Чому сучасному світу не потрібен чоловік-захисник?

© cosmo

«От якби знайти чоловіка сильніше себе», «я б з радістю відмовилася від своєї сили, якби зустріла підходящого партнера», «як хочеться відчути себе слабкою і беззахисною, та немає з ким» — всі ці скарги частенько можна почути з вуст прекрасної статі. Хтось знаходить їх істиною, хтось заперечує, а хтось використовує як інструкцію з пошуку того самого Іванка-дурника, на якого можна перекласти свої проблеми і зажити безтурботним життям. Але давайте копнемо глибше і подумаємо, чи так потрібні сучасному світові відносини слабкої жінки і сильного покровителя?

Сила і слабкість: чому сучасний світ не потребує захисту?

Сила вміщує в себе три складові – здатність людини приймати рішення, вміння активно діяти на шляху до мети, а також відповідальність за ті наслідки, які можуть статися. Тобто сила – це далеко не грубий фізичний вплив, а здатність творити, вибирати, боротися і відповідати за життєво важливі рішення. Як бачимо, таке трактування не несе в собі статевих відмінностей, тому підходить для обох сторін.

Коли ми говоримо про захист чоловіком жінки, ми очікуємо, що партнер зможе постояти за неї перед обличчям небезпеки, захистити від прямої фізичної загрози. Але яка небезпека може загрожувати в 21 столітті? Мамонти вимерли, варвари перекваліфікувалися, а на будь неадекватного знайдеться міська поліція, так від чого накажете захищати? Виходить, дама захисту не чекає від чоловіка, але підтримки – фінансової, моральної, соціальної. Щоб в будинку з’явився здобувач, який працював би відразу за двох, щоб він виконував функції чарівника, вгадуючи її бажання, догоджаючи примхам і вирішуючи її проблеми. А раз так – це навіть не підтримка вже, але бажання прикинутися слабкою і знайти собі особистого васала.

Чи можна поважати слабкого?

Коли жінка знаходить чоловіка, який бере все на себе, вона розслабляється і перетворюється в інфантильну, не пристосовану до життя істоту. Чоловік у домі стає господарем, який все вирішує, за все несе відповідальність, береже, доглядає, піклується і забезпечує. І начебто добре – подруги заздрять, батьки задоволено потирають руки, ось тільки поваги в сім’ї немає. Тому що неможливо поважати слабкого. Захищати – так, оберігати від ударів долі – так, але не поважати. А без цього аспекту і любові справжньої немає.

Повага будується там, де обидвоє рівні, обидвоє відповідають за свої вчинки, допомагають впоратися партнеру з перешкодами, підтримують і оберігають одне одного від мінливостей долі. І слабкість фізична тут зовсім ні при чому, адже навіть дитина викликає повагу, коли проявляє чудеса стійкості і мужності. Ще одна ложка дьогтю в таку сім’ю: як тільки жінка відмовляється від сили, якою залучила партнера, він може тут же втратити до неї цікавість. Слабка жінка перестане нести для нього яку-небудь цінність, перестає бути привабливою. І це може зіграти злий жарт з зароджуючими почуттями.

Якою повинна бути підтримка чоловіка?

У нинішньому світі фізична сила не така важлива, як готовність бути поруч з коханою людиною у важкій для неї ситуації. Тепер важлива життєва стійкість людини, здатність боротися, конкурувати, добиватися поставлених цілей і ділитися отриманими ресурсами. Підтримка партнера проявляється не в тому, щоб взяти на себе всі його проблеми або дати в морду всім ворогам. Вона полягає у можливості вчасно підставити плече або простягнути руку допомоги, коли від тебе відвернуться. У здатності почути прохання про допомогу і вселити в людину впевненість, підбадьорити морально, дати можливість перепочити та набратися сил для нового ривка. До речі, це потрібно як жінкам, так і чоловікам – надійний партнер, який буде вірним тилом і союзником, який не зрадить, не повисне на шиї вантажем, але підтримає, відкриє нові перспективи, допоможе не втратити себе у такому величезному світі. Партнер, з яким буде цікаво, який стане джерелом твоєї сили. 

Хтось може заперечити, мовляв, чоловік «повинен» відповідати не тільки за себе, але і свою жінку, батьків, дітей. Це його персональний обов’язок! На що ми відповімо: не можна прожити життя за іншу людину, брати відповідальність за іншого дорослого і цілком дієздатну «дитинищу» грішно. Коли ми намагаємося відповідати за весь світ, ми самі робимо оточуючих «соціальними інвалідами», беремо участь у їх інфантилізації та регресії, робимо людей безпорадними і слабкими, а це далеко не прояв любові. Завдання партнера – не в перекладанні відповідальності, але в тому, щоб забезпечити підтримку, допомогти вирости, стати сильніше, розкрити наші внутрішні здібності. Тільки такий партнер наповнить життя сенсом.

Усвідомленість і вміння нести відповідальність не підвладна статевим відмінностям.

Фото заголовку
За матеріалами