Луїза Хей: Підсвідомість вірить в те, що ви говорите

Я зрозуміла, що більшість людей просто не хочуть слухати хороші новини. Їм подобаються погані, оскільки вони дають їм привід поскаржитися на життя. У багатьох на озброєнні цілий арсенал історій з поганим кінцем, які змушують нас вірити в те, що в світі торжествує зло.

Одного разу я вирішила припинити пліткувати. На свій подив, я раптом зрозуміла, що мені нема чого сказати. Варто було мені раніше зустріти приятельку, як ми одразу ж починали перемивати кісточки знайомим. Згодом, я зробила відкриття, що існує інша форма бесіди, хоча мені було і нелегко позбутися поганої звички. До речі, зауважу: якщо я передаю плітки про інших людей, то і вони, напевно, діють так само. Що посієш те й пожнеш.

Працюючи з людьми все більше і більше, я дійсно почала прислухатися до того, що вони говорять. Я почала розрізняти окремі слова, а не тільки загальну канву розмови. Зазвичай після десятихвилинного спілкування з новим клієнтом я вже точно можу сказати, в чому причина його невдач. І все тому, що я слухала, які слова він вживає.

Я знала, який внесок вони вносять у народження нових проблем і ускладнення старих. Якщо це були тільки в основному негативні слова, то можете собі уявити внутрішній діалог. Очевидно, це прояв негативного програмування, або, користуючись моїм терміном, «мислення бідності».

Я хочу запропонувати вам невелику вправу. Запишіть на диктофон свої телефонні розмови або бесіди з друзями, рідними! А потім послухайте, як і про що ви говорите. Скоріш за все, ви будете вражені. Після цього ви почнете слухати свій голос, стежити за його інтонаціями. І, звичайно ж, відстежувати, які вживаються вами слова.

Ви почнете ставитися до цього свідомо. Виявивши, що повторили щось три і більше разів, запишіть. Це відображення якоїсь вашої настанови. Деякі настанови можуть бути позитивними і працювати на вас. Але, можливо, є і парочка негативних настанов, до яких ви повертаєтеся знову і знову.

У зв’язку з тим, що я вже сказала, мені б хотілося обговорити силу, якою володіє наша підсвідомість. Підсвідомість не має власної думки. Вона приймає все, що ми говоримо, і творить нашу долю відповідно до наших переконань. Вона завжди говорить «так». Наша підсвідомість любить нас настільки, що дає нам все, що ми тільки не попросимо за допомогою своїх висловлювань.

Втім, вибір залишається за нами. Якщо ми вибираємо «бідні», «жалюгідні» думки і уявлення, підсвідомість вирішує, що саме цього нам і хочеться. І поки ми не змінимо наші слова, думки і переконання в кращу сторону, все залишатиметься як і раніше. Підсвідомість буде пропонувати нам відповідні ситуації.

Ми завжди будемо робити саме цей вибір, тому що думок мільярди, і вони весь час знаходяться в русі. Наша підсвідомість не може відрізнити правду від брехні. Ми ж не хочемо принижувати себе. Ми не бажаємо говорити щось на кшталт «ой, яка я стара і дурна». Ми знаємо, що підсвідомість схоплює все на льоту. Через деякий час ми будемо відчувати себе саме старою і дурною.

Вимовте щось кілька разів – і в вашій підсвідомості вкорениться нове уявлення. У підсвідомості немає почуття гумору. Дуже важливо до кінця зрозуміти цю думку. Не варто насміхатися над собою і думати, що це зійде з рук. Якщо жарт вас хоч трохи принизив – нехай ви і намагалися здатися мужнім і веселим, – підсвідомість сприйме це приниження всерйоз.

Я не дозволяю людям на моїх тренінгах жартувати подібним чином, принижуючи себе або одне одного. Ніколи не потрібно ображати людську гідність, про що б не йшлося – про національності, секс і т.д. Не жартуйте над собою і не робіть принизливих зауважень. Це не принесе нічого хорошого. Не принижуйте й інших. Підсвідомість не проводить риску між вами та іншими людьми.

Вона вірить в те, що ви говорите про себе. Наступного разу, коли вам захочеться кого-небудь покритикувати, запитаєте, чим викликане у вас це почуття. Ви бачите в інших тільки те, що бачите в самому собі. Замість того, щоб критикувати людей, хваліть їх, і протягом місяця у вас відбудуться величезні зміни.

Наші слова – це вираз відношення до чого-небудь. Зауважте, як говорять самотні, нещасні, бідні і хворі люди. Які слова вони вживають? Що для них є правдою? У яких висловах вони себе описують? Що вони говорять про свою роботу, про своє життя, про свої взаємини з іншими людьми? Що вони чекають від життя?

Обміркуйте їх манеру самовираження, але, будь ласка, нікому не кажіть, що їхнє життя тече відповідно до того, як вони кажуть. Не кажіть цього навіть своїм друзям і своїм рідним – інформація не буде прийнята до уваги. Використовуйте її для того, щоб приступити до встановлення зв’язку з самим собою. Займайтеся постійно, якщо хочете поліпшити своє життя.

Змінивши хоч трохи манеру розмовляти, ви притягнете вже інші життєві ситуації. Припустимо, ви людина хвора. Ви вірите, що хвороба невиліковна і готуєтеся до смерті. Вам здається, що життя жорстока штука, тому що в ній все працює проти вас. Що ви в такому випадку робите, здогадайтеся?

Ви обираєте свободу. Свободу від своїх негативних уявлень про життя. Почніть з афірмації, говорите собі, що любимі, гідні зцілення, що притягуєте до себе все необхідне для лікування на фізичному рівні. Повірте, що бажання видужати і бути здоровим – абсолютно безпечне. Багато людей відчувають себе в повній безпеці, тільки коли хворі.

Вони, як правило, відносяться до категорії осіб, які не вміють говорити “ні”. Єдина можливість відмови висловлюється наступною фразою: «Я дуже хвора (хворий), щоб це зробити».

Коли я давала приватні консультації, то мої клієнти часто сперечалися зі мною з приводу своїх можливостей. Вони весь час намагалися обґрунтувати своє невміння впоратися з накопиченими проблемами. Якщо ми віримо, що загрузли намертво і приймаємо це як факт, то так воно і відбувається. Ми заходимо в глухий кут через те, що наші негативні настанови стають реальністю. Так давайте ж замість цього почнемо зосереджуватися на своїй внутрішній силі.

Полюбити самого себе – найважливіше з того, що ви можете зробити. Тому що, люблячи себе, ви не зможете нікого образити – ні себе, ні когось іншого. Давайте ж почнемо свій шлях до усвідомлення, прислухаючись до того, що ми говоримо собі та іншим.

Я не ображаю себе, не ображаю вас – звідки тоді взятися війні? Чим більша кількість людей знайде внутрішній спокій, тим краще буде жити на планеті. Давайте ж почнемо свій шлях до усвідомлення, прислухаючись до того, що ми говоримо собі та іншим. Тоді ми зможемо приступити до змін, які допоможуть зцілитися і нам самим, і планеті в цілому.

За матеріалами книги Л. Хей “Зцілення всередині вас”.