Чому самотність може сприятливо вплинути на ваш особистісний зріст

Якщо для деяких людей відсутність пари асоціюється з самотністю та розчаруванням, інші почуваються сильнішими та вільнішими, коли залишаються самі. Ви легко можете приєднатися до другої групи, якщо просто зміните свою точку зору та зрозумієте, що самотність – це не катастрофа. Чи це ваш власний вибір, чи неочікуваний поворот подій, самотність дійсно може допомогти вам розвиватися. Вона пропонує багато можливостей для зросту, які важко ігнорувати.

Ми в Тутка розповімо про кілька переконливих причин, чому самотність може бути одним із найсприятливіших періодів у вашому житті для особистісного вдосконалення.

Прийшов час відкинути стереотипи

Хоча сьогодні багато людей воліють залишатися без пари, ми ще можемо відчувати соціальний тиск, що вимагає обов’язково будувати стосунки та власну сім’ю. Люди без пари сприймаються як самотні й невпевнені в собі, і нам треба змінити це. Деякі люди обирають бути самотніми, це їх власний вибір, і ми маємо його поважати. Інші можуть опинитися на самоті через певні непередбачувані обставини, але в будь-якому разі бути самому — не ганебно. Бути самому не означає бути самотнім.

Якщо в цей час у вас немає пари (з будь-якої причини), але ви не почуваєтеся щасливим і впевненим у собі, ви можете спробувати почати позитивно ставитися до цього періоду свого життя, і ось чому.

Ви можете ставити перед собою цілі та досягати їх

Ви можете використовувати час, коли у вас немає стосунків, щоб поставити перед собою нові цілі та досягти того, на що у вас, мабуть, не вистачило б часу, якби у вас був партнер. Ви багато років мріяли вивчити іноземну мову? Що ж, час починати! Використовуйте цей час, щоб зосередитись на тому, чого ви дійсно хочете та що вам дійсно потрібне. Розширюйте свої межі та свій кругозір. Займіться новим хобі або поставте перед собою нові професійні цілі – робіть все, що вам подобається, та насолоджуйтесь життям на повну!

Все у ваших руках

Ви можете стати своїм найкращим компаньйоном. Просто уявіть. Ви можете планувати свою подорож самостійно, і вам не потрібно враховувати переваги іншої людини. Вам також доведеться приймати рішення та долати труднощі самостійно, але це зробить вас сильнішим. Вирушайте туди, куди вам подобається, коли вам подобається, і досліджуйте кожен куточок нашої прекрасної планети. Відвідайте нові місця, куштуйте нову їжу, знайомтеся з новими людьми та зробіть свою подорож найкращим часом у своєму житті!

Ви можете краще дбати про своє фізичне та психічне здоров’я

Коли ви самі, то можете спробувати новий вид спорту чи корисну дієту. Ви можете планувати свій розпорядок дня лише з урахуванням ваших побажань та уподобань. Тепер ви можете знайти час і сили для здорового харчування, фізичних вправ, медитації, повноцінного сну та всього того, що тільки спаде вам на думку.

Ви можете краще пізнати себе

Ви можете проводити більше часу на самоті, щоб зрозуміти, хто ви та чого хочете насправді. Якщо ви сумуєте за романтикою любовних стосунків, які у вас колись були, ви й самі можете чудово впоратися. Купуйте собі квіти, ваші улюблені цукерки чи модну прикрасу. Чому би й ні? Ви навіть можете запросити себе на побачення у свій улюблений ресторан або картинну галерею, до якої мріяли потрапити.

Ви можете перемкнути свою увагу на інші важливі відносини у вашому житті

Крім романтичних відносин, є й інші стосунки, які формують наше коло спілкування та надають нам необхідну підтримку – наші друзі та сім’я. Поки ви насолоджуєтесь самотністю, ви можете витратити більше часу і зусиль на зміцнення цих важливих зв’язків. Зустрічайтеся зі своїми друзями, проводьте час із сім’єю за горнятком чаю і стежте за тим, що відбувається в житті ваших близьких. Знайомство з новими друзями також може бути корисним для розвитку соціальних зв’язків та зміцнення вашого психічного здоров’я.

Ви можете стати найважливішою людиною у своєму житті

Тривалий час книги, фільми та соціальні мережі наголошували на важливості пошуку «того єдиного», якого ми можемо любити та з яким залишимося назавжди. Але що робити. якщо тепер цієї людини поруч з нами немає, і що якщо вона взагалі ніколи не увійде в наше життя? Чи повинні ми просто чекати на появу «єдиного» або нервово шукати кохання вдень і вночі?

У вас вже є ви, цього достатньо. Ви можете бути “тою самою” людиною, і це абсолютно нормально. Любов до когось починається із любові до себе. Якщо ми ставитимемося до нашої самотності як до часу для зросту та любові до себе, то коли ми зустрінемо «того єдиного», ми зможемо дати цим новим стосункам набагато більше, подарувати їм мир і гармонію, а не сум і жаль.

Бонус: історії від користувачів Мережі

  • Я можу робити все, що захочу і коли захочу. Я можу витрачати гроші на себе, не зважаючи на те, що думають інші. Мені не треба враховувати у своїх планах нікого іншого, або приймати рішення з огляду на думку іншої людини. Іноді буває самотньо, але в той самий час мені такий досвід дуже до вподоби.

  • Люблю, люблю, люблю бути самотньою. Я сама вже 5 років. Основні висновки: я можу прокидатися рано чи спати спокійно, і я не мушу підлаштовуватися під іншу людину. Я можу поїсти будь-де та при цьому не витрачати багато грошей, тому що плачу тільки за себе. Я дуже люблю вихідні, тому що мені не треба йти на день народження дочки брата моєї другої половинки тощо. Я можу слухати музику, яку я люблю у будь-який час. Я можу піти на будь-який фільм, який захочу, і самій ходити в кіно, звичайно, дешевше. Зрештою, я відчуваю, що дізналася набагато більше про світ і про те, як у ньому жити, бо я не залежу від іншої людини та покладаюсь лише на себе.

Що ви думаєте про життя без партнера? Такий період у житті вам подобається чи навпаки? Чому? Поговорімо про це у коментарях!