Існує 2 типи мислення. Дайте відповідь на одне питання, і ми скажемо, який з них у вас

Учені вважають, що тип нашого мислення багато в чому залежить до якої з двох культур ми відносимось : східної або західної. Впізнавши свій тип мислення, Ви зможете не тільки краще розуміти навколишній світ, але і набагато ефективніше працювати над собою.

Географічний поділ світу на Схід і Захід має дуже нечіткий характер, тому не кожна людина може однозначно відповісти, до якого типу культури відноситься: до східної чи до західної.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка розповість про простий тест, який допоможе визначити ваш тип мислення. А щоб простіше було розібратись, спочатку ми розповімо про різницю між цими світами.

Різниця між західним і східним мисленням

Різницею між східним і західним мисленням цікавились багато великих мислителів, у тому числі і Карл Густав Юнг. У своїх працях відомий психіатр визначив основний принцип: Схід – це інтроверти, Захід – екстраверти.

Для західного типу мислення найбільшу цінність складає сама людина, її думка, гідність. Матеріальне благополуччя, повага молодості, прагнення скрізь бути першим – усе це теж властиво представникам цієї культури.

Для східної людини світ є гармонійним від самого початку і якщо Захід прагне переробити його під себе (звідси технічний прогрес і інновації), то на Сході змінюють себе під навколишній світ, прагнучи до єдності з природою.

Основними орієнтирами східної цивілізації є скромність, прагнення до гармонії, повага до старших. Через визнання своєї малої ролі перед природою і самим світом на Сході, на противагу Заходу, первинне значення має не індивідуалізм, а колективізм.

Велику увагу розбіжностям між західним і східним мисленням приділив Річард Нісбетт. У одному з експериментів він показував американським і японським студентам одну і ту ж картину та за допомогою приладів спостерігав за рухами їхніх очей. Виявилось, що американці зосереджуються на ближній точці, пропускаючи деталі. Азіати сприймають речі в контексті, надаючи велике значення фону.

Інші дослідження дозволили вченому встановити, що люди зі східним типом мислення більше схильні до творчості, із західним – до аналізу. А щоб дізнатися, який тип мислення у вас, переходьте до запитання нижче.

Запитання: який об’єкт тут зайвий – панда чи морква?

Відповідь.

  • Морква. Якщо Ви відповіли саме так, скоріше за все, у Вас домінує західний тип мислення. У цій культурі головну роль грають іменники, тому Ви зробили висновок, що кролика і панду об’єднує той факт, що вони тварини.
  • Панда. На Сході первинне значення мають дієслова. Тому людина з таким типом мисленням знайде пряму взаємодію між кроликом і морквою (тварина їсть), а панда, як відомо, харчується бамбуком, тому вона в цій компанії зайва.

Це приклад тріадного класичного теста, який використовується для визначення типу мислення.

Що з цим робити?

На думку Річарда Нісбетта, найбільших успіхів в XXI столітті досягнуть ті, хто візьме найкраще з обох культур. При домінуванні східного типу мислення корисно розвивати аналітичні здібності. Допомогти в цьому може гра в шахи, вирішення головоломок, збирання пазлів. Здатність до аналітики також тренується складанням списків справ, витрат і доходів, цілей.

Людям, у яких сильніше розвинене західне мислення, не зашкодить розвивати творчі здібності. У цьому допоможе читання художньої літератури, освоєння нових навичок, ігри в асоціації. Несподівано, але вчені також відзначають, що допоможе розвинути креативність переважання зеленого і блакитного кольору в приміщенні, а також мовчання.

А Ви згідні з результатом цього тесту?

Переклад Тутка за матеріалами