Чому люди публікують фотографії своєї їжі в соціальних мережах?

За останні кілька років соціальні мережі настільки міцно вкоренилися в нашому житті, що сьогодні фотографування їжі перед її споживанням вже нікого не дивує.

digitalcoco.com_
© weloveua.com

Так, шанувальників харчового фотомистецтва з кожним днем стає тільки більше, і чесно кажучи, мені ця тенденція була не зовсім зрозуміла. Абсолютно очевидно, що така непідробна любов до знятим продуктам харчування прийшла до нас із Заходу, де цей тренд досяг свого апогею. Але до недавнього часу я навіть не здогадувався про те, що така дивна поведінка можна пояснити з наукової точки зору.

Що рухає «харчовими фотографами»?

6587d869773c51ad20c6a26a7794ac147561dc8f
© weloveua.com

Кілька тижнів тому в американському журналі The Journal of Consumer Marketing було опубліковано дослідження, яке пояснює чим керуються люди, які фотографують свої страви. Як виявилося, основною рушійною силою цієї звички є те, що вона «покращує» смакові якості продуктів перед трапезою. Для нас процес зйомки їжі перетворився на такий собі ритуал, який ненадовго відкладає споживання їжі, в результаті чого сприйняття її смаку спотворюється. Іншими словами, після декількох хвилин біганини навколо столу і пошуків природного освітлення для фото наші сніданки і обіди здаються нам більш апетитними.

Цікаве
Loading...
a1f54d6969df4babe5b03b62764d7d4217901908
© weloveua.com

Один з проведених експериментів був націлений на вивчення впливу фотографування їжі перед їжею і привласнював учасникам один з чотирьох статусів:

  • знімає корисну їжу, перш ніж з’їсти її,
  • не знімає корисну їжу, перш ніж з’їсти її,
  • знімає шкідливу їжу, перш ніж з’їсти її,
  • не знімає шкідливу їжу, перш ніж з’їсти її.

В якості корисної їжі людям запропонували фруктовий салат, а у шкідливому меню був оксамитовий торт. У підсумку, випробовувані, які зняли шматочок десерту, порахували його більш смачним порівняно з тими, хто не робив ніяких знімків. Що ж стосується здорової їжі, то в цьому випадку учасники сприймали її смак однаково як з фото-ритуалом, так і без нього.

Це дослідження довело, що між підвищеною задоволеністю і фотографією існує певний зв’язок, і саме вона рухає шанувальниками харчових зйомок. По суті, для типового мілленіала – людини, яка виросла в епоху становлення цифрових технологій – розповсюджувана в соцмережах їжа є більш смачною, ніж страви, які ніяк документуються. З огляду на це, шанувальники Intagramm’a навряд чи відмовляться від своєї звички найближчим часом.

The_Little_Squirrel_04
© weloveua.com

Особисто я вважаю, що з роками такі звички (хоча вони і дурні) будуть еволюціонувати, і можливо, зовсім скоро ми з вами станемо свідками епічних відеорепортажів з місця поїдання бабусиних пиріжків 🙂

Непідробне задоволення

25065_800
© weloveua.com

Наостанок хочу також відзначити, що відкладаючи трапезу на потім фіктивним ритуалом, ви не досягнете тих же результатів. За даними ще одного дослідження, відтермінування трапези покращує загальне враження від страв, тільки якщо вона була природною. Це означає, що випадкові дії ніколи не зроблять ваш шоколадний батончик більш поживним або смачним – змінити сприйняття їжі зможе лише фіксована і повторювана модель поведінки.

Фуд-фотографія ідеально підходить під даний опис, але як мені здається, на цьому всі її плюси закінчуються 🙂

 Фото заголовку weloveua.com
За матеріалами weloveua.com

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close