Ігри, що надають дітям емоційну стійкість

Як відомо, характер дитини закладається в ранньому дитинстві. Тому, щоб виростити сильну, підготовлену до життя особистість, дуже важливо приділяти їй більше уваги.

Тутка підготував 8 розвиваючих ігор, з якими можна розвинути певні якості малюка і просто весело провести з ним час.

Я з тобою не згоден

Дитині ставлять питання про особисті уподобання. Краще всього грати її не сам на сам зі своїм чадом, а в компанії дітей, розділивши їх по парах. Наприклад, когось із них запитуємо: «Яку книжку ти недавно прочитав?» Вона може відповісти: «Гидке каченя». А на це їй потрібно відповісти: «Це погана книжка, її не потрібно читати». Завдання дитини — довести, що казка насправді хороша і читати її потрібно.
Словом, питання можуть бути різноманітними. Так діти вчаться відстоювати свою точку зору і впевнено розмірковувати.

Хто на що здатний

Ця гра також призначена для компанії дітей. До початку гри кожен учасник повинен отримати якесь завдання від ведучого: що-небудь заспівати, куди-небудь сходити, зателефонувати, прокукурікати — немає абсолютно ніяких обмежень. Після того як кожен придумає і скаже своє бажання, дітям пояснюють правила гри. Вони полягають у тому, що кожен гравець повинен виконати своє побажання сам. І хто намагався підставити ведучого, сам же потрапить в свою пастку. Це дозволить навчити їх відповідально ставитися до ролі лідера.

Ця гра чудово розвиває уяву. В якості завдання потрібно дати дитині логічно не пов’язані між собою слова і попросити з’єднати їх в розповідь. Наприклад: ліс, колесо, чай, машина, хвиля, місяць, заздрість, хутро, стеля, сніг.

Ви самі здивуєтеся неймовірної фантазії дітей!

Повітряна куля

«Повітряна куля» — це прекрасна гра, яка навчить дітей правильно дихати, розслаблятися і допоможе вам самим краще зрозуміти свою дитину. Потрібно дати малюкові яскраву повітряну кулю і попросити його надути, а потім дуже повільно випустити повітря назад собі в рот, не розмикаючи губ, ніби тепер повітряна куля надуває його, а не навпаки. А потім повільно випустити повітря, ніби цей кулька потихеньку здувається.

Після цього можна попросити дитину розповісти ситуації, в яких він відчував себе як цей повітряна куля: коли він не міг щось терпіти і хотів просто лопнути, як дуже надута куля.Таким чином ми покажемо дитині, як можна заспокоїтися в складні моменти, запропонувати варіанти вирішення проблем, в цілому дізнатися, що його турбує, і допомогти подолати труднощі. Ну і заодно потренувати «дихалку», звичайно.

Ця гра також спрямована на те, щоб навчитися глибоко дихати: вдихаючи через ніс, надуваючи живіт, повільно видувати повітря ротом, ніби задуваючи свічку. Після того як дитина зрозумів всі інструкції, ми садимо його на стілець в 2 метрах від свічки, яка стоїть на столі.

При цьому не можна вставати, підходити і навіть трохи нахилятися до свічки. Потрібно спробувати задути свічку саме з відстані 2 метрів. Гра не закінчиться, поки дитина не задує свічку.

Компліменти

Це вправа розрахована на групу дітей. Вони сідають у коло і повинні сказати, дивлячись в очі, кілька добрих слів своєму сусідові. А сусід повинен у відповідь подякувати і перейти до наступного гравця.

Деяким дітям важко придумати або сказати комплімент, їм необхідно допомогти навідними питаннями або в приклад зробити комплімент самим. Діти багато чому можуть навчитися, адже робити компліменти — це ціле мистецтво.

Знайдіть картинки або фотографії з зображенням якоїсь життєвої ситуації, наприклад нагородження кого-небудь якоїсь грамотою. Попросіть дитину припустити, що передувало цій ситуації і що, на його погляд, може статися далі.
Це завдання розвиває логіку та уяву. Чим більш докладну розповідь вийде у дитини, тим краще. Для допомоги можете ставити навідні запитання.

Творимо історію

Гра призначена для компанії дітлахів. Всі сідають в коло і ви — ведучий — починаєте історію: «Жив-був…» Потім перший малюк поруч з вами продовжує історію. І так далі по колу по одному реченню. Коли черга доходить до вас, ви можете направляти сюжет історії в більш логічне русло. Дітей ця вправа веселить, захоплює і, головне, змушує працювати уяву.