і швидше, не розучитися зближуватися з тими, з ким цього дійсно хотілося б.

Багато людей вважають, що близькість – це і є частина любові. Але я не знаю, не впевнена. Напевно, не завжди. Я взагалі не люблю слово «любов». Воно для мене занадто абстрактне, занадто багато всього означає. Любов може бути не взаємною, її легко сплутати з пристрастю і різними комплексами, неврозами. Набагато більше мені подобається слово «близькість». Адже його навіть на дотик відчуваєш, правда? Вимовляєш, і начебто людина крізь тебе проходить. Тому що близькість – це завжди двоє, завжди всередині тебе. І це неможливо з чимось переплутати.

Переклад Тутка за матеріалами