Двієчники і двірники: Дайте дітям 15 сучасних настанов на майбутнє

Шлях до хепі-енду може бути звивистим

«Потрібно вступи в університет, а то двірником станеш!» Ми чули це мільйон разів від наших батьків і повторюємо це нашим дітям. А між тим, в сучасному світі диплом – не обов’язкова запорука успіху, а одна професія – це не ресурс. Ми хотіли б уберегти наших дітей від провалів і розчарувань, але вони будуть. У такому випадку варто дати їм оновлені настанови на майбутнє.

Провалів і відмов не буває

Провали і відмови можуть здаватися кінцем світу, але це не так. Це частина шляху вперед, а не пункт прибуття. Головне – вміти справлятися з ним. Іноді ненадовго можна побути в зневірі, можна поплакати, покричати, написати емейл, який ви ніколи не відправите (не треба його відправляти, повірте). А потім витягніть уроки з цієї ситуації і йдіть далі мудрішими і сильними. Провали і відмови – це не кінець шляху, а переломний момент.

Дурне становище

У дурне становище потрапляють регулярно абсолютно всі. Всі хоч іноді роблять або говорять щось незручне, принизливе і шкодують, що немає машини часу, щоб повернутися і ніколи це не робити, і не говорити. А ви запам’ятайте ці історії, це колись стане вашим золотим запасом. Будьте добрі до себе, але ніколи не втрачайте почуття гумору. Люди люблять тих, хто може посміятися над своїми ляпами.

Залишайтеся допитливими

Життя складне, іноді люди будуть ранити вас. Але зазвичай варто дізнатися чиюсь історію краще, щоб зрозуміти, чому людина реагує і діє певним чином – неприйнятним для вас, але тепер зрозумілим. І головне, ви будете знати, що справа не у вас, а в тій людині і її історії.

Не бійтеся любити трохи більше

Стосунки ніколи не руйнуються від того, що хтось більш емоційно щедрий. Вони руйнуються від того, що хоча б один в стосунках тримає свою теплоту і любов далеко від інших. Там вони в цілості й недоторканності, але кому вони там потрібні? Відкрийте своє серце. Це не означає, що ви повинні кидатися з обіймами до всіх. Знайте, як прояснювати ситуацію і як відпускати людей, але не потрібно боятися бути вразливими. Завжди будуть ті, хто вас недостойний.

Тримайте очі відкритими

Вразливість не є небезпечною, але тільки до тих пір, поки ви не покажете свою вразливість не тій людині. Деякі люди прийдуть у ваше життя, щоб брехати, ненавидіти, вони будуть говорити вам, що ви недостатньо розумні або красиві. Ось цим людям не потрібно відкриватися. І навіть створювати видимість дружелюбності не потрібно. Ідіть, якщо потрібно – тікайте від таких людей. Тримайте очі відкритими, не виправдовуйте нічийого душевного каліцтва.

Не матюкайтеся

Як тільки ви опускаєтесь до мату, ви втрачаєте контроль над ситуацією – розмова буде не про проблему, а про те, як ви висловлюєтеся. Тому якщо ви хочете, щоб вас почули, розмовляйте так, щоб вас можна було слухати – не критикуйте, не кричіть, не ставайте в позицію жертви, не звинувачуйте, не соромте.

Ви не всім будете подобатися

Більш того, можете спокійно не любити всіх підряд. Це не означає, що з вами або з кимось іншим щось не так. Це означає, що ви – різні люди. Не треба всіх любити, але до всіх потрібно ставитися ввічливо, не через те, хто ці люди, а тому що ви – такі.

Не нарікайте на долю

У всіх бувають гучні перемоги і важкі втрати, постарайтеся утриматися від тріумфальних маніфестацій в першому випадку і від прокльонів – у другому. Втрата завжди здається несправедливою та іноді такою вона і є. Золото ви знайдете в будь-якій з цих ситуацій, просто іноді потрібно копати глибше.

Слухайте себе

Якщо боляче – значить вам болить, якщо вам погано – то вам погано, без логіки, без пояснень. Постарайтеся зрозуміти, що можна зробити з проблемою, але якщо ви відчуваєте, що щось не так, приймайте рішення без довгих розглядів і міркувань. Ваших відчуттів часто буває досить.

30 секунд хоробрості

Хоробрість не впаде з неба золотими обладунками по фігурі. Вона з’являється на миті, на тій миті, коли ви приймаєте рішення: робити чи не робити. Можна залишатися там, де ти є, в затишному гніздечку, яке, правда, може стати в’язницею. Вас захоплять нові можливості, якщо ви тільки на них зважитеся в ті самі 30 секунд хоробрості.

Shit happens

Іноді неприємності звалюються на вас, коли ніякої вашої провини в цьому немає. І погане трапляється з хорошими людьми: нещасна любов, зрада друга, провал проекту. Якщо з вами трапляється щось таке, це не завжди означає, що ви самі винні або що ви заслужили це. Таке життя. Шлях до хепі-енду може бути звивистим.

Все має сенс

Колись ви зрозумієте, для чого потрібні були ваші старання і страждання. Ви приймете все, що сталося у вашому житті, тому що ви побачите, як всі ці дрібні й великі, гарні і погані події привели вас на вашу життєву дорогу, до вашого успіху.

Боріться за те, чим дорожите

Якщо вам щось дійсно дорого – боріться за це. Навіть, коли спокуса кинути і зайнятися чимось легшим, дуже сильна. Якщо перед вами закриваються парадні двері, шукайте чорний хід, якщо і він замкнений – завжди, чуєте, завжди, є вікно. Не завжди прямі й очевидні шляхи до того, чого ви хочете – кращі для вас. Часто люди, яких ви повинні зустріти у вашому житті, не чекатимуть вас у порога. Вам потрібно знайти свої двері, своїх людей, свої можливості. Не зараз, так через рік, п’ять, десять. Не здавайтесь.

Іноді краще відпустити

Але коли ви вирішуєте кинути якусь ідею, переконайтеся в тому, що це тому, що ви готові змінити напрям, а не тому, що злякалися, що те, чого ви хочете, ніколи не станеться.

Розчарування

Іноді люди, яких ви любите, будуть розчаровувати вас, а ви – їх. Пам’ятайте, погані рішення ще не характеризують людину як погану. Дайте шанс людині виправити свою помилку. Вам теж колись знадобляться любов і прощення. У деяких людей все буває за планом, вони знають, чого хочуть, що їм робити по хвилинах, в будь-якій ситуації, але таких людей дуже мало. Якщо ви не знаєте, куди йти, – це тільки тому що настав час експериментувати і дізнаватися нові можливості. Не бійтеся невідомості, мрійте і ризикуйте. Не треба бути ідеальною людиною, у якої «все як у людей» в кожен момент часу.