in , ,

Чому не варто працювати з родичами

Багато з нас влаштовувалися на роботу до родичів. І найчастіше це не особливо влаштовувало ні роботодавців, ні працівників. Однак родинні зв’язки допускають таке положення речей. Чому не варто працювати з родичами? Про це і поговоримо в цьому матеріалі.

Обмеженість спілкування з колегами

© factinteres.ru

Навряд чи колеги зможуть дозволити собі вільно висловлюватися про вашого родича, навіть якщо про нього дійсно варто було б поговорити. Попліткувати про начальство вони цілком можуть між собою, і ви вже точно в цьому випадку нічого не втратите, а от розповісти вам про некомпетентність вашого протеже здатні небагато. Іноді навіть цілком нешкідливі зауваження ваших колег можуть бути прийняті занадто близько до серця і здорово зіпсують обстановку всередині колективу.

Завищені або занижені вимоги

Ви просто не хочете, щоб до вашого родича ставилися поблажливо. Це розумно. Щоб усі зрозуміли, що він не нероба під прикриттям, можна доручити трохи більше обов’язків, правда? Колеги неодмінно це оцінять. Але чи оцінить ваш родич? Протилежна ситуація: ви, знаючи про непростий період в житті вашого протеже або просто з великої любові до нього, доручаєте частину його обов’язків іншим співробітникам. Або виконуєте самі, жертвуючи власною продуктивністю.

Конфлікт сімейних і робочих відносин

© factinteres.ru

Причіпки від боса? «Ох, так просто у нього хвора дитина, недосип або сезонне загострення хронічних болячок. Ось такий він чоловік прискіпливий, вже я-то знаю, нічого серйозного». Може бути, ви дійсно не праві? Там, де ви могли б зам’яти конфлікт з іншими співробітниками, ви відреагуєте жорсткіше: своя-то людина завжди зрозуміє. І навпаки, спустите все на гальма, коли варто було б бути вимогливішими.

Постійні раптові перемикання з ділових відносин на сімейні

Ви заходите в кабінет до начальника, а вас там радо зустрічає мама. Або з точністю до навпаки: у вільний час вирішили зайти поспілкуватися за чашкою чаю, а ваш родич перемкнув тумблер в робоче положення. В обох випадках хтось із вас втрачає дорогоцінний час, а хтось псує собі радість заслуженої перерви.

Неможливість розірвати трудові відносини полюбовно

Там, де недбайливого підлеглого можна позбавити премії або навіть звільнити,ви змушені змиритися або зіпсувати відносини. Або ви відчайдушно бажаєте змінити місце роботи, але просто неможливо зараз зупинитися і шукати вам заміну. І ви залишаєтеся до кінця проекту, потім ще на місяць, потім попереду вже відпустку, квартальний звіт, кінець року. І навіть після довгоочікуваного звільнення вас, можливо, ще не раз ним дорікнуть.

Очікування вашої обізнаності про плани начальства

Нескінченні питання про премії, вихідні дні, майбутнє компанії. Знаєте відповіді – будьте готові, що хтось їх неправильно зрозуміє, а наслідки розгрібати доведеться вам же. Не знаєте – ну що ж, завжди можна подумати, що ви щось приховуєте.

Автоматична згода на будь-яке рішення вашого родича

© volyninfo.com

У складній фінансовій ситуації саме вас попросять затягнути пояси і потерпіти. До невдоволення інших співробітників поставляться поблажливіше, ну а ви-то повинні розуміти, як все погано. Або, можливо, вам не вистачить рішучості згорнути сумнівний проект близької людини, у результаті ви витратите ресурси на малокорисну діяльність.

Необ’єктивність фахових оцінок

Віддаючи посаду родичу, професійні якості часто не розглядають. Керуються тим, що це близька людина, а значить, автоматично потрапляє в розряд хороших. Робота, яка не здається вам складною, для нього може виявитися вельми сумнівним благом. Відповідальність же за роботу родича лягає на вас. З цієї ж причини ви можете чекати будь-якого підвищення нескінченно довго. Навіть будучи бездоганним працівником, ви можете здаватися своєму родичу сумнівним кандидатом просто тому, що він знає про вас більше, ніж варто було б начальнику.

Відсутність фінансової подушки безпеки

У ситуації, коли в компанії всі дійсно гірше нікуди, всі задіяні в її роботі родичі одночасно виявляються без засобів до існування. Всі подібні неприємні ситуації тут же стають основною темою ваших сімейних зустрічей, остаточно заганяючи вас в безпросвітний глухий кут.

І на заключення

© factinteres.ru

І все ж при очевидних мінусах, приймаючи рішення про роботу з близькою людиною, потрібно виходити з конкретної ситуації. Іноді різниця між внучатим племінником, прийнятим в сусідній відділ, і подружжям, працюючим в одному кабінеті, виявляється ледь помітна. Залежно від характеру роботи і відносин всередині родини ці ситуації можуть бути в рівній мірі як дуже вдалими, так і абсолютно неприйнятними.

Фото заголовку volyninfo.com
За матеріалами factinteres.ru

Сподобалось?

Невідома історія розвитку і занепаду газовидобутку в Україні

15 дотепних ілюстрацій з подвійним змістом